• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

SM42 Piko - jakie diody?

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#1
Witam.
Orientuje się ktoś, jakie diody biało/czerwone (symbol) zostały użyte w modelach SM42/SP42 PIKO?
Chciałbym takie nabyć i zamontować w jednym z modeli.
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#7
A mogę nieśmiało zapytać jak zamontowałeś oświetlenie (i jakie) w EP09, którą właśnie relacjonujesz? ;)
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#8
Odbłyśniki kupiłem od kolegi Ostbahn, ale miały tylko jedną dziurkę centralnie 1mm na oświetlenie białe.
Wypiłowałem sobie w dolnej części rowek i tam wkleiłem światłowód 0,8mm na czerwone światełko, światłowód z przodu dochodzi do samej szybki.
drugi światłowód 1mm wkleiłem w tą centralną dziurkę.

Od tyłu reflektora przykleiłem dwie diody 0603 (białą i czerwoną) do każdego ze światłowodów, a na koniec zapaćkałem tył poxipolem, aby nic się nie uszkodziło i nie przeświecało.

Jak będę w domu zrobię fotkę jak to wygląda.
 

Gor717

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
704 8 0
#12
...
Wypiłowałem sobie w dolnej części rowek i tam wkleiłem światłowód 0,8mm na czerwone światełko, światłowód z przodu dochodzi do samej szybki.
drugi światłowód 1mm wkleiłem w tą centralną dziurkę...
Cześć Karol! A masz może pojęcie gdzie znajdę światłowód o średnicy 2mm?
Mnie udało się znaleźć gdzieś na e-bay'u ale tak ze 100mb :) no i wysyłka też nie była tania!
Może Tobie zbywa tak ze 2-3 cm?
Pozdrawiam
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 18
Elektryka 50
A
Elektryka 3
Elektryka 11
Elektryka 35

Podobne wątki