• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele z Kalisza

OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Dziękuję za to, że chcieliście poświęcić chwilę czasu z życia na obejrzenie skromnego modelu.
Jak już był "węglarz" to następny z listy ciężarówek z paliwami kopalnymi będzie "smolarz".
W latach 80 (dla młodszych forumowiczów w wieku XX :) ) co dnia mijałem Rejon Dróg Publicznych w Kaliszu gdzie czasami wyłaniał się taki ciężki, przysadzisty Jelcz usmarowany różnymi substancjami z fantastycznymi soplami smoły na tym tylnym skraplaczu snując za sobą zapach smoły jak ta gotowana na ognisku w kociołku. Obecnie też mijam to miejsce pod jakąś nazwą gadzią gjeeddeika coś z Poznania a my w Kaliszu z Poznaniem to nie mamy absolutnie nic wspólnego ale nazwa szpetna jest. Co jasne tam już nie ma nic ciekawego na placu.
Model ma komplet trawionek dedykowanych dla serii 300. Dodatkowo chlapacze, skręcone kółeczka i kierownicę i opuszczoną szybkę aby ten za fajerą słyszał tego z tyłu. Jako, że to ciężki remonter to zrobiłem stopień ugięcia opon. Dodałem też manometry i rury do tej smoły. Ja je pamiętam jako takie jak by w otulinie parcianej. Pewnie było to dla osłony termicznej przewodów podających do zakraplacza.
Od lat 80 minęło już kilka dekad a metoda nadal nieśmiertelna. Na osiedlu co roku z uporem maniaka leją nam smołę i walą kamyczkami. Co roku stosując tą samą metodę spodziewają się lepszych efektów :)
Na zdjęciu przedostatnim nie wiem czy mi się udało ale tam w kabinie jest gazeta z tzw. "gołymi babami". Ostatnie zdjęcie umieściłem bo kolega w pracy nie wierzy mi troszkę, że te Jelcze mieszczą się na pudełku od zapałek a jego córka pożyczyła mi lampę UV to tak wypadało mi zrobić.
Przyjemnej niedzieli dla zaglądających :)
100_0697.JPG
100_0698.JPG
100_0699.JPG
100_0700.JPG
100_0704.JPG
100_0705.JPG
100_0706.JPG
100_0707.JPG
100_0710.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.930 386 20
Kolejny rewelacyjnie odtworzony oryginał w miniaturze. Jestem pod wrażeniem ile można wyciągnąć z tej miniatury. o_O:eek: Świetna praca modelarska. Gratuluję umiejętności. (y)
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Gratuluję umiejętności. (y)
No właśnie umiejętności a raczej możliwości spadły. Wysiadł mi wzrok ale teraz dzielnie walczy się tylko z jedną chorobą więc wysiada mi dalej i zupełnie wszystkie kitle mają to gdzieś no bo nie ta choroba. Dzielnie walczymy z kryzysem jaki sami wytworzyliśmy :)
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
Witam
Dzisiaj model bez artefaktu ale troszkę wzorowany na obrazie filmowym "Baza ludzi umarłych". Oczywiście film na bazie literackiej.
Miałem od Piotra jeszcze jeden CCKW i szkoda było go nie wykorzystać. Jestem miłośnikiem nieco starszego kina i przypomniały mi się takie pojazdy w roli samochodów do transportu drewna.
Nie jest to idealnie odwzorowany pojazd bo chciałem go zbudować uzbrojonego w większą ilość detali a sama baza czyli model Roco miał ładnie zrobioną skrzynkę i miejsce na koło zapasowe. Ja tez zrobiłem wydech z przodu pojazdu.
Stylizacja podkreślona czaszką na błotniku i figurą z dodanym zarostem tak aby przypominała jednego z bohaterów czyli "9".
Zdjęcie poglądowe.
Zobacz załącznik 707978
I model. Ponieważ model był postawiony na okładce książki nieco wypukłej koła lewitują ale na płaskim podłożu wszystko jest jak być powinno :)
Zobacz załącznik 707979
Zobacz załącznik 707980
Zobacz załącznik 707981
Detale w postaci skrzynki drewnianej na narzędzia i kilka drobiazgów.
Zobacz załącznik 707982
Na wlewie zbiornika z deficytową benzyną zrobione zabezpieczenie i kłódka:)
Zobacz załącznik 707983
Czy tego wozu w "Bazie..." nie prowadził przypadkiem Aleksander Fogiel?
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Dzięki wszystkim. Jak się uda jakoś tam uklecić coś nowszego to postaram się wrzucić ale nie można też zanudzać swoją osobą :).
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
W drobnej formie podziękowania za wpisy i zajrzenie. Ostatni Jelcz taki zimowy. Jak zwykle coś tam pozmieniałem, coś tam dodałem, coś uchyliłem :) Ten model na odrobinkę bogatszą kabelkologię pod spodem czego w sumie nie widać ale model samochodu powinien być dopracowany bardziej niż wagonika bo wagoników w składzie jest kilka i jadą a samochód to troszkę indywidualność na tle składu kolejowego. Sam model o bardzo ładnej ażurowej konstrukcji, ładnie odwzorowany silnik "es" o ile się nie mylę i nawet taśmociąg gumowy pod wanną (tutaj malowanie to ekwilibrystyka ale się da). Dobrej soboty i niedzieli dla automaniaków :)
100_0752.JPG
100_0753.JPG
100_0754.JPG
100_0755.JPG
100_0756.JPG
100_0757.JPG
100_0758.JPG

Takie dwa zdjęcia. Niby czarno białe ale troszkę zrobiłem eksperyment z odcieniem autka.
100_0742.JPG

100_0749.JPG
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
Model by zaczęty jak jeszcze mieliśmy troszkę biało ale z powodu trudności obiektywnych skończony jak już mamy wiosnę :)
Model by zaczęty jak jeszcze mieliśmy troszkę biało ale z powodu trudności obiektywnych skończony jak już mamy wiosnę :)
Model by zaczęty jak jeszcze mieliśmy troszkę biało ale z powodu trudności obiektywnych skończony jak już mamy wiosnę :)
:cool:;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Pojazdy ciężarowe i autobusy 2
Pojazdy ciężarowe i autobusy 16
Pojazdy ciężarowe i autobusy 3

Podobne wątki