• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Testowy szlak dwutorowy

krzyzan

Użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
82 0 0
#1
Witajcie
Chciałbym się przywitać oraz pokazać swoją pierwszą pracę.
Segment składający się z 3 modułów, długość 1200mm x 546mm.
Moduły końcowe zakończone profilem Fremo.
Jest jeszcze trochę do uzupełnienia.
 

Załączniki

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.270 496 29
#3
Bardzo ładne, mam pytanie co jest na tym kratownicowym moście co pozwala na istnienie szutru na nim, zazwyczaj na takich mostach nie ma szutru, są blachy, deski, raz nawet widziałem betonowe płyty.
 
OP
OP
K

krzyzan

Użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
82 0 0
#4
Dzięki.

mam pytanie co jest na tym kratownicowym moście co pozwala na istnienie szutru na nim
Na moście nie ma szutru, miałem zrobione deski ale nie do końca mi się podobają, będę robił nowe, a między szynami plan jest na blachę.
Poniżej foto z deskami i bez.
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.423 463 29
#6
Bardzo ładna robota. Miałbym tylko jedną uwagę: nie bardzo widzę uzasadnienie takiego esowania całego szlaku. W realu albo jeden tor byłby prosty, a drugi byłby poprowadzony esami tak, by uzyskać szerszy odstęp na moście, albo oba tory rozchodziłyby się mniej więcej symetrycznie. Takie esowanie całego szlaku zdarza się, gdy w ramach modernizacji buduje się całkowicie nowy most obok starego, który po przełożeniu ruchu na nowy most, zostaje rozebrany (albo ew. zachowany jako pomnik). Ale tu nie widać żadnego uzasadnienia tego, że mosty nie są w jednej linii ze szlakiem, tylko są przesunięte w bok.

PS.
Segment składający się z 3 modułów, długość 1200mm x 546mm.
Powiedziałbym, że to jest jeden moduł składający się z trzech segmentów. Moduł to element, zakończony standardowymi złączami (w wypadku makiety tymi "złączami" są ujednolicone profile), który można połączyć z dowolnymi innymi modułami, zakończonymi takimi samymi standardowymi złączami (profilami). W tym rozumieniu modułem jest cały zestaw trzech segmentów.
 
OP
OP
K

krzyzan

Użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
82 0 0
#7
Dzięki.

Miałbym tylko jedną uwagę: nie bardzo widzę uzasadnienie takiego esowania całego szlaku.
Esowanie jest nie do obrony, tak wyszło i i niestety tak już zostanie, plan był taki aby od frontu było widoczne więcej rzeki, poza tym przejazdy składów przez łuki są bardziej efektowne :).
Przy następnym projekcie zacznę w dziale "Planuję", i wysłucham uwag doświadczonych modelarzy.

Powiedziałbym, że to jest jeden moduł składający się z trzech segmentów.
Podczas pisania posta miałem wpisane "Segment składający się z 3 modułów, albo moduł składający się z trzech segmentów", widać usunąłem nie tą część;).
 
OP
OP
K

krzyzan

Użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
82 0 0
#11

Załączniki

Podobne wątki