• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Wagony WLABmee od LS Models - nowy wypust

SU45-034

Aktywny użytkownik
Reakcje
794 89 3
#1
Cześć,

udało mi się zakupić wagony od dwóch źródeł i z przykrością stwierdzam, że wszystkie 5 wagonów ma źle zamontowane hamulce szynowe.
Do gabloty nadaję się bez cienia jakiegokolwiek zarzutu, są wykonane fantastycznie, bez jakichkolwiek braków czy niedociągnięć, ale niestety nie jeżdżą po szynach.

Też tak macie u siebie?
 

dec87

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
311 5 0
#2
Cześć,

udało mi się zakupić wagony od dwóch źródeł i z przykrością stwierdzam, że wszystkie 5 wagonów ma źle zamontowane hamulce szynowe.
Do gabloty nadaję się bez cienia jakiegokolwiek zarzutu, są wykonane fantastycznie, bez jakichkolwiek braków czy niedociągnięć, ale niestety nie jeżdżą po szynach.

Też tak macie u siebie?
Potwierdzam, u mnie wagony - 4 różne malowania i płoza od hamulca obciera o szynę. Na płaskim śmiga.
Reklamacja złożona do producenta - ciekawe jak to rozwiąże bo problem jest z wykonaniem wózka, który jest wykonany inaczej niż w poprzednich wypustach.
 
OP
OP
SU45-034

SU45-034

Aktywny użytkownik
Reakcje
794 89 3
#3
Potwierdzam, u mnie wagony - 4 różne malowania i płoza od hamulca obciera o szynę. Na płaskim śmiga.
Reklamacja złożona do producenta - ciekawe jak to rozwiąże bo problem jest z wykonaniem wózka, który jest wykonany inaczej niż w poprzednich wypustach.
To znaczy, złożyłeś reklamację bezpośrednio do producenta czy sklep złożył?
 

Andrzej B

Aktywny użytkownik
Reakcje
322 34 16
#12
Panowie mam wytłumaczenie waszych problemów, może czas odpocząć od hobby ;););)


Mogę odkupić te "niejeżdżące" wagony od niezadowolonych z zakupu ;););)

Tak, na poważnie, życie jest sztuką kompromisu, oczywiście nie za wszelką cenę. Wiele osób szukało latami i marzyło o tych wagonach, kiedy w końcu je nabyli po normalnej cenie to zaczyna się wyszukiwanie wad :niepewny:

Reklamacja złożona do producenta - ciekawe jak to rozwiąże bo problem jest z wykonaniem wózka, który jest wykonany inaczej niż w poprzednich wypustach.
Czy naprawdę myślisz, że producent wymieni lub naprawi ten wagon? Chyba, że liczysz na częściowy zwrot kwoty zakupu :niepewny:
 
Ostatnio edytowane:

dec87

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
311 5 0
#13
Panowie mam wytłumaczenie waszych problemów, może czas odpocząć od hobby ;););)


Mogę odkupić te "niejeżdżące" wagony od niezadowolonych z zakupu ;););)

Tak, na poważnie, życie jest sztuką kompromisu, oczywiście nie za wszelką cenę. Wiele osób szukało latami i marzyło o tych wagonach, kiedy w końcu je nabyli po normalnej cenie to zaczyna się wyszukiwanie wad :niepewny:
Tylko tej wady wcale nie trzeba szukać ;) Wystarczy postawić wagon na tory i spróbować pojechać :eek: A problem leży w(porównanie płozy z starego i nowego wypustu):
Compress_20240909_162527_7658.jpg
Nie wspomnę juz o krzywym wózku, ale to akurat da się przeżyć ;)
Compress_20240909_162528_8762.jpg
 

dec87

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
311 5 0
#15
Czy naprawdę myślisz, że producent wymieni lub naprawi ten wagon? Chyba, że liczysz na częściowy zwrot kwoty zakupu :niepewny:
Bardziej liczę na to, że producent w porę się zorientuje, że popełnił błąd projektowy zmieniając sposób wykonania modelu wózka i kolejne wypusty już nie będą posiadały tej wady. Bo problem jest o wysokość rantu obręczy koła. Podejrzewam, że konstruktor mając prototyp sprawdził jezdność na stole, a nie na torach - ale to tylko takie moje domysły ;)
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej B

Aktywny użytkownik
Reakcje
322 34 16
#19
Wymagać od wagonu żeby jedzie znaczy toczył po szynach to raczej norma niż marzenia o ideale.
Właśnie o to chodzi, że większość czekała latami, wagony są wykonanie IDEALNIE a po postawieniu na torze jest szok...
Macie rację i taka wpadka nie powinna mieć miejsca, jednak w tym konkretnym przypadku trudno dyskutować co jest lepsze, cieszyć się wadliwym wagonikiem czy nie mieć go wcale :niepewny:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 7
Tabor 1
Tabor 2
Tabor 14
Tabor 4

Podobne wątki