• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - model parowozu OKo1-12

Ty42-89

Znany użytkownik
Reakcje
1.681 11 0
Hej!
Ktoś może rozkminił (choćby niechcący) czy jest opcja zmiany jasności białych świateł w parowozie z firmowo zamontowanym dekoderem? Mój do przodu jakoś tak słabo świeci, a informacji szczegółowych w necie ciężko znaleźć.

No i pytanie czy komuś udało się wyłączyć losowo pojawiające się szuflowanie (też oczywiście pytam o firmowo zamontowany dekoder)?

Fabrycznie jasność reflektorów jest ustawiona na 23%

CV116=15

Spróbuj zwiększać tą wartość maksymalnie do 64.

Jeśli to nie pomaga (bo nie testowałem tego jeszcze tylko patrzę do projektu) to

Reflektor przedni CV122=15, Reflektor tylni CV123=15 (czyli też maksymalnie do 64 możesz zwiększać). Jeśli brak reakcji to zmień finalnie na fabryczne 15.


Odnośnie dźwięków losowych to ich czas jest ustawiony pomiędzy 40 a 80 sekund.

CV1021=2

CV905=40
CV906=80

To masz fabryczne ustawienia. Te dwie ostatnie wartości daj na 0 i zobacz co się będzie działo. Najpierw oczywiście dla pewności odczytaj wartości fabryczne. Tak jak pisałem, nie regulowałem w OKo1 oświetlenia jeszcze. W trakcie konwersji zmieniłem tylko barwę światła na lekko pomarańczową - to się robi pisakiem transparentnym malując diodę.
 

Rafał_A

Aktywny użytkownik
Reakcje
173 35 1
Fabrycznie jasność reflektorów jest ustawiona na 23%

CV116=15

Spróbuj zwiększać tą wartość maksymalnie do 64.

Jeśli to nie pomaga (bo nie testowałem tego jeszcze tylko patrzę do projektu) to

Reflektor przedni CV122=15, Reflektor tylni CV123=15 (czyli też maksymalnie do 64 możesz zwiększać). Jeśli brak reakcji to zmień finalnie na fabryczne 15.
Zgadza się, że pod tymi CV-kami była ustawiona wartość 15, ale ich zmienianie niestety nic nie dało. Czyli tak jak radziłeś, po eksperymentach wpisałem ponownie "piętnaście". Może coś źle robię... ale szczerze mówiąc nie wiem co mogę źle robić. :)

Odnośnie dźwięków losowych to ich czas jest ustawiony pomiędzy 40 a 80 sekund.

CV1021=2

CV905=40
CV906=80

To masz fabryczne ustawienia. Te dwie ostatnie wartości daj na 0 i zobacz co się będzie działo. Najpierw oczywiście dla pewności odczytaj wartości fabryczne. Tak jak pisałem, nie regulowałem w OKo1 oświetlenia jeszcze. W trakcie konwersji zmieniłem tylko barwę światła na lekko pomarańczową - to się robi pisakiem transparentnym malując diodę.
Tutaj jeśli chodzi o odczyt to mam
1021 - błąd odczytu
905 - błąd odczytu
906 - 255
... więc nawet nie kombinowałem z próbami zmian.
 

Ty42-89

Znany użytkownik
Reakcje
1.681 11 0
A za pomocą czego zmieniasz te ustawienia CV? Ja obecnie jestem w trakcie przestawiania mebli w mym ciasnym mieszkaniu więc nie sprawdzę tego ale w nocy zobaczę co i jak.
 

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.226 25 2
Podłączam się pod wątek, bo mnie zaciekawił. Na swoim znieniłem CV116 na 64 i ja zauważam różnicę. Świeci jaśniej, choć rzeczywiście różnica jest znikoma. Łatwiej ją dostrzec na czerwonych lampach.
Zmiany cv na LokProgrammer ESU
 

Podobne wątki