• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

SAW Model nowe modele i zapowiedzi

Hardtech

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
92 0 0
Ja na obronę Seweryna powiem tyle, że i ja także długo czekałem na modele po wpłacie, ale się doczekałem i są naprawde kapitalne.
Według mnie sytuacja powinna wyglądać następująco:
- Sprzedający przed zamówieniem informuje o realnym czasie oczekiwania.
- Zamawiam modele.
- Wpłacam zaliczkę.
- Jeśli modele są na prawdę gotowe wpłacam całość.
I tyle.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.814 40 1
Podobno cierpliwość jest cechą modelarzy:):D:p A, tak na serio to mamy takiego Seweryna jakiego mamy i albo to ktoś akceptuje i jego modele prędzej lub później /ale częściej później:(/ otrzyma, albo ...? No właśnie jest jakaś alternatywa? W Auto Lokomotiv też zamówienie można zlecić i też zrobią. Realizacja??;) Modelarstwo uczy cierpliwości ;) I tego się trzymajmy i nie wieszajmy psów na tych manufakturach i ich włascicielach bo tylko jeszcze Oni robią fajne i w miarę tanie modele rodzimej motoryzacji.Jak ich zabraknie to wtedy nawet ponarzekać nie będzie na kogo:) Jeśli natomiast chodzi o zaliczki, nigdy do tych manufaktur nie wysyłałem zaliczek, natomiast często otrzymywałem modele i dopiero potem płaciłem, więc wiarygodność odbiorcy może mieć tu jakieś znaczenie. Nic nie sugeruję, opisuję tylko moje doświadczenia z tymi firmami.:):)
 

ziellin

Aktywny użytkownik
Reakcje
45 1 0
Bardzo dobrze, że manufaktury istnieją i chwała im za to. Ale modele to jedno, a kwestia podejścia do klienta to drugie. Cierpliwość cierpliwością - jestem w stanie ją przetestować. Gorzej wygląda to, gdy otrzymujesz informacje, że paczka została wysłana i biegasz na pocztę, sprawdzasz numery przesyłki podobno już wysłanej, otrzymujesz zapewnienia, że to już jutro albo pojutrze będzie wysłane, a sprawa kończy się pozytywnie dopiero wtedy, kiedy straszy się policją. Chyba nie o to chodzi, a o rzetelną informację, nawet taką, że modele będą za pół roku - taki urok manufaktur. Nie trzeba będzie wtedy ratować sytuacji gratisowym modelem,który trzeba przyznać został dodany. Wtedy na pewno spokojniej można czekać na upragniony model.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.814 40 1
Bardzo dobrze, że manufaktury istnieją i chwała im za to. Ale modele to jedno, a kwestia podejścia do klienta to drugie. Cierpliwość cierpliwością - jestem w stanie ją przetestować. Gorzej wygląda to, gdy otrzymujesz informacje, że paczka została wysłana i biegasz na pocztę, sprawdzasz numery przesyłki podobno już wysłanej, otrzymujesz zapewnienia, że to już jutro albo pojutrze będzie wysłane, a sprawa kończy się pozytywnie dopiero wtedy, kiedy straszy się policją. Chyba nie o to chodzi, a o rzetelną informację, nawet taką, że modele będą za pół roku - taki urok manufaktur. Nie trzeba będzie wtedy ratować sytuacji gratisowym modelem,który trzeba przyznać został dodany. Wtedy na pewno spokojniej można czekać na upragniony model.
Zgadzam się z Twoją opinią bo to jest kwestia rzetelnego podejścia do klienta czyli tzw.kultury kupieckiej.Bo należy przkazywać prawdziwe informacje chćby były najgorsze, a tym samym niewygodne dla sprzedawcy. Sam miałem takie sytuacje, że nie wiedziałem czy listonosz zostawił pod innym adresem przesyłkę, czy gdzieś przepadła na P.P. Po czym , okazywało się, że jeszcze nie wyszła od nadawcy.
 

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
283 45 10
Mam taką propozycję, żeby ci co są niezadowoleni z jakości usług kolegi Seweryna anulowali swoje zamówienia. Wtedy inni będą mieli większe szanse.;) Ewentualnie niech się nie zdziwią że po ostatnich wpisach, termin im się znowu przesunie. :ROFL:
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.221 387 20
Ja też sporo kupiłem od kolegi @S.A.W Model i zdarzało się czekać na przesłanie modeli pomimo przelania pieniędzy po informacji o gotowości do wysyłki. Ale jakoś zawsze udawało mi się dogadać i w końcu modele dochodziły do mnie. To jedna z dwóch manufaktur, robiących modele z czasów PRL-owskich i w obydwu terminy realizacji są długie. Ale zapewniam, że warto czasem poczekać, bo otrzymane modele rekompensują całkowicie czas oczekiwania.
 
J

Jurek ST44

Gość
Gorzej jak klienta złapie demencja albo padnie na zawał z żalu ze stresu w czasie oczekiwania na model.:D
 

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
409 1 0
a kolega cos wie więcej, prócz tego co na zdjęciach?
Wiem , ale p. Seweryn jeszcze nie zalazł mi aż tak za skórę, aby zdradzać jego plany. Ja zamówiłem u p. Seweryna sporo modeli, i też przeżyłem to co wy. Jego sposób na "wysłany model" jest bardzo niepokojący - ale na pewno nie można o nim powiedzieć że jest nieuczciwy. Świetne modele zostały dostarczone , nie było najmniejszego "ale".
 

mareknyc

Aktywny użytkownik
Reakcje
67 8 0
To prawda ,że czas oczekiwania w niektórych przypadkach jest strasznie
długi ,sam chciałbym czekać "tylko" tyle co koledzy wyżej.Na szczęście Seweryn
robi takie modele ,że jestem w stanie to wybaczyć.Rozumiem,że to jest mała manufaktura
i wszystko się może zdarzyć.Proponowałbym tylko klientów bardziej rzeetelnie (prawdziwie)
informować co do opóźnień.Lepiej poinformować,że trzeba jeszcze poczekać x miesięcy
niż wprowadzać w błąd ,że już już zaraz wysyłam.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.764 30 1
Niedawno jeszcze działała i ja mam bardzo pozytywne doświadczenia w przeciwieństwie do jej poprzedniego wcielenia. Teraz kontakt jest bardzo dobry, modele przychodzą tak jak było uzgodnione.
 

Podobne wątki