• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy z czasów dzieciństwa - kolekcja Adama

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.405 68 0
#83
Podziw i szacunek, niesamowite cudeńka tu robisz:love::love:, każdy ma jakiś talent, ja na przykład umiem rozgotować ziemniaki i zalać herbatę
zimnym wrzątkiem, dzięki czemu żona mnie z kuchni wyrzuca i mam czas na forum:D, gdybyś się chciał kiedyś talentami zamienić to PW:ROFL:
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#86
Jelcz 080 w skali 1:87

Zrobiony z modelu Michała (@Michal88). Przyznam się, że jak na początku tego roku zamawiałem go od kolegi, to nie spodziewałem się że to może być aż taki rarytas.

Malowanie Elektrowni Stalowa Wola gdzie w 1979 lub 1980r pojazd ten zastąpił wysłużonego Sana H-100 w funkcji dyżurnego autobusu socjalnego. Tak jak w większości innych lokalizacji, nazywany był "Koziołkiem".
Niestety nie udało mi się znaleźć żadnego zdjęcia w oryginalnym malowaniu i to co prezentuję to jest raczej obraz jaki ja zapamiętałem z czasów przedszkolnych. Zobacz załącznik 666749
Ja pie...le, u nas w szkole podstawowej też był taki "koziołek" i też zastąpił Sana H100. Kilka razy byliśmy nim na wycieczkach szkolnych po Dolnym Śląsku. Mijanki z innymi autobusami na wąskich drogach były ciekawe. Niestety nie oglądałem nigdy tego Sana w szkole, jako że był przykryty plandekami, ale jak dobrze pamiętam miał kolor brązowy. Ten nasz "koziołek" był podobnie pomalowany, być może tak właśnie wyszły z fabryki.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#87
Brak słów, po prostu rewelacja. Przypomnę tylko, że model krótszej wersji Schuco kolega Sławek (SD) przerobił na autobus Orbisu. Myślę, że obaj koledzy, Adam (adamwyt) i Sławek (SD) mogą być uznani za mistrzów w dziedzinie autobusów z PRL (ale nie tylko, rzecz jasna).
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#90
:love:Nie dalej jak dwa dni temu przejeżdżałem Łopuszańską, gdzie była baza ORBISu i gdzie odbywałem praktyki uczniowskie przy tych właśnie autobusach w latach 82-85. Łezka w oku mi się zakręciła :cry: (chyba na starość robię się sentymentalny jak moja Babcia;)). Słowo daję, że gdyby nie natłok rozgrzebanych projektów i zamówienia dla klientów zrobiłbym ten autobus.

Fajnie że mamy Sławka @SD na forum i że mamy kogo ścigać, w sensie modelarskiego kunsztu. Fajnie też, że Adam idzie swoją drogą - czyli drogą precyzji ale też wyważonej i bardzo eleganckiej patyny (ciemny wash fajnie zagrał). To pozwala nam podziwiać modele w wersjach zarówna spod igły i takie lekko spracowane.
Fantastyczna robota:)(y)
 

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
#91
Panowie, serce rośnie, oczy się cieszą, a ja nie mogę skupić się na nitowaniu poszycia tendra w rozgrzebanym modelu parowozu, bo Adam znowu pokazuje coś fajnego z dziedziny samochodowej. @adamwyt, kapitalny Mercedes, moim zdaniem najfajniejsza wersja O302, bo te krótsze jakieś bardzo kuse były, a długi pekaesowski taki trochę jamnikowaty... Ja też ten wariant kolorystyczny mam prawie skończony, zostały listwy i kalki, odstawiłem na bok na chwilę, ale pewnie teraz dokończę go szybciej. Gratulacje!

@Adam66, w fajnym miejscu miałeś te praktyki, a do sentymentów mamy prawo... Ja w tamtych czasach licealistą będąc fotografowałem Smieną i mierzyłem metrem stolarskim orbisowskie TAMy na parkingu pod Wawelem, udało mi się wtedy zrobić w skali 1:30 model 170A11 z napędem, sterowany linką przy wykorzystaniu podzespołów z PIKO-wskiego modelu Watburga, i głupi wyrzuciłem go wiele lat później przy którejś przeprowadzce bo mi się trochę rozsechł...
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#93
Adam idzie swoją drogą - czyli drogą precyzji ale też wyważonej i bardzo eleganckiej patyny (ciemny wash fajnie zagrał)
Patyna to jest raczej konieczność żeby ukryć wszystkie drobne niedociągnięcia;) Jeszcze muszę się trochę nauczyć żeby robić tak czyste i idealne modele jak Sławek:)
Z postarzaniem modeli to jest tak trochę na odwrót niż się może wydawać. Ja zawsze powtarzam, że najłatwiejsze jest silne brudzenie a najtrudniej jest zachować umiar i równowagę. Zaczynałem od modeli silnie brudnych a teraz coraz częściej chcę uzyskać nieco inny efekt. Staram się żeby osoba widząca model na żywo nie zorientowała się że pojazd był zwaloryzowany ale zdawała sobie sprawę że "coś z nim jest nie tak" i wygląda jakoś tak mniej plastikowo. Przynajmniej takie są zamiary.

Panowie, serce rośnie, oczy się cieszą, a ja nie mogę skupić się na nitowaniu poszycia tendra w rozgrzebanym modelu parowozu, bo Adam znowu pokazuje coś fajnego z dziedziny samochodowej.
Dzięki Sławku @SD za dobre słowo. Bardzo miło to usłyszeć od największego specjalisty od autobusów w naszej skali.
 
Reakcje
0 0 0
#99
Po prezentacjach w dziale samochodów specjalistycznych i ciężarowych czas na założenie bliźniaczego wątku autobusowego.
Moim pierwszym autobusem jest Jelcz PR110 zrobiony z kitu żywicznego od Michała wzbogaconego jeszcze kilkoma własnymi detalami (zmienione okna, wewnętrzne tablice kierunkowe i kalkomanie). Najlepszy odlew z jakim miałem kiedykolwiek pracować i w zasadzie jedyny który nie wymagał ani szlifowania, ani szpachlowania. Naprawdę polecam.

Przy okazji na potrzeby prezentacji powstała jeszcze poniższa diorama. Gdyby ktoś chciał zobaczyć jak przebiegała budowa to zapraszam do mojego drugiego tematu.

http://forum.modelarstwo.info/threads/diorama-do-prezentacji-samochodów.34366/page-2

Zobacz załącznik 505281 Zobacz załącznik 505282 Zobacz załącznik 505283 Zobacz załącznik 505284 Zobacz załącznik 505285 Zobacz załącznik 505286 Zobacz załącznik 505287 Zobacz załącznik 505291 Zobacz załącznik 505292 Zobacz załącznik 505293
Witaj
Piszę do Ciebie z zapytaniem... gdzie i ewentualnie od Kogo można kupić lub złożyć zamówienie na modele Jelczy Berliet ,M110 ,M120 ,M11 ?
Pozdrawiam
Michał
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4

Podobne wątki