• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU46

M-G

Znany użytkownik
Reakcje
656 34 1
Dokładnie to chodzi mi o koła bezgumkowe - chcę spróbować je zamienić zamiast "gumkowych". Do SU 45 nie ma nawet u producenta, więc pomyślałem że może od SU46 podpasują.
 

Drozdzik

Znany użytkownik
Reakcje
1.519 0 0
Cześć. Wymieniam na bieżąco we wszystkich lokomotywach zestawy kołowe na bezgumkowe. Mam po paczce do SU46 I 45 dla własnego użytku, bo faktycznie zabrakło jak na razie u producenta. Też potrzebuję jeszcze do SU45-213 i 161. Teraz już odpowiadam czy są takie same a więc różnią się i to mocno średnicą wałka jak i zębatki foto do podglądu.
1606067450830-2082713221.jpg
 

M-G

Znany użytkownik
Reakcje
656 34 1
Cześć. Wymieniam na bieżąco we wszystkich lokomotywach zestawy kołowe na bezgumkowe. Mam po paczce do SU46 I 45 dla własnego użytku, bo faktycznie zabrakło jak na razie u producenta. Też potrzebuję jeszcze do SU45-213 i 161. Teraz już odpowiadam czy są takie same a więc różnią się i to mocno średnicą wałka jak i zębatki foto do podglądu.
Zobacz załącznik 771022
A w SM42 wymieniałeś? Jeżeli tak to jak tam wózki się rozkłada, bo w SU45 to jest bajecznie proste.
 
OP
OP
D

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.145 442 105
W SM wymienia się fatalnie wózki. Ja przy próbie ściągnięcia tej obudowy wózka złamałem go. W nowszych konstrukcjach po prostu się odkręca i to jest doskonałe rozwiązanie.
 

SU45-034

Aktywny użytkownik
Reakcje
774 78 3
Na stronie PIKO pojawiła się SU46-012. Z ostateczną oceną poczekam, jak będę miał model w rękach, ale gdzieś tam niepokoi mnie dach. Moim zdaniem powinien być szary, ale mogę się mylić.

SU46-012.jpg
 

Ty42-89

Znany użytkownik
Reakcje
1.681 11 0
Już ją mam. Model bardzo piękny, w mojej ulubionej wersji z żółtym pyszczkiem. Jednak odcienie zieleni górnej i dolnej części pudła są nieco ciemniejsze niż na zdjęciu PIKO. Zamontowałem dekoder PIKO 56405 zakupiony w Świecie Modeli w Rybniku i niestety jestem rozczarowany. Dźwięki bardzo ciche, dwie bardzo krótkie trąbki ledwo słyszalne. Ze świateł dostępne tylko oświetlenie czoła, końcówki, światło manewrowe tylko w jednym kierunku (do jazdy kabiną A do przodu), oświetlenie wnętrza kabiny tylko w kierunku świecenia świateł pociągowych, oświetlenie przedziału maszynowego. I tylko tyle :( Te dźwięki jeszcze jestem w stanie przetrawić ale brak światła manewrowego dla jazdy kabiną B i brak Pc2 bardzo razi, niestety.
 
Ostatnio edytowane:

marbes

Aktywny użytkownik
Reakcje
377 1 0
Już ją mam. Model bardzo piękny, w mojej ulubionej wersji z żółtym pyszczkiem. Jednak odcienie zieleni górnej i dolnej części pudła są nieco ciemniejsze niż na zdjęciu PIKO. Zamontowałem dekoder PIKO 56405 zakupiony w Świecie Modeli w Rybniku i niestety jestem rozczarowany. Dźwięki bardzo ciche, dwie bardzo krótkie trąbki ledwo słyszalne. Ze świateł dostępne tylko oświetlenie czoła, końcówki, światło manewrowe tylko w jednym kierunku (do jazdy kabiną A do przodu), oświetlenie wnętrza kabiny tylko w kierunku świecenia świateł pociągowych, oświetlenie przedziału maszynowego. I tylko tyle :( Te dźwięki jeszcze jestem w stanie przetrawić ale brak światła manewrowego dla jazdy kabiną B i brak Pc2 bardzo razi, niestety.
Czy dach jest szary czy srebrny ? Jak masz możliwość wrzuć zdjęcia.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
Już ją mam. Model bardzo piękny, w mojej ulubionej wersji z żółtym pyszczkiem. Jednak odcienie zieleni górnej i dolnej części pudła są nieco ciemniejsze niż na zdjęciu PIKO. Zamontowałem dekoder PIKO 56405 zakupiony w Świecie Modeli w Rybniku i niestety jestem rozczarowany. Dźwięki bardzo ciche, dwie bardzo krótkie trąbki ledwo słyszalne. Ze świateł dostępne tylko oświetlenie czoła, końcówki, światło manewrowe tylko w jednym kierunku (do jazdy kabiną A do przodu), oświetlenie wnętrza kabiny tylko w kierunku świecenia świateł pociągowych, oświetlenie przedziału maszynowego. I tylko tyle :( Te dźwięki jeszcze jestem w stanie przetrawić ale brak światła manewrowego dla jazdy kabiną B i brak Pc2 bardzo razi, niestety.
Przyznam, że nie wiem o co chodzi, bo to ja nagrywam dekodery dla SM Rybnik. Nie wkładam każdego dekodera do modelu, bo to bez sensu, ale sprawdzam je na testerze. Głośność na testerze jest przyzwoita, a program pokazuje, że wszystkie funkcje są dostępne.
Wyślij mi go, to go sprawdzę, jeśli trzeba wgram na nowo.
 

Ty42-89

Znany użytkownik
Reakcje
1.681 11 0
Dziwna sprawa z tymi kolorami :) Na zdjęciach Kolegi Roberta wydają się być jaśniejsze ale to pewnie zależy od aparatu i oświetlenia. Wrzucam moje, już nieco ją upiększyłem (docelowo dostanie inny numer).

Natomiast w sprawie dekodera skontaktuję się telefonicznie i umówimy się, że podjadę z tą lokomotywą.


IMG_20210227_134817.jpg


IMG_20210227_134929.jpg


Wrzucam jeszcze filmik gdzie nagrałem zachowanie lokomotywy i na końcu porównanie głośności do fabrycznego ST44

"
 
Ostatnio edytowane:

grosiszcze

Aktywny użytkownik
Reakcje
1.100 186 2
Przyznam, że nie wiem o co chodzi, bo to ja nagrywam dekodery dla SM Rybnik. Nie wkładam każdego dekodera do modelu, bo to bez sensu, ale sprawdzam je na testerze. Głośność na testerze jest przyzwoita, a program pokazuje, że wszystkie funkcje są dostępne.
Wyślij mi go, to go sprawdzę, jeśli trzeba wgram na nowo.
Jeśli to schemat dźwięków od Piko to z tego co pamiętam to głośność zmienia się przyciskiem funkcyjnym.
 

Podobne wątki