• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Diorama - UniQue

OP
OP
UniQue

UniQue

Aktywny użytkownik
Reakcje
371 2 0
#43
Dobra przed chwilą jeszcze trochę pomazałem podłoże... Spróbowałem zobrazować jak by się to prezentowało gdybym zrobił lany beton dzielony (nazwę to fugą haha więc się nie śmiejcie:p) tak jak doradzał kolega Astro. Mniej więcej wyglądało by to tak tylko wiadomo kolory inne, zbliżone do oryginału
IMG_20210104_211910.jpg
IMG_20210104_211933.jpg
tmp-cam-556088909657033468.jpg

Proszę podzielcie się swoimi sugestiami bo ja osobiście w głowie mam setki pomysłów i nie wiem na co się zdecydować. Moim zdaniem kostka wyglądała by najlepiej na całości no ale ciężko mi zrobić w formacie A3. Oczywiście czy to kostka czy lane płyty betonowe czy np jednolite podłoże asfaltowe/betonowe będą jeszcze na nim namalowane białe pasy itd.
 
Reakcje
554 7 0
#44
Magazyn wygląda nowocześnie, więc moim zdaniem kostka lub asfalt. Płyty betonowe kojarzą mi się z nieco wcześniejszym okresem.
Chociaż w sumie może warto zadać sobie dziwne pytanie, jaka jest tonacja kolorystyczna pojazdów, które chcesz prezentować?
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.828 235 3
#45
Magazyn wygląda nowocześnie, więc moim zdaniem kostka lub asfalt. Płyty betonowe kojarzą mi się z nieco wcześniejszym okresem.
Chociaż w sumie może warto zadać sobie dziwne pytanie, jaka jest tonacja kolorystyczna pojazdów, które chcesz prezentować?
Nie chodzi o płyty betonowe a wylewki oddzielone dylatacją. Moim zdaniem najłatwiejsza metoda i popularna na nowych placach.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.862 386 20
#55
Znając Twoją dokładność i umiejętności, to diorama zapewne będzie obfitowała w takie drobiazgi. Świetnie Ci to wychodzi. (y) Już zaczyna wyglądać rewelacyjnie. (y)
 
OP
OP
UniQue

UniQue

Aktywny użytkownik
Reakcje
371 2 0
#59
Jest progress :) udało mi się zdobyć podłoże.. Jednak będzie kostka po całości na placu, produkt drewniany/tekturowy wycinany laserowo więc tak zwana fuga między kostkami jest wyczuwalna pod palcem i widoczna. Kostkę trzeba będzie teraz pomalować i przykleić całość do płyty mdf. Tylko tak się zastanawiam jakiego użyć kleju, myślę że klej do drewna (wikol) chyba byłby dobrym wyborem?
A tak się prezentuje owa kostka brukowa:
tmp-cam-5246790552415301536.jpg
tmp-cam-4912936074781506501.jpg
IMG_20210114_175536.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 32
Dioramy i makiety 1
Dioramy i makiety 21
Dioramy i makiety 25
Dioramy i makiety 19

Podobne wątki