• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EN Jan Kiepura - zestawienie wagonów

voytecki

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 5
Oczywiście kłopot jest również z wagonem kolei BC, numer LS Models 48015, dość trudno go zdobyć, w weekend poszedł na ebayu za 90 EUR w ciągu kilku godzin.
To byłem ja :)
[DOUBLEPOST=1494005994,1494005608][/DOUBLEPOST]
Tak, wagony z tych setów będą pasować do tego pociągu z podanego okresu (jedyna niezgodność to rewizje). Dlaczego masz wątpliwości ?
Wyczytałem, że te dwa sety przedstawiają wagony na rok 2007 w górę. Zatem dlaczego miałyby pasować do składu z 2004-05 roku?
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
"Wyczytałem, że te dwa sety przedstawiają wagony na rok 2007 w górę. Zatem dlaczego miałyby pasować do składu z 2004-05 roku? "

Bo raczej niczym się nie różnią od siebie poza rewizją.
 

voytecki

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 5
"Wyczytałem, że te dwa sety przedstawiają wagony na rok 2007 w górę. Zatem dlaczego miałyby pasować do składu z 2004-05 roku? "

Bo raczej niczym się nie różnią od siebie poza rewizją.
No tak, napisałem nie doczytując do końca :) Chociaż dla mnie rewizja to ważny parametr.
[DOUBLEPOST=1494009366,1494008410][/DOUBLEPOST]
Muszę powiedzieć, że nawet nie tak rzadko sliperetka była zastępowana wagonem 1kl. Tak jak pisałem najczęściej był to wagon 152A, ale nie tak rzadko również wagon Z1A Henschel.



Wagony Z1AWR (przebudowane z wagonów Z1B Henschel - jest model ACME w zestawie "Polonia") powstały w 2005r z myślą o pociągu EN "Jan Kiepura". A zatem w okresie 2005-2008 to one były włączane do tego składu. Niestety nie są znane przypadki, aby ten wagon jeździł w "Kiepurze" w okresie EU44, choćby raz...jedyny raz....:(. Stawiam bardzo dobrą flaszkę jak ktoś to jednak zaobserwował.
Tak!!!!. Widziałem w necie na pewno filmik jakoby z lipca 2005 roku z Bautzenem i to w wersji fabrycznej. Ale po co takie brzydactwo podczepiać do tego pięknego pociągu jak w tym okresie co podałeś jeździł piękny Z1AWR.
Reasumując, na tą chwilę nie ma możliwości, żeby zestawić w skali H0 Kiepurę zgodną z oryginałem i ciągniętą przez EU44, z wykorzystaniem wagonu restauracyjnego i sliperetki?
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
No niestety, bez kompromisów nie da rady. O ile sliperetka jest realna (choć w nieprzewidywalnym terminie) to odpowiedni wagon restauracyjny (155A) jest chyba marzeniem ściętej głowy.
 

voytecki

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 5
No niestety, bez kompromisów nie da rady. O ile sliperetka jest realna (choć w nieprzewidywalnym terminie) to odpowiedni wagon restauracyjny (155A) jest chyba marzeniem ściętej głowy.
A który wagon restauracyjny byłby kompromisem (najbliższym/poprzedzającym 155a)? Poza oczywiście takim rozwiązaniem:
czyli bez restauracyjnego
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Żaden. Ale zdarzało się, że jeździł 113A. Może w końcu Heris wykona model tego wagonu. No ale Y w tak zacnym pociągu....no nie przystoi.
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Ale i ja mam pytanie. W artykule w Świecie Kolei napisano, że w Kiepurze występowały (w 2012) wagony WLSRmee czyli przebudowane WLABmee kolei rosyjskich. Czy ktoś dysponuje materiałami potwierdzającymi ten fakt ?
 

voytecki

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 5
Zestaw LS Models 48 027 składa się z 3 wagonów sypialnych (bez salonki), jednak w nowym malowaniu. Natomiast wagon salonowy Kolei Rosyjskich WLSRmee relacji Moskwa - Bazylea owszem pojawiał się wyjątkowo w EN Jan Kiepura ale niezwykle rzadko i to wówczas gdy był on wynajęty dla jakiejś delegacji czy innych oficjeli, stąd pewnie ciężko będzie znaleźć filmy i zdjęcia. Tak czy inaczej ten wagon rozkładowo i planowo niestety nigdy nie kursował w Kiepurze.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
"Znikają ostatnie oznaki kursowania EN Jan Kiepura. W bydgoskich zakładach PESY trwa aktualnie naprawa wagonów 305Ad, które kursowały w przeszłości właśnie w składzie tego nocnego pociągu. Jak informuje na swoim facebookowym profilu Baza Wagonów Kolejowych na dzień dzisiejszy co najmniej 7 wagonów uzyskało już nowy, obowiązujący w PKP Intercity schemat malowania dla wagonów sypialnych. Docelowo wszystkie wagony stracą malaturę w stylu EN Jan Kiepura."

Czytaj więcej: http://m.inforail.pl/malowanie-na-kiepure-przechodzi-do-historii_more_98250.html

Pozostanie nam delektować się jak dla mnie fajnym malowaniem (prostota projektu której brakuje np w malowaniach Polregio) na wagonach LS Models
 

JRobert

Aktywny użytkownik
Reakcje
83 1 0
Szkoda, wielka szkoda! Zostaje jeszcze w tym stylu jedna czy dwie knajpy. A może już też przemalowane? Jeszcze przed wakacjami na pewno widziałem...

Nowe malowanie też już od paru miesiącach na 305Ad widać - wystarczy pooglądać zdjęcia składu Chopina. Swoją drogą mógłby LS Models wydać w tym malowaniu jakiś zestaw 2 sztuk. Kupiłbym z miejsca!
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
W innych też. Nie jestem w stanie powiedzieć, jakie to były pociągi, ale na pewno oprócz Chopina pojawiają się w innych. Widywałem w Katowicach.
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
Moze to jest stara wiadomość ale natknąłem się na zestaw dwóch wagonów do EN JK....ww skali N od włoskiej firmy P.I.R.A.T.A. Na pierwszy rzut oka jest to mniejszy brat LS 460023 z wagonami DB w malowaniu Kiepury..i chyba jest tego wiecej niz jedna pozycja

Link poniżej

https://www.menzels-lokschuppen.de/...ata-96903-DBAG-Liegewagen-Set-2-tlg-Ep-5.html
Te wagony wcześniej sprzedawało L.S. Models. Piraci je przejęli (i lekko zmodyfikowali), tak jak i przejęli projekt sypialnych, których to L.S. ostatecznie nie wydało... Niestety na wydanie sypialnych, restauranta w skali N jakoś nadziei nie widać, a śledzę temat od 2015 roku. Jeżeli już ktokolwiek chciałby zbudować ten skład w N, to tylko matu ;)
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
Hello
Trochę odgrzebię temat, ponieważ w nowym Świecie Kolei ukazał się artykuł p. Etmanowicza na temat sypialnych wagonów DB, które pojawiały się w początkowych składach JK (przykład wagonu w linku: http://www.railfaneurope.net/pix_frameset.html ). Jeśli ktoś ma ten numer lub jest w posiadaniu zdjęć z tego artykułu - czy mógłby się podzielić i uzupełnić info o zestawienie całego składu w postaci zdjęć?
Będę wdzięczny. :)

Wg. informacji z artykułu, w składzie jeździły 2 sypialne DB, drugi to T2S (jeśli dobrze pamiętam), ten, o którym piszę wyżej robi ACME.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje innych krajów 0

Podobne wątki