Harry cierpliwości już wyjaśniam w poście poniżej.
Dzięki za miłe słowo. Szkoda ze nie zagadałeś chętnie bym poznał kolejnego forumowicza w realu.
Wracając do tematu modułów to zamysł jest taki że...
- mają być małe i lekkie w formie dioramy
- mają się mieścić do pudełek bananowych bo takie kartony mi wchodzą na regał, a do tego są wytrzymałe i solidne i za darmo
- mają być rozkładane głównie na stole na jakiś wystawach....SZYBKO !
- mają służyć wyprowadzeniu taboru na jakieś boczne tory gdzie będzie można spokojnie zmienić wagony oraz lokomotywy... tutaj myślę o jakimś schowanym depo lub jakaś mijanka. Jak wyjdzie finalnie to nie wiem... zależy to od tego czym dysponuje w zasobach torowych...
Zbierając te wszystkie wytyczne do kupy stwierdziłem że zrobię moduły wielkości mojej ostatniej dioramy ale odpowiednio długiej by wsadzić je do pudła Bananowego, oraz by pasowało pod tory Kato. Padło na długość na którą składają się dwa tory 186 +248mm. Szerokość to 170mm. Rozmiar ten jest na tyle odpowiedni że skrzynka jest mała, poręczna i nie zajmuje wiele miejsca podczas jej upiększania.
Aby usprawnić system łączenia skrzynek chciałem by było to proste i szybkie. Nie chciałem wozić worka śrub i kluczy bo mnie już to nie bawi. Liczę na to że system połączeń złączek szyn kato w połączeniu z klockami Lego Technic się sprawdzi. W garażu same połączenia Kato się sprawdzają to i tutaj powinno być dobrze. System ten kiedyś miałem testowany na dwóch skrzynkach w skali Z jakie popełniłem parę lat temu. Zbierając te dane zrobiłem rysunki na Laser i wypaliłem całość w sklejce o grubości 5mm. Czemu taka chuda.... a po co grubsza. Do moich potrzeb w zupełności wystarczy. Po 3 dniach powstała skrzynka.
Zobacz załącznik 1019498
Widać na niej że te czterdzieści parę cm pomieści już kawałek małego składu. To testowa wersją więc parę błędów jeszcze wyjdzie i się poprawi przy projekcie następnej skrzynki.
Dopaliłem też sobie dodatkowe profile z jakimś trasowaniem, gdzie mają wyjść tory.
Zobacz załącznik 1019497
Na foto widać gdzie ma być zlokalizowany tor i dziury pod klocki Lego.
Całość po wklejeniu i spasowaniu że ściana czołową makoety pasuje do siebie.
Zobacz załącznik 1019493
Skrzynka przylega i dzięki 2 bolcom od Lego jest stabilna. Na górze dojdzie jeszcze tor Kato który dodatkowo wzmocni połączenie skrzynki. Na razie czekam na małe śrubki, bu nie ładować tak ogromnych śrub.
Połączenie elektryczne przechodzi przez złączki... jednak planuję porobić połączenia kabelkowe tak dla wzmocnienia sygnału.
Zobacz załącznik 1019495
Zobacz załącznik 1019494
Skład robił elegancki wjazd i zjazd że skrzynki.
Teraz wyklejam drugie czoło klockami, aby umożliwić podłączenie kolejnej skrzynki.
Zobacz załącznik 1019491
Powyżej czoło solo z 3 klockami, a ponizej to samo czolo z wczepianym wzornikiem
Zobacz załącznik 1019492
Proces trwa...zakladam ze do paru dni modulik będzie zastyrapionamy i przygotowany do zielenienia. To testowa skrzynka więc fajerwerków tu nie planuję. Bardziej służy do wylapania paru kwestii które wyjdą w praniu.