• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

zwarcie w SM42 Piko

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
439 8 0
#23
A możesz zrobić fotkę?
Jeżeli czarny to raczej nie kondensator.
Prędzej rezystor. Napis 100 sugerował by 10 Ohm. Tylko zastanawia mnie ten "okrągły"

OK. Już wiem. Chodzi Ci o dławik. Jak dasz radę to go usuń i w to miejsce tymczasowo możesz zrobić zworę.
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
658 29 5
#24
Marqusie sprawdziłem miernikiem ten dławik pod względem przejścia i ten drugi.też przy obu mam taką samą wartość 002 więc chyba to jest ok. Zastanawia mnie teraz coś takiego skoro lok ma oświetlenie kierunkowe to może to oświetlenie powoduje zwarcie?
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#25
Gdyby coś na płytce robiło zwarcie, to odwrócenie zworki nie powinno tego zmienić, chyba że to przypadek. Mimo wszystko, warto sprawdzić na innej zworce.
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
439 8 0
#27
Jest to dławik SMD o wartości 10uH
Spytaj @karola_mar, myślę że będzie miał takie dławiki. Przerabiał trochę "Stonek", to pewnie mu coś zostało. ;)

Mój post w tej chwili jest już chyba nieaktualny.
Napisałem go za późno. Wcześniej chyba się wyjaśniło. ;)
[DOUBLEPOST=1440957043][/DOUBLEPOST]Tak jak napisał @Zaqu, sprawdź diody na zworce.
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
658 29 5
#28
To znaczy że padł ten dlawik i jego trzeba wymienić?
A bardziej obrazowo co mam sprawdzić? Wybaczcie ale jestem laikiem i nie do konca wiem jaka zworka i jakie diody?
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
439 8 0
#29
Jeżeli ma przejście a nie przerwę to niekoniecznie. Nawet jeżeli ma zwarcie międzyzwojowe (przegrzany), to nie powinien mieć wpływu na zasilanie. Służy on do eliminowania zakłóceń związanych z pracą silnika a w szczególności jego komutatora.
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#30
Padnięta dioda na zworce nie powinna robić problemów z jazdą, ponieważ zasilanie z torów jest tam zmostkowane z wyjściem na silnik, a diody służą tylko do zapewnienia kierunkowości świateł.
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
439 8 0
#31
No, tak też mi się wydawało. ;)
[DOUBLEPOST=1440957604][/DOUBLEPOST]No, tak też mi się wydawało. ;)
Ale skoro
Wyjąłem zaślepkę, w miejscu, gdzie można założyć dekoder, zaślepkę założyłem do góry nogami, dzięki temu teraz lok jedzie w tą stronę, w którą się dusił, z kolei druga strona, która normalnie jeździła, teraz dusi się...
To wszystko jest możliwe :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.410 463 29
#33
Nie ma Kolega michu innej lokomotywy, żeby wyjąć z niej na próbę zaślepkę? Po co mnożyć wpisy z teoretycznymi rozważaniami, lepiej chyba zrobić próbę.
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
658 29 5
#34
Wyjąłem zaślepkę z sp42-118 założyłem i działa bezproblemowo, więc problem jest z zaślepką. Teraz pytanie, jak naprawić tą zepsutą, albo gdzie kupić nową?
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
439 8 0
#37
Nie ma Kolega michu innej lokomotywy, żeby wyjąć z niej na próbę zaślepkę? Po co mnożyć wpisy z teoretycznymi rozważaniami, lepiej chyba zrobić próbę.
W sumie racja. Ale gdyby kolega @michu88 napisał, że ma inną lokomotywę albo sam wpadł na ten pomysł tyle byśmy nie tworzyli. ;)
[DOUBLEPOST=1440959403][/DOUBLEPOST]Tak, te czarne małe prostokąciki. ;)
 

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
#38
miałem tak kiedyś że do lokomotywy Piko, nie pamiętam już jakiej, albo Taurusa Hobby, albo ES 64F4 włożyłem zaślepkę od którejś z lokomotyw Roco, nie pamiętam już której, ale zaślepki ewidentnie były jakoś inaczej zrobione, elementy były ułożone inaczej i chyba była ich inna ilość, ale nie pomnę już dokładnie co i jak.
Jednakże, zaślepka grzała się bardzo i lok nie chciał jechać. A z drugą oryginalną było ok.
Nie sprawdziłem wtedy tego dokładnie, tzn, jakie były połączenia na zaślepce. Chociaż teoretycznie powinno być to samo, a jednak nie działało.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 3
Elektryka 18
Elektryka 3
Elektryka 16

Podobne wątki