• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szyny z odzysku

ZORBA

Użytkownik
Reakcje
164 0 0
#1
Rozebrałem moją starą makietę aby zbudować większą ( w nowym większym pomieszczeniu ) . Jednak podczas odrywania torów od makiety w rękach zostały mi tylko szyny ( bez podkładów ) . Czy macie jakiś sposób na ponowne ich użycie ( szyny modelowe ) ??? Chodzi mi o dwie kwestie , z czego podkłady i jak je ponownie przytwierdzić ???
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.419 463 29
#3
Tillig do tej pory produkuje elementy torów do samodzielnego montażu. Można dostać taśmę podkładów prostych i łukłów o różnych promieniach, jak też zestawy podrozjazdnic do kilku typów rozjazdów i do tego osobno szyny. Łuki o nietypowych promieniach można uzyskać rozcinając pasek łączący podkłady po zewnętrznej stronie łuku i odpowiednio wyginając taśmę podkładów. Te podkłady mogłyby się ewentualnie przydać. Podkłady są zaprojektowane dla szyn o wysokości 2.5 mm. Czy będą się nadawały do Twoich szyn, to już musisz sam sprawdzić. Są też elementy do samodzielnej budowy torów innych firm, ale to już trochę wyższa szkoła jazdy, sam nie mam szczegółowych danych ani linków do tych stron.

http://www.tillig.com/index-deut.htm

Kliknąć po kolei: Produkte, Nenngröße H0, H0-Standard Gleissystem, Bausätze
 

Olecki75

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#4
Andrzej Harassek napisał(a):
Tillig do tej pory produkuje elementy torów do samodzielnego montażu.
Oczywiście, można się w ten sposób bawić ale jeżeli na skutek odrywania oddzielono szyny od podkładów to obawiam się, że same szyny nie będą się już nadawały się do jeżdżenia po nich.
 
OP
OP
Z

ZORBA

Użytkownik
Reakcje
164 0 0
#6
Kendzi dziękuję ale tydzień temu kupiłem 25 metrów prostego (modelowego) toru . Myślę że taka ilość już mi to wystarczy .
 

Podobne wątki