• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny L45H Bemo (informacja z AMC Wrocław)

Sachsen

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
155 4 1
Jest już informacja o nowej edycji lokomotywy Lxd2-345 planowanej na jesień 2022 roku.
Było o tym w wątku nowości 2022, ale wklejam informację także tutaj.
Oprócz sklepu Schmalspurbedarf, model będzie dostępny w Polsce w sklepach: Świat Modeli Rybnik oraz LokoMotyw Poznań.

lxd2-345.jpg

cyt. ze strony FB LokoMotyw:
Nowością na rok 2022 sklepu "Schmalspurbedarf" w skali H0e, jest kolejna edycja modelu lokomotywy wąskotorowej Lxd2 w oznaczeniach PKP od firmy Bemo.
Tym razem będzie to egzemplarz Lxd2-345 z kolejki żuławskiej w kolorze czerwień winna.
Termin dostawy modelu: jesień 2022;
Cena ok. 1.310,00 zł (przy kursie EUR 4,60 zł);
Model będzie dostępny w sprzedaży także w naszym sklepie.
Rezerwacje i zamówienia przyjmujemy wyłącznie mailowo do maja 2022:
lokomotyw.poznan@gmail.com
Prosimy w tytule maila napisać "Lxd2-345", a w treści wiadomości: imię, nazwisko, numer telefonu, sposób zakupu (wysyłka InPost/ odbiór osobisty w sklepie).
 

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.488 19 0
Ciekawe, czy doczekamy się kiedyś Lyd2 w malowaniu PKP w H0e? ;)
No cóż, był to niestety Prima Aprilis. Może kiedyś Bemo wyda L30H jak L45H, bo 3 sztuki są w Niemczech, a kilka w Anglii. Polski rynek oczywiście nie będzie brany pod uwagę w przypadku projektowania zupełnie nowej formy. Niestety na dzień dzisiejszy szanse na to są bliskie zeru.
 

Olaf

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
Witam wszystkich, jestem nowy na forum. Zamówiłem ostatnio w sklepie w Rybniku model Lxd2-345. Czy ktoś zauważył, że na rysunku poglądowym jest wąsko malowany dach do rynienki, natomiast na stronie Tabor wąsk. W oryginale jest wysoki. Czy ktoś z forum jest w stanie na to wpłynąć, przesyłając informację?
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Witam wszystkich, jestem nowy na forum. Zamówiłem ostatnio w sklepie w Rybniku model Lxd2-345. Czy ktoś zauważył, że na rysunku poglądowym jest wąsko malowany dach do rynienki, natomiast na stronie Tabor wąsk. W oryginale jest wysoki. Czy ktoś z forum jest w stanie na to wpłynąć, przesyłając informację?
Nie przejmuj się. Z wizualizacjami różnie bywa. Ileż to razy model wyglądał nieco inaczej niż rysuneczki publikowane przed jego ukazaniem się...
'Trza' cierpliwie poczekać i obejrzeć jak wyjdzie. Nawet jeśli, to i tak pisaniem tu nic nie zmienisz...
 

Olaf

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
Nie przejmuj się. Z wizualizacjami różnie bywa. Ileż to razy model wyglądał nieco inaczej niż rysuneczki publikowane przed jego ukazaniem się...
'Trza' cierpliwie poczekać i obejrzeć jak wyjdzie. Nawet jeśli, to i tak pisaniem tu nic nie zmienisz...
Dzięki za informację. Myślałem, że każdy przekazuje różne sugestie, zdjęcia a producent próbuje coś z tego zrobić.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Dzięki za informację. Myślałem, że każdy przekazuje różne sugestie, zdjęcia a producent próbuje coś z tego zrobić.
Z tego co widziałem BEMO robiło już wersje Lxd2.... np. wyszła chyba nawet ryflowana na budzie (poza opcją płaskich drzwi maszynowni i drzwi z uwypukleniami). Także czasami tak jest, że są jakieś opcje zmian formy... ale nie w każdym przypadku i w każdym zakresie. Może w BEMO przewidzieli wiele zmian formy.... ale np... są firmy (modele), gdzie tłuka różne malowania na jednym modelu.... i jestem niemal pewien, że choćby ten wagon mający się ukazać w 2023 r. (tu fajna wizualizacja Tilliga):

506000.jpg


....będzie starym wagonem /modelem/ Tilliga pomalowanym na nowo - są zasadnicze różnice w podwoziu między widocznym wyżej obrazkiem przedstawiającym wagon PKP, a tamtym, rzeczywistym modelem.

Tillig raczej wiele nie zmienia.... BEMO.... hmmm... może....
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 1
Wąskotorówka 15
Z
Wąskotorówka 3
Wąskotorówka 5
Wąskotorówka 2

Podobne wątki