• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ZNTK Mini

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
A zrobionych u mnie ryflaków na ten moment 6 - tylko jeden mój bo pozostałe pójdą w świat. Trzy (w tym jeden 1 klasa) na statyczną makietę stacji Ciechanów (głównie wąskotorowy) ale będą też tory normalne. Dwa pojadą do Warszawy. Moje dwa jeszcze muszą poczekać na zrobienie. Testy ruchowe pokazały, że zachowują się dobrze. Dodałem im w przedsionkach końcowych i toalecie trochę ołowiu i nie przechylają się na zakrętach tak jak wcześniej. Swoje zrobiły też pewnie wkłady z siedzeniami które faktycznie prostują podwozie jeśli dostanie lekkiego banana i dodają masy.

IMG_5012.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
No nieźle. Jaką to ma długość - chodzi o te 6 wagonów?
Będzie ze 60 cm...
W niedzielę okalkowałem też i zaszkliłem gdzie trzeba mój pociąg ratunkowy. Niestety z niewiadomego dla mnie powodu nie wydrukowały się oznaczenia na czołg ratunkowy i platformę pod nim. Tak w zasadzie to +/- 2/3 mojego pociągu ratunkowego bo brakuje właśnie tej platformy z czołgiem, muszę zrobić kalki na dźwig no i wrócić do tematu budowy wagonu pod ramie dźwigu. Widzę teraz, że te modele przerabianych wagonów mają wady ale ... to był czas kiedy moje umiejętności były mniejsze. Zestaw pozostanie tak jak jest ... w sumie to i tak pewnie jedyny na świecie pociąg ratunkowy PKP 1:220.

IMG_4991.JPG


IMG_5023.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Drugie podejście do kalek - inspiracja Szymona na jego wagony, z którymi walczy w 3D:
- rozbudowany pas napisów na dole pudła i skorygowana wielkość stacji macierzystej
- nowy krój oznaczenia klasy (podziękowania dla @Adam66 ), także skorygowana wielkość.

IMG_5240.JPG
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
W zasadzie to mnie zatkało. Te kalki są takie małe, że ledwie je widać.
Jutro zajrzę tu jeszcze raz sprawdzić czy przypadkiem mi się to nie śni.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.451 72 3
Kalki oznaczeń jak klasa przydział itd to jedno... Mnie trochę wbiło w siedzenie jak zobaczyłem dźwignie wyłączenia hamulca, przełącznik próżny - ładowny oraz tryb hamulca.
Choć mnie zastanawia czy faktycznie taka "opcja" jaką jest zmiana trybu próżny - ładowny w tych wagonach była. W sumie to opcja typowo towarowa ( w zależności od masy brutto wagonu, jeżeli została osiągnięta określona masa -tzw masa przestawcza- przestawiano dźwignię w położenie ładowny.

Pozdrawiam i wesołych Świąt,
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Kalki oznaczeń jak klasa przydział itd to jedno... Mnie trochę wbiło w siedzenie jak zobaczyłem dźwignie wyłączenia hamulca, przełącznik próżny - ładowny oraz tryb hamulca.
Choć mnie zastanawia czy faktycznie taka "opcja" jaką jest zmiana trybu próżny - ładowny w tych wagonach była. W sumie to opcja typowo towarowa ( w zależności od masy brutto wagonu, jeżeli została osiągnięta określona masa -tzw masa przestawcza- przestawiano dźwignię w położenie ładowny.

Pozdrawiam i wesołych Świąt,
Tablice i dźwignie przestawcze są elementem wagonu oryginalnego Marklina - ja jedynie pomalowałem. Niewykluczone, ze faktycznie troche ich za dużo ...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor Z 50
Tabor Z 19

Podobne wątki