• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Chemia Farba do szyn

Reakcje
0 0 0
#1
Witam kolegów, to już mój drugi post.
Mam kilka pytan na temat farb do malowania szyn:
1.Czy szyny pomalowane farbami nie zaklócają przepływu prądu?
2.Czym je malować?
3.Czy po paru latach nie rdzewieją?
4.Czy tory sie nie wyginają?
5.Za ile można kupic farbę?
6.Czy tory montuje się po nasypaniu podsypki czy przed?
7.Czy to jest zwykła farba do modeli?
 

JohnyTRS

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
366 1 0
#3
Ogólnie to tak:

1. Szynę maluje się całą oprócz główki, czyli tej części, która ma kontakt z osiami lokomotywy.

3. Szyny modelowe nie rdzewieją, są wykonane np. z nowego srebra (jak Piko A-gleis). Nie wiem, czy to stwierdzenie może basować do blaszaków ( U-rurki)


PS. Pisz poprawnie po polsku, bo jesteś trochę niezrozumiały w swoich wypowiedziach.
 

ogest

Użytkownik
Producent
Reakcje
28 0 0
#5
JohnyTRS napisał(a):
....
3. Szyny modelowe nie rdzewieją, są wykonane np. z nowego srebra (jak Piko A-gleis). Nie wiem, czy to stwierdzenie może basować do blaszaków ( U-rurki)
hmm mam trochę U-rurek z lat 80-90 i w sumie tylko zaśniedziały i zaszły patyną. a rozjazdy są jak nowe (te które były w pudełkach).
 
OP
OP
P
Reakcje
0 0 0
#6
U-rurek :?:
To takie tory starego typu, z wygietej blaszki, "U" do góry nogami ;)
Czyli te stare rdzewieją?
Czy tory produkcji Mehano rdzewieją po pomalowaniu?
 

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#7
piotrwinc napisał(a):
czyli te stare rdzewia a czy mehano rdzewia po pomalowaniu bo mam tgv mehano :?:
Kali jeść, Kali pić. Ja być z Marsa :?: "Posdrafiam fas ciule" :shock: Ile masz lat :?: 8 czy 9 :?:
Jest tutaj moderator :?: Kurs - bocznica :?:
 

ogest

Użytkownik
Producent
Reakcje
28 0 0
#9
JohnyTRS napisał(a):
Ciekawe, czy w szkole też tak pisze na klasówce?
jak w ogóle pisze ;P

polecam instalacje FireFox-a (taka przeglądarka internetowa, żeby nie było, bo wyjdzie, że nie piszę po polsku) I tam masz autokorektę błędów. ;)
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#13
Coś tam popoprawiałem :D

@piotrwinc: prosimy Cię, pisz co najmniej po polsku :!:
Nie chcę być nieuprzejmy, nie chciałbym też zniechęcać potencjalnego zaczynającego modelować kolejki :D ale naprawdę zrobisz nam wszystkim radość jak będziesz choć starał się poprawnie pisać, inaczej Twoje wypracowania będą lądować w celu samo-utylizacji na <bocznicy> :p
 
OP
OP
P
Reakcje
0 0 0
#18
Odpowiedzcie mi jeszcze na pytanie co z torami mehano: czy rdzewieją po pomalowaniu?

PS. A myślałem ze tu nie znajdę nauczycieli a wariatów takich jak ja, którzy maja bzika na punkcie koleji.
 

A_Tox

Użytkownik
SKMK
Reakcje
0 0 0
#19
piotrwinc napisał(a):
Ps A myslałem ze tu nie znajde nauczycieli a wariatów takich jak ja którzy maja bzika na punkcie koleji.
A pomyślałeś, że "wariatowi" może zależeć na tym, aby inny "wariat" pisał stosując, przynajmniej w minimalnym zakresie, polską ortografię i gramatykę?
 

Podobne wątki