• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii ST44

jack_flash

Aktywny użytkownik
Reakcje
717 83 8
Standardowy Plux22 z Roco (nowsze PCB) można wykorzystać w każdym innym modelu z interfejsem Plux22. Roco stosuje własny adapter pomiędzy ich płytką i dekoderem, PIKO nie.

IMG_1950.png
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.837 108 12
Wlasnie sie zastanawiam czy jest adapter (czyt przełączka) w ktory mozna wcisnac ten od Roco (8pinowy) i zamontować w Piko (Plux22)...
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.993 498 33
Nie wiem, czy są dostępne gdzieś takie adaptery, ale to trochę bez sensu. We wtyczce 8-pinowej jest wykorzystane tylko jedno wyjście funkcyjne, a modele z gniazdem PluX22 mają zwykle wykorzystane więcej wyjść - do ich obsłużenia potrzebny jest dekoder z takim samym złączem.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.837 108 12
Nie wiem, czy są dostępne gdzieś takie adaptery, ale to trochę bez sensu. We wtyczce 8-pinowej jest wykorzystane tylko jedno wyjście funkcyjne, a modele z gniazdem PluX22 mają zwykle wykorzystane więcej wyjść - do ich obsłużenia potrzebny jest dekoder z takim samym złączem.
Czyli nie da sie wykorzystac dekodera z wyjściem 8 pinowym w lokomotywie z Plux22?

Pytam bo kupiłem okazyjnie tę stare Roco z nadzieją ze przełożę dekoder do modelu PIKo...
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.993 498 33
Czyli nie da sie wykorzystac dekodera z wyjściem 8 pinowym w lokomotywie z Plux22?
Da się, z pomocą odpowiedniego adaptera, ale nie będzie można wykorzystać wszystkich funkcji modelu, podłączonych do wyjść AUX2, AUX3 itd. - ale nie znam ST44 Piko i nie wiem, czy i jakie dodatkowe funkcje świateł w tym modelu są. Jeżeli są jakiekolwiek, wykorzystujące wyjścia AUX2, AUX3 itd. to te funkcje nie będą działać (w gnieździe 8-pinowym jest tylko AUX1).
 

Pawel

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
411 2 1
ale nie znam ST44 Piko i nie wiem, czy i jakie dodatkowe funkcje świateł w tym modelu są
W ST44 Piko wykorzystane są wyjścia od AUX1 do AUX7.
Lepiej sprzedać dekoder 8-pin i kupić Plux22.
W przypadku Zimo można też samemu przerobić dekoder poprzez wlutowanie wtyczki Plux22, ale wymaga to już pewnych zdolności przy lutowaniu, a zwarcie zrobić nietrudno :)
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.837 108 12
W ST44 Piko wykorzystane są wyjścia od AUX1 do AUX7.
Lepiej sprzedać dekoder 8-pin i kupić Plux22.
W przypadku Zimo można też samemu przerobić dekoder poprzez wlutowanie wtyczki Plux22, ale wymaga to już pewnych zdolności przy lutowaniu, a zwarcie zrobić nietrudno :)
I chyba tak tez zrobię
 

Podobne wątki