• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ciekawostki z internetu

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.509 31 1
#1
W tym wątku będę podrzucał ciekawe moim zdaniem materiały dotyczące modelarstwa kolejowego, na które trafiłem w internecie.

1. Na początek zbiór filmów dot. działalności modelarskiej pana Renuarda Yvera z Francji.
https://www.youtube.com/channel/UCoiKvSzMBTDRfAi0YflWTww
Znajdziemy tam oprócz filmów pokazowych wiele materiałów edukacyjnych.
Jeden z filmów na zachętę:

2. Kolejną ciekawą postacią z Francji jest "biscatrain".
https://www.youtube.com/user/biscatrain
Niezwykła makieta o charakterze miejsko - industrialnym.
Jeden z filmów na zachętę:
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#5

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.405 68 0
#17

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#18
Pytanie moje jest takie, od jakiego roku pojawiły się pierwsze modele w skali h0?, bo w/g mnie na tych zdjęciach to ja widzę skalę 0 w systemie Marklina, ale mogę się mylić. Porównuję z tego zdjęcia 2 ostatnie wagony cysterny 2 osiowe do ręki Geringa.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#19
Modele w wielkości H0 były już przed II wojną światową, pierwszy raz były zaprezentowane je w 1935 roku, właśnie przez Märklina. Co do makiety Göringa, to też mam wrażenie, iż to 0. Ale były dwie makiety, może jedna była w 0, a druga w H0?
 

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.226 25 2
#20
To makieta rzeczywiście w skali 0, choć posiadał również inną makietę w skali 00, czyli 1:76.
Ciekawostką jest, że makieta została wysadzona w powietrze razem z domem. Tabor został w większości uratowany - rozdany chętnym przed wysadzeniem w powietrze domu. Część znajduje się do dzisiaj gdzieś na południu Niemiec, a część - podobno - trafiła po wojnie do Polski.