• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dioramy i moduły ASTRO

OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
Maćku, mocowanie stropu ma być zakryte szyldem, po obu stronach planowałem dać tablice, jeszcze nie mam pomysłu jakiej wielkości. Zresztą budynek nie dla mnie i tę dziurę załatam, że śladu nie będzie na wypadek gdyby szyldu miało nie być.
Schody nędą domalowane jeszcze i poprawione.
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.554 68 0
Mi właśnie te krzywe drzwi najbardziej się podobają:love:, za PRL-u mechanicy w różnym stanie % wyprowadzali pojazdy na plac z warsztatu,
jak będzie szklił te świetliki nad bramą to też możesz dać w jedno pole imitację tektury, płyty pilśniowej, bądź dwóch kawałków szyby "na zakładkę"
Ogólnie za.....ty wątek.(y)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
Dzięki Maćku, przekażę :) aczkolwiek tutaj jabłko padło bliżej jabłoni niż "jabłonia". Cierpliwości za grosz, w gorącej wodzie kąpana, na modelarza zbyt słomiany zapał ma :) chciałaby efekt mieć w 15 sekund.. nawet nie chce czekać aż klej wyschnie...
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
O, nie zauważyłem pytania, przepraszam... otóż skały zrobiłem z styroduru, pokryłem bandażem gipsowym i resztę już rzeźbiłem w gipsie.
Tymczasem mała przerwa od pojazdów. Wczoraj powstał taki stary budyneczek warsztatu. Oczywiście to dopiero początek pracy nad nim... powstanie jeszcze jeden budynek, jedna przybudówka oraz łącznik.
Zobacz załącznik 672497 Zobacz załącznik 672498
W tym poście drzwi wyszły ci perfekcyjnie.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.941 386 20
Cierpliwości za grosz, w gorącej wodzie kąpana, na modelarza zbyt słomiany zapał ma :) chciałaby efekt mieć w 15 sekund.. nawet nie chce czekać aż klej wyschnie...
Młodość... Niestety taki charakter ma spora grupa młodych ludzi, są po prostu niecierpliwi. Ale może kiedyś pójdzie w ślady taty... ;) :)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
Prace nad budynkiem administracyjno-warsztatowym posuwają się do przodu. Dziś osadziłem wrota w warsztacie - na ruchomych zawiasach i skleiłem dach nad garażem.
PSX_20210204_013711.jpg
PSX_20210204_013835.jpg
PSX_20210204_013814.jpg
PSX_20210204_013751.jpg
PSX_20210204_013729.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
Dzięki Piotr. Jednak cały czas je męczę. Nie wiem jak inni, ale ja mam wspomnienie bazy pks jako zapyziałej, zardzwiałej, słowem zapuszczonej do granic. Bazy transbudu na żywo nie widziałem.
PSX_20210210_231615.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
Dziś skromnie. Ułamany zderzak w Maziku mnie zdeprymował. Resztę morale odebrały mi pączki które w pocie czoła moja żona smażyła aż do północy. Pożarłem trzy, w obawie że wpadnie Krystyna P... teraz minie mdli...
PSX_20210211_021526.jpg
No ale coś tsm zrobiłem jednak... pordzewiłem wrota, pobrudziłem ściany, usypałem hałdę opon postarzyłem paletę i szpulę. I zrobiłem stary zbiornik. Pierwotnie była to dość nieciekawa zabudowa piwna jednego ze starów. Nie bardzo wiedziałem co z nią zrobić, a zostawić jej nie wypadało, postanowiłem wykorzystać jako rupieć na makiecie. Od teraz jest to stacjonarny zbiornik na wodę. Przeszlifowałem, dokleiłem trawioną drabinkę, pomalowałem, pobrudziłem. Myślę, że się nadaje jako element krajobrazu
PSX_20210211_020520.jpg
PSX_20210211_020001.jpg
PSX_20210211_015900.jpg
PSX_20210211_015836.jpg
PSX_20210211_015738.jpg
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.554 68 0
Grzesiu,
beczka mogłaby robić za zbiornik powietrza, wtedy trzeba by odciąć podstawę i ją postawić na pionowo.
W młodości przepracowałem kilka lat na zajezdniach bielskiego MZK i PKS, więc sobie pozwolę na małą uwagę;
pojazdy na halę wjeżdżały przodem, wynikało to z przepisów BHP, większość autobusów miała wydechy z tyłu i chodziło głównie
o to aby nie truć mechaników. Po zakończonych naprawach często trzeba było "nabić" powietrza do układu i wtedy nakładało się na
wydech gumową rurę której drugi koniec wyprowadzało się na pole( co parkowanie przodem znacznie ułatwiało), bądź też zakładało się na pionowe rury które były przymocowane do filarów nośnych, identycznie jak rury spustowe rynien, wtedy wyrzut spalin był na dachu hali.
Skrzydła bramy pordzewiłeś pięknie, tylko ze dwie szyby przydałoby się wybić, co by podkreślić realizm;)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
Temat odprowadzenia spalin mam w miarę ogarnięty - zaprojektowałem kilka strażnic straży naszej dzielnej pożarnej- konkretnie przebudowałem kilka reliktów. Ostatni nawet pamięta wozy konne gdzie hala była przelotowa :). Ale mechaniczne pojazdy bojowe muszą parkować tak, by nie manewrować bez sensu po placu i to odprowadzenie jest niezbędne. Z kolei byłem na bazie PKSu towarowego i chyba na PTHW, i pamiętam, że pojazdy parkowane były właśnie tyłem. Może nie na warsztatach, ale w garażach na pewno. Pamiętam że widać było kabiny Starów przez wrota. Zresztą nie ma to znaczenia.
Ten zbiornik z kolei, po odcięciu podstawy wyglądałby jeszcze koszmarniej... u mnie będzie przywalony gratami i zarośnięty chaszczami. Masz jakieś foto jak ten zbiornik powietrza wygląda? Zewnętrzny jest?
O szybach zbitych, brudnych i popękanych pomyślę później. póki co pomalutku dziergam, nawet dachu nie ma. A w dodatku jeszcze czwartej bryły nie ruszyłem...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 22
Dioramy i makiety 31
Dioramy i makiety 9
Dioramy i makiety 28
Dioramy i makiety 169

Podobne wątki