• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Elektryka i DCC Ucyfrowienie pierwszej lokomotywki

Reakcje
13 0 0
Co do zwarcia na pomostach - wychodzi na to że clearfix którym kleiłem diody nie był jeszcze wyschnięty i stąd brał się ten problem ponieważ zniknął samoistnie :). Widać 24h to wciąż za mało.
 
Reakcje
13 0 0
Dekoder miał tylko cztery wyjścia funkcyjne, wolałem zrobić tylko białe zależne od kierunku niż końcówki bez możliwości ich wyłączania. Bardzo mnie drażni gdy pociąg jedzie ze składem a czerwone i tak się świecą na lokomotywie . W każdej banie to przerabiam. Tutaj zaprogramowałem pod f1 takie pseudo "manewrowe", po wciśnięciu palą się białe na przodzie i na tyle.
 
Reakcje
95 0 0
No ale przecież białe i czerwone dla konkretnego kierunku jazdy to to samo wyjście dekodera, trzeba tylko pamiętać że diody białe i czerwone mają inne napięcie przewodzenia i odseparować je dodatkowym rezystorem :) Do tego dwukolorowa dioda i jest pięknie :) Ale z tego co piszesz to po prostu nie chcesz żeby czerwone się paliły jak jedzie skład. To jest argument.
 

SzymonG

Aktywny użytkownik
Reakcje
99 1 0
Witam Kolego Johnny_Strauss. Czy zastanawiałeś się nad podłączeniem przednich białych do "białego", tylnych białych do "żółtego", czerwonych do "zielonego" i oświetlenia kabiny i pomostu do "brązowego"? Wiem, że wtedy masz pod jednym wyjściem oświetlenie kabiny i pomostu, ale za to jest swoboda w używaniu świateł do jazdy.
 

SzymonG

Aktywny użytkownik
Reakcje
99 1 0
Wpis #723 sugeruje, że czerwone z tyłu są. O przednich czerwonych nie ma mowy. Znowu rozdzielamy włos na czworo, a chodzi o ewentualność osobnego załączania tylnych czerwonych i niezależnego działania białych w obu kierunkach jazdy przy czterech wyjściach z dekodera. Nie bijmy piany.
 
Reakcje
13 0 0
Przyznam że nie zależało mi na czerwonych i wcale ich nie montowałem. Fakt, można to było zrobić, przy odrobinie fantazji manewrowe nawet można było ale zwyczajnie mi się nie chciało :p.
Mam jeszcze kilka przeróbek na dekoderach z większą ilością wyjść i tam już pole do popisu było większe, gdy będę wietrzył tabor podeślę jakieś fotki. Póki co w planach mam zabrać się za br53 marklina w wersji hamo (pod DC). Tu już chciałbym zaszaleć i wsadzić mu loksounda, dwie dymnice i realistyczne oświetlenie oraz lepszy motor. Model dorwałem w stanie perfekcyjnym, zupełnym przypadkiem za ułamek wartości po jakimś niemcu, sam jeszcze wtedy nie wiedziałem że istnieją markliny w wersji DC podobnie jak sprzedający. Tak mi się spodobał że chciałem go choćby do gabloty a po powrocie do domu niespodzianka - nie ma trzeciej szyny i śmiga :D . Jeśli znajdzie się tu ktoś kto przerabiał kiedyś hamowca to bardzo bym prosił o kontakt - chciałbym się o kilka spraw podpytać.
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dla początkujących 14

Podobne wątki