• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Gliwice – MINIATUROWA POLSKA – Świat wokół kolei – 26-27 września 2020 r.

Reakcje
59 11 0
III MINIATUROWA POLSKA 2020 - podsumowanie
Minęło już trochę czasu od zakończenia III edycji Miniaturowej Polski, przyszyła pora na jej podsumowanie z punktu widzenia organizatorów....................................................
Widzę że organizatorzy żyją w jakiejś alternatywnej rzeczywistości. 2000 odwiedzających ??? Zakładając, że przez 2 dni przewinęły się w większości te same osoby, wyjdzie nam 400 osób na całość. Dobrze że napisałeś, punkt widzenia organizatorów. Z mojego, jako przyjezdnego, totalna klapa. Spokojnie można było odwołać i przygotować się lepiej na rok 2021.
 

jacekz

Znany użytkownik
Reakcje
1.316 6 0
następny filmik ze spotkania.
Impreza naprawdę była bardzo udana i następnym razem na pewno pojadę na 2 dni.
Nie dało się wszystkiego zobaczyć, porozmawiać z kolegami no i sfilmować.
ps. może uda mi się zmontować jeszcze jeden film.
 
OP
OP
Elvis

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
Widzę że organizatorzy żyją w jakiejś alternatywnej rzeczywistości. 2000 odwiedzających ??? Zakładając, że przez 2 dni przewinęły się w większości te same osoby, wyjdzie nam 400 osób na całość. Dobrze że napisałeś, punkt widzenia organizatorów. Z mojego, jako przyjezdnego, totalna klapa. Spokojnie można było odwołać i przygotować się lepiej na rok 2021.
Mógłbym Ci kolego powiedzieć parę niemiłych słów na temat Twojego wpisu, albo sposobu liczenia, ale nie zrobię tego.
Zrobię za to coś innego.
Proszę uczestników, wystawców, sprzedających i odwiedzających o wypowiedzenie się w postaci przyznania "doceniam" lub jeśl komuś impreza się nie podobała, proszę niech umieści ikonkę "Jestem na nie".
Zapraszam do oceny naszej wystawy.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
Ja odpowiem krótko, chociaż mnie w Gliwicach nie było. Wiem ile trudu wymaga organizacja imprezy a zwłaszcza ekspresowo, w tak krótkim czasie. I jestem pełen uznania dla organizatorów, że imprezę wymyślili i ją organizują. Wszyscy którzy wybierali się na imprezę mieli do wglądu plan stoisk a z tego co wiem, to wszyscy wystawcy umieszczeni na planie dopisali. Więc jeżeli ktoś, znając liczbę wystawców i wiedząc mniej więcej czego się spodziewać narzeka, no to wypada go zapytać - na co konkretnie, konkrety a nie ogólniki bo słowa "totalna klapa" to po prostu demagogia. Z mojej strony łapka w górę dla imprezy.
 

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
[...] Zakładając, że przez 2 dni przewinęły się w większości te same osoby, wyjdzie nam 400 osób na całość. [...]
Skąd ten Twój wniosek (to: "Zakładając, że przez 2 dni przewinęły się w większości te same osoby") ??? Może i mam skromne doświadczenie w udziale w takich imprezach ale pierwszy raz słyszę, iż na takiej imprezie zarówno w sobotę jak i niedzielę (bo impreza była dwu dniowa), widzowie to w większości te same osoby. Napisałem widzowie=publiczność, bo tak odbieram to co napisałeś. No chyba, że miałeś (ale teraz to gdybanie) na myśli wystawców, bo w tym przypadku to mógłbym się jeszcze zgodzić.

Wziąłeś pod uwagę, jaka sytuacja jest/była w kraju podczas trwania i organizacji tej imprezy??

Słuchaj, ja jestem prosty chłopak i mówię jak jest. Więc skoro wg Ciebie Kolego @arekBR impreza to: "totalna klapa", "trzeba było odwołać" i ogólnie była "bee" (bo tak odbieram Twój komentarz) to trzeba było w domu siedzieć na 4 literach!! A nie teraz "po" gadać jak to było ch###wo. Ale to już chyba taka "norma" :niepewny:. Te "oceny" dla organizatora/organizatorów po imprezie...

Najlepiej NIC nie zrobić (zorganizować) a później gupio (specjalnie tak napisałem:cool:) pier###ić.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.842 386 20
Ja może się nie znam, bo tylko brałem udział w pomocy przy organizacji części samochodowej na kilku imprezach ale uważam, że to co zrobili koledzy w Gliwicach, przy takich narzuconych odgórnie obostrzeniach to naprawdę kawał dobrej i ekspresowej pracy. Nie widziałem niezadowolonych widzów, a i koledzy, którzy przyjechali ze swoimi makietami, modelami, stoiskami, sklepami też byli zadowoleni.
Proponuję, żeby kolega @arekBR zorganizował jakąś imprezę, zaprosił nas, a my wtedy porównamy jej organizację z organizacją spotkania w Gliwicach. Zobaczymy co takiego koledzy z Gliwic będą mogli zrobić na wzór kolegi @arekBR.
 

fazer0001

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
152 7 2
Widzę że organizatorzy żyją w jakiejś alternatywnej rzeczywistości. 2000 odwiedzających ??? Zakładając, że przez 2 dni przewinęły się w większości te same osoby, wyjdzie nam 400 osób na całość. Dobrze że napisałeś, punkt widzenia organizatorów. Z mojego, jako przyjezdnego, totalna klapa. Spokojnie można było odwołać i przygotować się lepiej na rok 2021.
W takim razie trzeba było nas wspomóc i może było by lepiej skoro wg. Ciebie było fatalnie: zapraszamy do pomocy w kolejnych imprezach. Wg. mnie było OK, bawiłem się świetnie. Jak to zwykle bywa do krytyki jest wielu, do pracy już nie. Podziękowania dla organizatorów w tych ciężkich czasach.
Fazer0001
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.053 26 1
Widzę że organizatorzy żyją w jakiejś alternatywnej rzeczywistości. 2000 odwiedzających ??? Zakładając, że przez 2 dni przewinęły się w większości te same osoby, wyjdzie nam 400 osób na całość. Dobrze że napisałeś, punkt widzenia organizatorów. Z mojego, jako przyjezdnego, totalna klapa. Spokojnie można było odwołać i przygotować się lepiej na rok 2021.
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii. Obaj wiedzą jak. Żaden nie potrafi". Już to kiedyś napisałem, ale widzę, że sentencja nadal aktualna.
A tak na poważnie, to popatrz Kolego na zalety takiego stanu rzeczy. Wszędzie spokojnie można podejść, obejrzeć, nikt Cię nie trąca, nie musisz się nigdzie przepychać, ani czekać kwadransa na to, żeby skorzystać z toalety.
 
Reakcje
75 2 0
Dla mnie wystawa super. Jako wystawca mogę śmiało powiedzieć że bawiłem się świetnie mimo panuajcych zasad epidemicznych. Jeśli chodzi o zwiedzających to w trakcie imprezy może z 10 osób widziałem w sobotę jak i w niedzielę. Moim zdaniem impreza wyszła świetnie i nie zgodzę się ze stwierdzeniem że można było odwołać imprezę i przenieść na następny rok bo organizatorzy dokonali bardzo dużo organizując to wszystko w tak krótkim czasie.
 

Brejlovec

Moderator Działu Imprezy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
SMK Katowice
Reakcje
825 15 0
Zakładając, że przez 2 dni przewinęły się w większości te same osoby, wyjdzie nam 400 osób na całość
W tym roku bilety były sprzedawane przez Eventim, gdyz według wstepnych warunków przeprowadzenia wydarzenia, bilety mogły być rozprowadzane tylko przez internet (oświadczenia, dane kontaktowe). Ostatecznie Eventim sprzedawał bilety również w kasie Areny.
Poniżej zestawienie otrzymane z Eventim:
liczba sprzedanych biletów:
normalny: 1193
ulgowy: 656
suma: 1849
Do tej liczby należy doliczyć około 100 zaproszeń, które zostały rozdane przez lokalną prasę i radio.
Przedstawione liczby pozostawiam bez komentarza.
 

matis_kr

Znany użytkownik
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
136 1 0
Po sporządzeniu i zatwierdzeniu Sprawozdania z przeprowadzonych konkursów na wydarzeniu MINIATUROWA POLSKA 2020 przedstawiam ich zbiorcze wyniki.

Podczas III edycji wystawy MINIATUROWA POLSKA • Świat wokół kolei • Gliwice 2020, (w skrócie MP 2020) zostały przeprowadzone trzy konkursy:
  1. Konkurs dla Publiczności pt. „Najciekawsze stanowisko”.
  2. Mistrzostwa Modelarstwa Kolejowego w zakresie „Najładniejsza makieta”.
  3. Mistrzostwa Modelarstwa Kolejowego w zakresie „Najładniejszy model”.

W konkursie publiczności na najciekawsze stanowisko zwiedzający w ankietach wskazywali, które z nich najbardziej przypadają im do gustu. Liczba oddanych głosów uszeregowała wszystkie stanowiska. Spośród nich wyznaczono laureatów ze stanowisk- makiet i stanowisk-ekspozycja, tj. innych niż makieta.

W kategorii „Najciekawsze stoisko – makieta” MP 2020 zwycięskie miejsca zajęli:
I miejsceMakieta Modułowa H0 – BGM i Przyjaciele.
II miejsceMakieta Modułowa TT – Klub TT Mohelnice, Grupa TT
III miejsceMrozików H0e – Mariusz Mróz – SMK Katowice,

W kategorii „Najciekawsze stoisko – ekspozycja” MP 2020 zwycięskie miejsca zajęli:
I miejsceLEGO PKP – Stowarzyszenie „zbudujmy.to”,
II miejsceEdukacja i Modelarstwo – Stowarzyszenie „Edukacja i Modelarstwo” Rybnik.
III miejsceSymulator EN57 – Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych Gliwice,

W konkurach związanych z mistrzostwami spośród modelarzy-uczestników wystawy MINIATUROWA POLSKA zostało powołane jury, które dokonało oceny zgłoszonych do konkursów makiet i modeli. Zgodnie z ideą Mistrzostw, do jury pod przewodnictwem przedstawiciela organizatora wystawy – Mateusza Krzempek weszli uznani modelarze, doświadczeni w budowaniu makiet i modeli. Byli to:
  1. Adrian Pander (Makieta modułowa TT),
  2. Jacek Pander (Makieta modułowa TT),
  3. Kamil Wiśniowski (Makieta modułowa H0),
  4. Grzegorz Molenda (ModArt, PKP70TT.PL),
  5. Miłosz Cogiel (Makieta modułowa H0),
  6. Maciej Krysztowiak (MLK Model),
  7. Adam Borysiak (Skala 1),
  8. Olgierd Kołodziej (Makieta modułowa samochodowa).
W ocenie makiet i modeli jury brało pod uwagę kryteria: (1) Ogólne wrażenie, (2) Jakość wykonania, (3) Uszczegółowienie (ilość i jakość szczegółów i detali) oraz realność odwzorowania elementów z rzeczywistością. W każdym z kryteriów zgłoszona makieta lub model mogła otrzymać do 10 punktów, zaś ostateczną ocenę stanowiła suma punktów, maksymalnie 30 punktów.

Konkurs „Najładniejsza makieta”
Do konkursu o prym najlepiej wykonanej, najładniejszej w ramach Mistrzostw MINIATUROWA POLSKA 2020 zostało zgłoszonych 17 makiet, w tym 9 wskazanych jako nowe, które na wydarzeniu w Gliwicach miały swoją premierę. Wszystkie makiety brały udział w konkursie „Najładniejsza makieta wszechczasów” MP 2020. Dodatkowo makiety zgłoszone jako nowe brały udział w konkursie „Najładniejsza makieta – debiut” MP 2020.
Jury dokonało oceny zgłoszonych do konkursu makiet. Po przeliczeniu głosów klasyfikacja wyglądała następująco:

Najładniejsza makieta wszechczasów MP 2020
I miejsce – makieta Roszków żwirownia – Klaudiusz Dawid (PMM H0),
II miejsce – makieta Familoki przy ul. Kopalnianej – (GGM),
III miejsce – makieta Vlastejov – Michal Hrubý (TT Mohelnice)

I wyróżnienie – makieta Klecza Górna – Artur Kukla (BGM),
II wyróżnienie – makieta Mrozików – Mariusz Mróz (SMKK),
III wyróżnienie – makieta Nowy Wirek – Miłosz Cogiel

Najładniejsza makieta debiut MP 2020
I miejscemakieta Centrala Rybna – Maciej Krysztowiak (MLK Model),
II miejscemakieta Modułowa Makieta samochodowa – Maciej Foczpaniak,
III miejscemakieta Boreczek – Sebastian Zmarlak (PKP70TT),

I wyróżnieniemakieta Most w Wiśle Obłaziec – Jakub Pieńkowski (BGM),
II wyróżnieniemakieta Strzemieszyce Małe – Kamil Wiśniowski (SMKK),
III wyróżnieniedioramy "Strażni domek Kleny" – Karel Hurdalek (TT Mohelnice),

Konkurs „Najładniejszy model”
Do konkursu o prym najlepiej wykonanego, najładniejszego w ramach Mistrzostw MINIATUROWA POLSKA 2020 zostało zgłoszonych 12 modeli. Ponieważ konkurs „Najładniejszy model” jest organizowany począwszy od tej edycji wystawy, wszystkie zgłoszone modele zostały uznane jako zgłoszone po raz pierwszy i wzięły udział w konkursie „Najładniejszy model – debiut” MP 2020.
Jury dokonało oceny zgłoszonych do konkursu modeli według przyjętych kryteriów: (1) Ogólne wrażenie, (2) Jakość wykonania, (3) Uszczegółowienie. Po przeliczeniu głosów ukazała się następująca klasyfikacja miejsc:

Najładniejszy model debiut MP 2020
I miejscemodel EP09-027 (H0) – Leszek Wala (SMKK),
II miejscemodel ST48-050 (H0) – Krzysztof Śliwiński (SMKK),
III miejscemodel EP07-1037 (H0) – Krzysztof Śliwiński (SMKK),

I wyróżnieniemodel SN51-07 (TT) – Grzegorz Molenda (MOD-ART),
II wyróżnieniemodel wagonu 112A (TT) – Adrian Pander (Grupa TT),
III wyróżnieniemodel SU45-070 (H0) – Kazimierz Miga (SMKK)

Dla osób bardziej zainteresowanych w załączniku przesyłam szczegółowe sprawozdanie z konkursu, w którym są zawarte informacje dotyczące założeń, przebiegu, i wyników konkursów MP 2020. Podsumowanie wraz ze zdjęciami nagrodzonych makiet znajdą się w numerze 2 magazynu MINIATUROWA POLSKA oraz przygotowywanym kalendarzu okolicznościowym MINIATUROWA POLSKA 2020 / 2021.
 

Załączniki

matis_kr

Znany użytkownik
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
136 1 0
Załączam również zdjęcia zwycięskich prac konkursowych, wykonane przez fotografa Adama Kupniewskiego:
Najładniejsza makieta wszechczasów MP 2020
I miejsce – makieta Roszków żwirownia – Klaudiusz Dawid (PMM H0)
mw1_RoszkowZwirownia-DSCN9556_AKup-min.JPG

II miejsce – makieta Familoki przy ul. Kopalnianej – (GGM)
mw2_familoki-DSCN9550_AKup-min.JPG

III miejsce – makieta Vlastejov – Michal Hrubý (TT Mohelnice),
mw3_stacjaVlastejov-TT-DSCN9530_AKup-min.JPG

I wyróżnienie – makieta Klecza Górna – Artur Kukla (BGM)
mw4_DSCN8810-KleczaGorna_AKup-min.JPG

II wyróżnienie – makieta Mrozików – Mariusz Mróz (SMKK)
mw5_Mrozikow-DSCN9199_AKup-min.JPG

III wyróżnienie – makieta Nowy Wirek – Miłosz Cogiel
mw6_NowyWirek-DSCN5616_MKap-min.JPG


Najładniejsza makieta debiut MP 2020
I miejscemakieta Centrala Rybna – Maciej Krysztowiak (MLK Model)
md1_CentralaRybna-DSCN8971_AKup-min.JPG

II miejscemakieta Modułowa Makieta samochodowa – Maciej Foczpaniak
md2_samochodowa_DSS4982-min.jpg

III miejscemakieta Boreczek – Sebastian Zmarlak (PKP70TT)
md3_stacjaBoreczek-TT-DSCN9502_AKup-min.JPG

I wyróżnieniemakieta Most w Wiśle Obłaziec – Jakub Pieńkowski (BGM)
md4_mostWislaOblaziec-DSCN9399_AKup-min.JPG

II wyróżnieniemakieta Strzemieszyce Małe – Kamil Wiśniowski (SMKK)
md5_Strzemieszyce_DSCN9169_AKup-min.JPG

III wyróżnieniedioramy "Strażni domek Kleny" – Karel Hurdalek (TT Mohelnice)
md6_4poryRoku-DSCN5510_Mkap-min.JPG


Najładniejszy model debiut MP 2020
I miejscemodel EP09-027 (H0) – Leszek Wala (SMKK)
IMG_20200926_145758.jpg

II miejscemodel ST48-050 (H0) – Krzysztof Śliwiński (SMKK)
lok_ST48-050-Cargo-DSCN9436_AKup-min.JPG

III miejscemodel EP07-1037 (H0) – Krzysztof Śliwiński (SMKK)
lok_EP07-1037-IC-DSCN9432_AKup-min.JPG

cdn.
 

matis_kr

Znany użytkownik
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
136 1 0
I wyróżnieniemodel SN51-07 (TT) – Grzegorz Molenda (MOD-ART)
lok_SN51-nieb-DSCN9465_AKup-min.JPG

II wyróżnieniemodel wagonu 112A (TT) – Adrian Pander (Grupa TT)
lok_Y-kl1-TT-DSCN9469_AKup-min.JPG

III wyróżnieniemodel SU45-070 (H0) – Kazimierz Miga (SMKK)
lok_SU45-070-DSCN9458_AKup-min.JPG

I to by było na tyle w tym roku. Do zobaczenia na IV edycji Miniaturowej Polski!
 

Brejlovec

Moderator Działu Imprezy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
SMK Katowice
Reakcje
825 15 0
Dostojnym upamiętnieniem przeprowadzonej z sukcesem III edycji wydarzenia MINIATUROWA POLSKA – Świat wokół kolei • 26-27.09.2020 Arena Gliwice jest przygotowany przez artystę-grafika kalendarz VIP z obrazami z tego wydarzenia. Obrazami, oprócz planu i widoku rozmieszczenia ekspozycji, są artystyczne fotografie nagrodzonych i wyróżnionych prac modelarskich w przeprowadzonych podczas wydarzenia konkursach.​

Kalendarz VIP MP2020-2021 wręczany jest Patronom i Partnerom, urzędom i instytucjom na pamiątkę wydarzenia MINIATUROWA POLSKA 2020 wraz z podziękowaniem za promocję i okazane wsparcie. Kalendarz otrzymują także koordynatorzy ekspozycji, autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac oraz autorzy wybranych do kalendarza fotografii.​


Okładkę kalendarza zdobi zdobywca I miejsca w kategorii „Najładniejszy model MP 2020” – model H0 lokomotywy elektrycznej EP09-027 wykonany od podstaw przez duet Paweł Wilanowski & Leszek Wala – ELVIS.​


1608414989700.jpg


Druga karta kalendarza przedstawia plan rozmieszczenia poszczególnych ekspozycji na Dużej Arenie oraz ich widok w panoramicznym ujęciu. Ten widok jest absolutnie unikalny, tożsamy tylko z tym wydarzeniem MP 2020 – nigdy wcześniej, ani w przyszłości już się nie powtórzy. Autorem zdjęcia jest Marek Kempa – Kempol.
1608415083086.jpg


Dalsze, miesięczne karty kalendarza prezentują zwycięskie makiety, w konkursach: „Najładniejsza makieta debiut” i „Najładniejsza makieta wszechczasów”.​


Najładniejsza makieta debiut MP 2020

I miejscemakieta Centrala Rybna – Maciej Krysztowiak (MLK Model) • fot. Kamil Wiśniowski

1608415193695.jpg


II miejscemakieta Modułowa Makieta samochodowa – Maciej Foczpaniak • fot. Monika Łata

1608415273581.jpg


III miejscemakieta Boreczek – Sebastian Zmarlak (PKP70TT) • fot. Monika Łata

1608415327943.jpg


I wyróżnieniemakieta Most w Wiśle Obłaziec – Jakub Pieńkowski (BGM) • fot. Adam Kupniewski

1608415371861.jpg


II wyróżnieniemakieta Strzemieszyce Małe – Kamil Wiśniowski (SMKK) • fot. Adam Kupniewski

1608415413100.jpg


III wyróżnieniedioramy "Strażni domek Kleny" – Karel Hurdalek (TT Mohelnice) • fot. Adam Kupniewski

1608415467925.jpg


Najładniejsza makieta wszechczasów MP 2020

I miejsce – makieta Roszków żwirownia – Klaudiusz Dawid (PMM H0) • fot. Adam Kupniewski

1608415547195.jpg


II miejsce – makieta Familoki przy ul. Kopalnianej – (GGM) • fot. Adam Kupniewski

1608415599639.jpg


III miejsce – makieta Vlastejov – Michal Hrubý (TT Mohelnice) • fot. Adam Kupniewski

1608415641993.jpg


I wyróżnienie – makieta Klecza Górna – Artur Kukla (BGM) • fot. Adam Kupniewski

1608415694864.jpg


II wyróżnienie – makieta Mrozików – Mariusz Mróz (SMKK)fot. Monika Łata

1608415732323.jpg


III wyróżnienie – makieta Nowy Wirek – Miłosz Cogielfot. Monika Łata
Wpis jest ze strony organizatorów końcowym podsumowaniem III wydarzenia MINIATUROWA POLSKA – Świat wokół kolei, 26-27.09.2020, Arena Gliwice.
Planowy termin następnego, IV wydarzenia MINIATUROWA POLSKA – Świat wokół kolei – 2021, przypada na 25-26 września 2021 r.