• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Spotkanie grupy PMM - Czyżowice 3-6 listopada

Brejlovec

Moderator Działu Imprezy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
SMK Katowice
Reakcje
826 15 0
#1
Dzięki zaproszeniu Klausa, miałem możliwość wczoraj wieczorem(piątek 04.11.) wziąć udział w spotkaniu PMM. Spotkanie odbywa się w miejscowym Ośrodku Kultury. Przez dwa pierwsze dni spotkanie było zamknięte dla członków grupy i zaproszonych osób, natomiast w sobotę i niedzielę (jeszcze jutro) makieta jest dostępna dla publiczności.
Układ składał się z trzech stacji. Na jednym końcu była znana z wielu innych wystaw, stacja Klecza a na drugim, stacja techniczna. Makieta miała też trzy bocznice, z których największa była Żwirownia Roszków, gdzie znajdował się "punkt dowodzenia" i centralka DCC.
Roszków biuro.JPG

Centrum dowodzenia.JPG

Roszków centrum2.JPG

Jak to zwykle w przypadku wystaw makiet PMM, wszystkie zachwycały kunsztem wykonania, niezwykłą szczegółowością i niesamowitym klimatem kolei w miniaturze.
Roszków był już wiele razy obfotografowane dlatego ograniczę się do paru zdjęć.
Roszków1.JPG
Roszkow2.JPG

Roszków sm1.JPG
Roszkow sm3.JPG

Roszkow sm2.JPG

Jeśli ktoś ma możliwość to warto w niedzielę odwiedzić tą wystawę.

cdn.
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.964 386 20
#3
Widzę, że zimno tam było bo Artur w kamizelce, a i płyny rozgrzewające obecne... ;)
 
OP
OP
Brejlovec

Brejlovec

Moderator Działu Imprezy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
SMK Katowice
Reakcje
826 15 0
#4
Na jednym końcu układu znajdowała się stacja Klecza, która podobnie jak Roszków była wielokrotnie nagradzana i obfotografowana.
Klecza.JPG

Klecaa.JPG

Jak widać, udało im się dostać węgiel!
Kleca wegiel.JPG

Na bocznicy stała ciekawa kwasiarka.
Kwasiarka.JPG

Na spotkaniu zadebiutował ze swoją makietą - Tartak w Rydułtowach- najmłodszy uczestnik spotkania. Poniżej słucha uwag od guru grupy:
Tartak1.JPG

Jak wszystkie dzieła grupy PMM zachwyca wykonaniem i szczegółowością.
Tartak2.JPG

Tartak rzut.JPG

Odgałęzienie do tartaku.
Tartak rozjazd.JPG

Brama wjazdowa.
Tartak brama.JPG

Bardzo podobała mi się zieleń i przyległe ogródki działkowe.
Tartak ogrod.JPG
Tartak loko.JPG

Budynek tartaku.
Tartak budynek.JPG
 

Załączniki

OP
OP
Brejlovec

Brejlovec

Moderator Działu Imprezy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
SMK Katowice
Reakcje
826 15 0
#5
Na zakończenie wrzucam zdjęcia zainscenizowanych scenek z różnych makiet, które pokazują prawdziwy kunszt wykonania makiet.
Makieta2.JPG

Makieta1.JPG

Makieta3.JPG

Leśne prace, w pierwszym momencie nie do zauważenia.
Makieta5.JPG

Makieta6.JPG

Makieta4.JPG

Makieta7.JPG
Makieta8.JPG

Makieta9.JPG

Makieta10.JPG

Bardzo dziękuję Klausowi za zaproszenie!
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
#6
Ja również wpadłem na chwilkę do Czyżowic, jak rok temu. Bardzo fajna atmosfera i mili ludzie generalnie.
Kilka moich zdjęć z deseczki.
E9C4E49A-8DC7-4158-8FEE-425E460A2CD5.jpeg
53585499-7C64-473F-BB50-FF0B930D983D.jpeg
5C96D5A9-E84B-44AF-B66C-ED5133A1A5E7.jpeg
2B55B625-3676-4C8D-A00D-6DAB027AC106.jpeg
8740B50C-BE85-426D-8E95-9ED7614D90B3.jpeg
CBD70A36-6976-4123-997F-4CBE8EC2C7A0.jpeg
3B7D7AB8-09A5-44D4-BB70-CFE002A6A432.jpeg
E2ABA2BE-9A06-4140-8A7C-0FFFAAF438FE.jpeg
980DD536-27DB-4284-8DAE-9AEC21089510.jpeg
7C05990A-D479-48F3-9896-BD26094CEFC6.jpeg

Na koniec dwie fotki w klimatach czarnobiałych.
6F25338F-C6BF-4340-8EE9-8172922260F7.jpeg
54B6D647-C00A-40AA-A1F4-09FD822CEC8D.jpeg

Oraz bardzo fajna inicjatywa dla mniejszych zwiedzających, godna polecenia na innych imprezach.
3A6543AB-337A-427B-B2C0-4DA07479879B.jpeg
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.652 133 3
#7
No tak taki jeden z okolic "stolycy"wszędzie się wkręci;). Ale że go w tej koszulce wpuścili no, no, przecież według ich"guru" FREMO to wstrętna"komercja":podstepny:.
Nie trzeba się wkręcać. Wystarczy znać ludzi i akceptować zaproponowaną formę zabawy przez organizatora.
Do Leszka i jego podejścia do Fremo masz rację nie lubi go i pewnie nigdy nie polubi. Sporo o tym rozmawialiśmy. Gdyby to była impreza organizowana przez niego to mnie w tej koszulce by na niej nie było. Ale ja wiem dlaczego ma takie a nie inne podejście. Nie będę tego wyjaśniał bo to nie moja rola tłumaczyć publicznie dlaczego ktoś czegoś lub kogoś nie lubi :)
Zauważ że np taki Dominik jest w PMM i we FREMO od dawna.
 

klaus

Nowy użytkownik
Reakcje
20 0 0
#8
Dzięki chłopaki za fajne zdjęcia i założenie tematu. Pozwolę sobie dopowiedzieć że żadna impreza PMM nie zamyka się tylko na członków naszej grupy, a wręcz przeciwnie w każdej z tych imprez biorą udział modelarze z innych grup, oczywiście należy zaakceptować formę i sposób zabawy ale to chyba nie problem. Co do Fremo to każdy ma prawo do własnego zdania - moje np jest takie że poziom makiet nie zależy od "logo" jakie jest do nich przypisane ale od ludzi którzy je tworzą.
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.652 133 3
#9
Dawno tyle się nie najeździłem co podczas tej imprezy. Chyba będę miał dość na dekadę ;]
Dlatego fotek za wiele nie mam. Będą też filmy ale to za jakiś czas.
Piątek dzień bez publiczności.

Czyżowice 1.jpeg
Czyżowice 2.jpeg
Czyżowice 3.jpeg
Czyżowice 4.jpeg
Czyżowice 5.jpeg
Czyżowice 6.jpeg
Czyżowice 7.jpeg
Czyżowice 8.jpeg
Czyżowice 9.jpeg
 

Tomasz Sauer

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.655 81 4
#12
Na zakończenie wrzucam zdjęcia zainscenizowanych scenek z różnych makiet, które pokazują prawdziwy kunszt wykonania makiet.
Zobacz załącznik 930407
Zobacz załącznik 930408
Zobacz załącznik 930409
Leśne prace, w pierwszym momencie nie do zauważenia.
Zobacz załącznik 930411
Zobacz załącznik 930412
Zobacz załącznik 930413
Zobacz załącznik 930418 Zobacz załącznik 930422
Zobacz załącznik 930423
Zobacz załącznik 930424
Bardzo dziękuję Klausowi za zaproszenie!
Najpiękniejszy jest wóz z niedoszłym sianem i rozłożone do nabożeństwa ręce woźnicy, o lejcach nie wspomnę.
 

Tomasz Sauer

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.655 81 4
#13
Dzięki chłopaki za fajne zdjęcia i założenie tematu. Pozwolę sobie dopowiedzieć że żadna impreza PMM nie zamyka się tylko na członków naszej grupy, a wręcz przeciwnie w każdej z tych imprez biorą udział modelarze z innych grup, oczywiście należy zaakceptować formę i sposób zabawy ale to chyba nie problem. Co do Fremo to każdy ma prawo do własnego zdania - moje np jest takie że poziom makiet nie zależy od "logo" jakie jest do nich przypisane ale od ludzi którzy je tworzą.
Dzięki chłopaki za fajne zdjęcia i założenie tematu. Pozwolę sobie dopowiedzieć że żadna impreza PMM nie zamyka się tylko na członków naszej grupy, a wręcz przeciwnie w każdej z tych imprez biorą udział modelarze z innych grup, oczywiście należy zaakceptować formę i sposób zabawy ale to chyba nie problem. Co do Fremo to każdy ma prawo do własnego zdania - moje np jest takie że poziom makiet nie zależy od "logo" jakie jest do nich przypisane ale od ludzi którzy je tworzą.
Takie podejście to lubię.
Pełen szacunek i podziw.
 

Tomasz Sauer

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.655 81 4
#19
Zadajesz pytania, a przecież jesteś najbliżej źródła wiedzy.
Moim skromny zdaniem koledzy trochę wyluzowali, poczuli fun, może trochę pozazdrościli zabawy na Hobby.
Ostatecznie nie kupuje się tylko modeli do gabloty, szczególnie gdy buduje się makietę.
 

klaus

Nowy użytkownik
Reakcje
20 0 0
#20
Akurat nikt z PMM nie posiada modelu lokomotywy elektrycznej przeznaczonej do jazd po makiecie, no może poza jednym wyjątkiem ale ma to swoje konkretne uzasadnienie.
Natomiast co do luzu i fun'u to nasze wizje się rozmijają :))
 

Podobne wątki