• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Kolory stosowane na PKP, według palety RAL

BarTK

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
262 0 0
Dzień dobry!
Ktoś z Państwa może wie jaki kolor miała SM30 ( ciemna czy jana zieleń) która stacjonowała prawdopodobnie w Rzepinie?
Jeśli chodzi Ci o to malowanie https://www.wrphoto.eu/details.php?image_id=47966&mode=search to wraz z kolegą robiłem dla kilku lokomotyw projekt malowania w firmie IGL, i kolory RAL mają się następująco (w tym przypadku malowanie dotyczy S200 ale kolorystyka jest taka sama):

- zielony bazowy RAL6005 - pudło lokomotywy,
- pomarańczony RAL 2008 - pas na boku lokomotywy i znak V na czołach, pas na zbiorniku paliwa,
- czarny RAL 9005 - podwozie poniżej ramy, wózki, zbiorniki paliwa, wnęki stopni wejściowych oraz druga strona stopni (jak na wizualizacji), z "krótkiej" strony pomost przejściowy między lokomotywami, zderzaki,
- szary RAL - dach na budce maszynisty i przedziałami maszynowymi,
- biały RAL 9010 - poręcze boczne, czołowe, poręcze pod zderzakami, przednie ramki (obwódki) reflektorów, obwódki na zderzakach, rynienki nad kabiną maszynisty i przedziałami maszynowymi, górny pas nad ramą (nad kolorem czerwonym - zgodnie z wizualizacją), czołowe elementy stopni wejściowych,
- czerwony RAL 3001 - rama lokomotywy, czołownice, zgarniacze (w tym przypadku zdecydowano się na zastąpienie czerwonego kolorem pomarańczowym RAL 2008, pierwotnie planowany był czerwony, czerwone dodatki na lokomotywach pozostały w tym kolorze).
 

Asan

Aktywny użytkownik
Reakcje
579 1 5
Mam pytanie o kolor munduru kolejarza z epoki 3-4 na PKP. Może ktoś malował figurki i się podzieli wiedzą na ten temat.Nie mam dostępu do sklepu stacjonarnego a przez internet kupowanie farb to wiadomo inny kolor na monitorze a inny w realu.
 

krzy.lok

Znany użytkownik
Reakcje
458 15 0
Mam do kolegów pytanko. Taka jasnozielona Stonka jak na foto, jak w oryginale wyjeżdżała z Fabloku, to w jakich była kolorach RAL? Chodzi mi o zieleń i pomarańczowe pasy.
sm42_55.jpg
 

krzy.lok

Znany użytkownik
Reakcje
458 15 0
Ponawiam moje pytanie o kolor RAL stonki na powyższym zdjęciu, w momencie jak wyjeżdżała z Fabloku.
 

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
Reakcje
163 0 0
Proszę o pomoc.
Czy kolor lokomotywy LS40 to RAL6029?
Czy tylko tak wygląda kiedy wypłowiało...
Lokomotywa jest aktualnie odmalowywana.

LS40 jaki RAL -.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Peper

Użytkownik
MSMK
Reakcje
158 1 0
Potrzebuję pomocy w doborze farby do pomalowania trąbek w modelu PIKO 96380 EU07-123.
Wydawało mi się, że dach w tej lokomotywie jest koloru RAL7031, więc kupiłem farbę Vallejo 70.903, niestety zdecydowanie to nie ten kolor.

EU07-123.png
 

Podobne wątki