• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Problem z dekoderem oświetlenia

Pawel

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
411 2 1
#1
Mam w modelu założony dodatkowy dekoder do sterowania oświetleniem, oraz główny ESU do jazdy i dźwięków. Model jeździ i gra bezproblemowo, natomiast ze światłami jest problem: nie da się nimi sterować. Załączają się i gasną na zmianę raz z jednej raz z drugiej strony bez wykonywania jakichkolwiek ruchów na MM. Od razu dodam, że nie mam pojęcia co to za dekoder, jest zintegrowany z płytką elektroniki, a do niej jest wpięty ESU. No i nie mam możliwości odczytania CV.
Próbowałem reset przez CV8, nic to nie dało.
Wszelkie próby robię przy wypiętym ESU, żeby na nim nie namieszać.
Ma ktoś jakiś pomysł, czy to problem odpowiedniej konfiguracji CV, czy może błąd sprzętowy?
 

Blue

Użytkownik
Reakcje
30 1 0
#3
Znaleźliśmy z Jan-Kolem problem z dekoderem żarówkowym. Kłopot nie występuje w lokomotywach o delikatnych, niskoprądowych silnikach, ale w gagarinach niestety tak. Pracuję nad tym, prawdopodobnie trzeba będzie dorzucić do dekodera jeden czy dwa małe elementy. Dam znać, kiedy coś się wyjaśni.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 0
DCC 1
DCC 4
DCC 4
DCC 26

Podobne wątki