• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ZNTK Mini

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Myślę że warto ale będzie upierdliwie. Te małe kawałeczki powinny być gęściej i nie nachodzić na dolny profil podłużny burty. Powodzenia i cierpliwości.
Co do upierdliwości nie mam wątpliwości, że tak będzie. Wysokość przetłoczeń - tylko na górnej części burty - słuszna uwaga choć nie wiem jak to wyjdzie technicznie z docinaniem i wklejaniem takich drobiazgów. Mam też świadomość, że na oryginale jest trochę więcej przetłoczeń na jednym elemencie - postaram się dodać jeszcze 1 lub 2 na segment. W pewnym momencie "urokiem skali" jest techniczna szansa i tzw. "ogólny wygląd" vs. kanoniczna zgodność z oryginałem. Myślę, że nawet mniejsza ilość (jak na zdjęciu) mocno poprawia odbiór ogólny a byt gęste też nie będą dobrze wyglądały.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Proporcje tego wagonu jakoś mi nie pasują. Chyba powinien mieć większe zwisy na końcach, a konkretnie ostatnie "przęsło" od narożnika do pierwszego słupka pionowego wydaje się za krótkie. A model z linku do dcc24.eu to inny typ wagonu, nie Leipzig.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Proporcje tego wagonu jakoś mi nie pasują. Chyba powinien mieć większe zwisy na końcach, a konkretnie ostatnie "przęsło" od narożnika do pierwszego słupka pionowego wydaje się za krótkie. A model z linku do dcc24.eu to inny typ wagonu, nie Leipzig.
Kształtu modelu raczej nie zmienię - bo to nie mój projekt - w Zetce niestety pozostaje nam jako podstawowe działania szukanie możliwie dobrych modeli do adaptacji - najczęściej idealne niestety nie są.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Pozwolę sobie tutaj zamieścić zdjęcie podwozia SM30 w skali Z. Wydruk dla jednego z moich klientów.
Jutro jak się wydrukuje wrzucę budę.
20180810_164230.jpg
20180810_164256.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0

DrCodeWizzard

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 2 0
Chcę się podzielić kolejna iteracja wagony typu GAS w skali Z.

Muszę zrobić wycięcia na sprzęgi na czołach wagonu oraz zrobić wycięcia w kołnierzu aby wózki pozwoliły wjechać na luki 195 mam.

Muszę też upewnić że podwozie jest odpowiedniej dlugosci.

20180811_224812.jpg
20180811_224817.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor Z 50
Tabor Z 19

Podobne wątki