• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Mój PRL -lokfan

OP
OP
lokfan

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
Tomek znowu zaskoczyłeś mnie nowościami (y);)
Oj chyba nikt z nas już Ciebie nie dogoni w tej kolekcji :) no może @szifo30 z swoim Transbudem .
Zbyszku, wiesz, że ja się nie ścigam z innymi kolegami z ilością i jakością , ja po prostu uwielbiam ten mój mały świat, przypominający mi młodość . W związku z tym staram się mieć go w całej ,ówcześnie dość marnej rozciągłości. :) Pozdrawiam Cię cieplutko ! :)
 

szifo30

Znany użytkownik
Reakcje
4.371 2 0
Świetna prezentacja Star brygadowy z łączności to norma. Ja mam tego stara brygadowego (tak chyba na nie mówili) z logo Transbudu i zrobię z niego naukę jazdy. Taki Star był w Transbudzie Poznań do nauki jazdy.
 
OP
OP
lokfan

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
Świetna prezentacja Star brygadowy z łączności to norma. Ja mam tego stara brygadowego (tak chyba na nie mówili) z logo Transbudu i zrobię z niego naukę jazdy. Taki Star był w Transbudzie Poznań do nauki jazdy.
Na takim uczyłem się jeździć w PKS Towarowy Kraków pod koniec lat 70 tych, co i raz czyszcząc szmatą zlekceważone znaki, zwłaszcza stopu :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.941 386 20
Sewerynowe Stary z przedłużoną kabiną wyglądają rewelacyjnie. Seweryn zrobił kapitalną robotę. (y)
 

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.693 4 0
Jelcz w wersji dźwigu jest bardzo interesujący ale Stary brygadówki są genialne! Ogromne urozmaicenie PRL-owskich zbiorów. Do szczęścia brakuje tyko tablic rejestracyjnych. :)
 
OP
OP
lokfan

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
Dawno mnie tu nie było , bo egzekutywa podjęła ambitne wezwania wypracowania 750 procent normy i w tym pędzie nie było czasu na relacje. A zmieniło się sporo, nasze przedsiębiorstwo wzbogaciło się o wreszcie i własną cysternę zaopatrującą wewnętrzną stacje paliw w benzynę do Starów 29 , ziłów i samochodów dostawczych i holownik na bazie Jelcz. Sekcja oczyszczania miasta dostała nowoczesną szambiarkę . w ciągu tego toku przybyły też inne nowości. Ale dzisiaj pokażę jeszcze trzy, niezwykle ważne. Otóż dyrekcja widząc objawy kryzysu paliwowego podjęła jakże słuszną decyzje o dywersyfikacji transportu wyposażając nasze przedsiębiorstwo transportu w trzy furmanki, jest to niewątpliwy krok w dobrą stronę! Innowacja ta ten idzie wespół z zaleceniami naszych ukochanych władz centralnych i będzie m.in, zaopatrywał uspołeczniony handel w mleko, mięso a także mieszkańców miasta w zalecany przez władze opał, czyli chrust, stare szmaty, zużyte opony, plastikowe butelki i inne wysokoenergetyczne materiały opałowe. Słuszną drogę obrała nasza Partia i Naród!

IMG_20220824_110402.jpg
IMG_20220824_110723.jpg
IMG_20220824_110518.jpg
IMG_20220824_105342.jpg
IMG_20220824_105949.jpg
IMG_20220824_110147.jpg
IMG_20220824_110326.jpg
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
Otóż dyrekcja widząc objawy kryzysu paliwowego podjęła jakże słuszną decyzje o dywersyfikacji transportu wyposażając nasze przedsiębiorstwo transportu w trzy furmanki, jest to niewątpliwy krok w dobrą stronę! Innowacja ta ten idzie wespół z zaleceniami naszych ukochanych władz centralnych i będzie m.in, zaopatrywał uspołeczniony handel w mleko, mięso a także mieszkańców miasta w zalecany przez władze opał, czyli chrust, stare szmaty, zużyte opony, plastikowe butelki i inne wysokoenergetyczne materiały opałowe. Słuszną drogę obrała nasza Partia i Naród!
Myślę ,że dyrekcja zadbała również o owies dla koni ,co widać na załączonych zdjęciach. Ale uwaga jak donoszą wojewódzkie biura partyjne w kraju wobec braków opału reakcyjni przewrotowcy spalają owiec jako opał. Wierzymy, że partia wyeliminuje te praktyki tak aby wobec kryzysu paliwowego furmanki zapewniały terminowe dostawy !!

Tomek jak zwykle u Ciebie PRL w pełnej krasie (y) Fajne modele - pozytywnie zazdraszczam ;):)
 
OP
OP
lokfan

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
Myślę ,że dyrekcja zadbała również o owies dla koni ,co widać na załączonych zdjęciach. Ale uwaga jak donoszą wojewódzkie biura partyjne w kraju wobec braków opału reakcyjni przewrotowcy spalają owiec jako opał. Wierzymy, że partia wyeliminuje te praktyki tak aby wobec kryzysu paliwowego furmanki zapewniały terminowe dostawy !!

Tomek jak zwykle u Ciebie PRL w pełnej krasie (y) Fajne modele - pozytywnie zazdraszczam ;):)
Dziękuję Zbyszku
 

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.693 4 0
Kolego - miej litość nad nami! :ROFL: Zdecydowanie za dużo dobrego jak na jeden raz! :ROFL: Ciężko jest przebić prezentacje trzech Jelczy z niebanalną zabudową, ale okazuje się, że można... :) Napisać , że te trzy zaprzęgi są genialne - to jak nic nie napisać! :D
Spektakularny powrót! :)
 

Podobne wątki