• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Problem z dekoderem ESU LokSound 4.0

schumix1982

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#1
Witam,

Mam dekoder: Dekoder dźwięku do EU07 / EP07 / ET41 Piko - LokSound V4.0 PluX 22-pin (ESU 56497, odpowiednik Piko 56352). Wczoraj przełożyłem dekoder z jednej lokomotywy do drugiej. Po przełożeniu i wyczyszczeniu wpisu w moim Multimouse postawiłem model na torach w celu jego zaprogramowania. Okazało się po postawieniu lokomotywy, że świeci się jedno światło mimo, że model nie został jeszcze zaprogramowany. Mimo zaprogramowania światło nadal świeci i nie da się go wyłączyć. Czy jest jakaś możliwość resetu ustawień dekodera? Czy da się jakoś to naprawić. Jeśli będzie trzeba to nagram filmik jak to wygląda.
 
D

Docteur

Gość
#2
Jeśli ten model to EU07 to sprawdź luty na krawędziach płytki pod kabinami. W jednej ET41 miałem taki objaw, okazało się że dwa przewody są zwarte i lewe białe światło świeciło bez przerwy.
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
658 29 5
#3
Dokładnie. Ja w EU07 miałem źle przylutowany jeden z przewodów, nie w tym miejscu co trzeba na płytce drukowanej. I objaw był dokładnie taki jak opisujesz. Także to nie wina dekodera, tylko sprawdź luty w innej lokomotywie i przelutuj drucik w odpowiednie miejsce i będzie dobrze.
 
OP
OP
schumix1982

schumix1982

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#4
Sprawdziłem, dekoder przełożyłem do drugiego modelu i efekt jest dokładnie taki sam czyli świeci jedno światło z przodu i z tyłu lokomotywy. Jednocześnie porównałem obie płytki w mojej EU07 i obie są takie same. Widok z góry na płytkę i wpięty dekoder
20180121_181940.jpg
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
658 29 5
#5
Kabelki masz podłączone tak jak w mojej EU07. Także w tym przypadku to odpada. A może dobrze dociśnij dekoder? Na zaślepce nie pojawia się taki efekt zapalonych świateł?
 
OP
OP
schumix1982

schumix1982

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#6
Na innym dekoderze nic nie świeci. Próbowałem też docisnąć dekoder ale nadal efekt jest ten sam. Wygląda na to, że jednak jest jakaś usterka dekodera.
 
OP
OP
schumix1982

schumix1982

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#9
Mam wszystko wyłączone, lokomotywa została usunięta z biblioteki multimaus a następnie wprowadzona. Bloczki w dekoderze też są w jednej linii zarówno w od tej krótszej i dłuższej strony. Nawet niezaprogramowana lokomotywa świeci jednym światłem tak jakby miała włączone światło manewrowe. Wygląda, że wszystkie możliwe opcje zostały wyczerpane i trzeba nabyć nowy dekoder ...
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
658 29 5
#11
Eee myślę, że dekoder jest sprawny. zapytaj Elvisa albo Karola. Myślę, że gdzieś zwarcie się zrobiło po prostu. Skoro wcześniej wszystko było w porządku to mało prawdopodobne by coś się zepsuło przez usunięcie z biblioteki MM
 
D

Docteur

Gość
#12
Dekoder jest "bydlęciem", które pamięta ostatnio wprowadzone polecenia. Włóż go do modelu i po kolei włączaj i wyłączaj funkcje F0, F1 itd. i patrz, czy coś się zmieniło.
 
OP
OP
schumix1982

schumix1982

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#14
A próbował Kolega resetu dekodera? CV8=8.
Próbowałem i nic nie dało.
Dekoder jest "bydlęciem", które pamięta ostatnio wprowadzone polecenia. Włóż go do modelu i po kolei włączaj i wyłączaj funkcje F0, F1 itd. i patrz, czy coś się zmieniło.
Też nic nie dało. Wygląda, że jest jakieś zwarcie i coś załącza światło manewrowe mimo, że nie jest ono włączone. Skontaktuje się z Karolem lub Elvisem. Może coś na to poradzą. Ogólnie dziwny przypadek. Dziękuje wszystkim bardzo za pomoc :)
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
658 29 5
#18
Pozwolę sobie odświeżyć temat. Mam EU07-342 od Piko. W analogu światła świecą normalnie. Po włożeniu dekodera esu loksound 4.0 z jednej strony nie włączają się czerwone światła. Dekoder w innej siódemce od piko działa normanie. Czy ma ktoś jakiś pomysł, dlaczego w tej konkretnej EU07-342 z dekoderem nie włączają się czerwone światła tylko z jednej strony (z drugiej działają normalnie), pomimo, że w analogu czerwone światła świecą normalnie. Dzięki z góry za odpowiedzi.
 

slawek773

Nowy użytkownik
Reakcje
1 9 0
#19
MTB ET-21-283 https://www.mtb-model.pl/index.php?page=product_detail&id=241&lang=&meritko=H0 z dekoderem LokSound V4.0 PluX 22-pin i dźwiękami wgranymi od EU06 z strony ESU.
MTB na stronie pisze , o możliwości ,włączania świateł manewrowych , lecz z tym dekoderem się mi nie udaje włączyć przez funkcji i mapowanie co w ESU jest z programatorem prostsze.

Pytanie ? Czy trzeba coś w modelu pogrzebać ? Czy inny dekoder z większą ilością funkcji ten ma 8 wyjść funkcyjnych ,a nowsza wersja V5 ma 10 wyjść funkcyjnych.
Jest jakiś dedykowany dekoder do ET21 z MTB.
Czy może coś źle programuję.
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 0
DCC 1
DCC 4
DCC 4
DCC 3

Podobne wątki