• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pudło st43 na tilliga

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.917 119 22
#3
To jest tak:

Jak kupisz gdzieś na Allegro czy giełdzie czyjeś odlewane budy wykonywane domowymi hałupniczymi metodami, to nabędziesz produkt, który powstał na bazie Tilliga, więc teoretycznie powinien pasować do podwozia tej firmy. Lecz praktycznie tak nie musi wcale być, bo te metody są za mało dokładne i doskonałe, przez co pudła są odkształcone, na przykład są za szerokie, więc nasadzenie budy na podwozie nie zablokuje budy, tylko będzie ona luźna. Inna sprawa, że takie odlewy wymagają ogromną wręcz ilość czasu, pracy i umiejętności, by cokolwiek z nich uzyskać wartościowego.

Co do Twojego pytania, gdzie możesz dostać. Skoro (jak zakładam) masz podwozie, to i pewnie budę też, ale nie chcesz jej przerabiać, to możesz się skontaktować właśnie z Jan-Kolem. Powinien Cię uszczęśliwić. Ewentualnie kupić od Sheparda czoła gotowe ala polskie.

Reasumując. Odradzałbym zabawę z odlewami niewiadomego pochodzenia, znaczy niepewnego. Nie warto, nawet za małe pieniądze.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
2.061 15 2
#4
Dzieki zspróbuje gadać z Jan Kolem Chętnie kupił bym od niego ale coć mi się wydaje, że nie bedzie mnie na nią narazie stać :sad: ale próbować trzeba. ;)
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
251 4 0
#8
Ostbahn napisał(a):
Jeśli masz ograniczony budżet to kup tą budę z aukcji. Spróbować zawsze można. W razie czego wystawisz ją pnownie na aukcji.
Pozdrawiam
Szkoda czasu i kasy, te odlewy nic nie są warte, ale ... jak ktoś nie wierzy i lubi jak go trzepie oglądanie kiepskiej jakości odlewów, to ... polecam :D

Tak na marginesie, to popytaj eSela o czoła do bud Tilliga, lepiej na tym wyjdziesz niż na gumowym odlewie.
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
251 4 0
#11
No jakby na to nie patrzeć, dziś wyjątkowo ... nie moje święto :D
Fakt, że muszę jeszcze podrasować swoje mapy paliwowe, bo mi coś muli moc i wolniej się zbieram od w/w rumuna, ale ... już sapię po swojemu ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 4
Tabor 3
Tabor 29
Tabor 17
Tabor 36

Podobne wątki