• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Osinobusy - nowy projekt

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#42
Ja też. Zastanawiam się jednak czy odlewanie lamp tylnych z żywicy clear to nie jest trochę przesadne komplikowanie, a co za tym idzie podrożenie zestawu? Takie lampy można szybko i zrobić z folii okładkowej i wychodzą bardzo realistycznie.
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
752 12 0
#44
Zaczynam robić odlewy, jeden z ciekawości wystawię na allegro - raczej nie licytujcie, tutaj będzie taniej, wieczorem lub jutro wstawię fotki . Niestety trzeba czekać na kalki, wykonawca się wycofał bo nie robi na białym podkładzie, teraz czekam na odpowiedź od innego znajomego zajmującego się kalkami .
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
752 12 0
#45
Pierwsze odlewy mam już gotowe, sprawa z kalkami na dobrej drodze, dzisiaj zaakceptowałem projekt i za około 2 tygodnie powinny być .
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
752 12 0
#46
Witam ponownie,
zestaw jest kompletny, było trochę oczekiwania na kalki (ale warto było czekać bo jakość jest na poziomie), tak więc od przyszłego tygodnia mogę ruszać z wysyłkami :), Na razie tylko 15 gotowych kompletów . Po niedzieli postaram się wsadzić fotkę gotowej zabudowy .
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.947 386 20
#47
Nie jestem przekonany do tego optymizmu Koledzy, bo śmiem twierdzić, że kolega @eugen74 to ta sama osoba, która na Allegro ma nick PAM_model. Jak na razie to już 3 tygodnie czekam na przesyłkę zabudowy Osinobus od tego sprzedawcy i jak na razie to tylko obietnice.
Dodatkowo powiem, że cztery dni temu, tj. 14 lipca, pojawił się na jego karcie w Allegro pierwszy negatywny komentarz od człowieka, który czeka już 4 tygodnie na przesyłkę.
Jeżeli pomyliłem osoby to proszę o informację od kolegi @eugen74 i wtedy poproszę moderatora o usunięcie mojego wpisu.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.947 386 20
#48
Właśnie dostałem info od sprzedawcy, że dziś po godz. 23:00 poda mi nr wysyłki. W takim razie czekam.
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
752 12 0
#49
Sytuacja z Kolegą Mafo wyjaśniona na pw .
Po przeanalizowaniu kosztów cena za kompletny zestaw z kalkami i wysyłką dla forumowiczów wyniesie 65 zł, koszt gotowego (złożonego i pomalowanego modelu) bez zmian .
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.947 386 20
#51
Witam, a ja z pytaniem ...
jak tam sprawy się toczą ??
Numeru wysyłki jeszcze nie dostałem. Na razie dostałem kolejną obietnicę wysyłki (tym razem paczka ma być wysłana w dniu dzisiejszym), no i mam obiecane gratisy za długie oczekiwanie.
Nadal czekam.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.947 386 20
#54
Bardzo miłe zaskoczenie, :eek: bo dziś dotarła przesyłka od kolegi @eugen74. ok.gif
Dotrzymał słowa i dostałem dwie zabudowy Osinobusa dodatkowo oraz kalki. Dziękuję.
Wg mnie to zabudowy bardzo dobrze zrobione i całkiem fajnie się prezentują na adamowym Starze.

To może jakieś ładne fotki z widokiem na szczegóły byś zmieścił jak już dotrze przesyłka?
Proszę bardzo, kilka fotek tak na szybko.

Taki zestaw otrzymałem:

IMG_2602.jpg



A teraz parę zbliżeń na odlewy:

IMG_2598.jpg
IMG_2599.jpg
IMG_2600.jpg
IMG_2601.jpg



Kalki też wyglądają bardzo dobrze:

IMG_2603.jpg




Fotka z adamowym Starem tak na szybko z przyłożenia

IMG_2597.jpg


Także reasumując jeszcze raz dziękuję za przesyłkę.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
752 12 0
#55
I o to chodzi, ma się podobać, osinobus N07 będzie wykonany również na podobnym poziomie, powoli zaczynam wracać do skończenia tego projektu .
Nadkola w tym starze trzeba zmodyfikować lub usunąć całkiem lub też zostawić tylko fartuchy - odpowiednio skracając .
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.947 386 20
#56
I o to chodzi, ma się podobać, osinobus N07 będzie wykonany również na podobnym poziomie, powoli zaczynam wracać do skończenia tego projektu .
No to trzymam kciuki. (y)
Nadkola w tym starze trzeba zmodyfikować lub usunąć całkiem lub też zostawić tylko fartuchy - odpowiednio skracając .
Wiesz... Tą zabudowę tylko położyłem celem przymiarki, tak żeby pokazać, jak wygląda z dostępnym na rynku Starem z manufaktury Adam Modellbau.
Jak znajdę czas to postaram się ją przygotować i zamontować na Starze. :)
 

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
#58
No cóż...
ja dostałem zapłacony kit zatem pokaże moją "przymiarkę",
DSC_0159.JPG
trochę szpachli trza będzie jeszcze nałożyć tu i tam ale efekt mnie ucieszy.
Mam nadzieję że kto powinien to się doczeka ... :podstepny: "3mam qciuqi".
 
Ostatnio edytowane:

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#59
Pomijając sprawy Waszych trudności z dostawami.
Modele osionobusów jakie zrobiłem na bazie tych odlewów wykonałem tak jak widać na foto.
Ja kiedyś też sporo się naczekałem na wyroby tego wytwórcy ale jednak możliwości zbudowania kultowych pojazdów zniwelowały złość na czekanie. Mimo sporych utrudnień pewnie nie doczekał bym się Jelcza 080 z innej firmy. Osinobusy nie sa moją własnością ja je tylko zrobiłem ale kiedyś też chciał bym kupić jedną zabudowę do swojej kolekcji.......może się uda. Na starcie moich wątpliwości było podejrzenie o oszustwo jednak po około miesiącu czasu otrzymałem odlewy więc sprawa była załatwiona tylko, że ten brak kontaktu był denerwujący (problem dotyczył Jelcza 080) jednak efekt finalny sprawy pozytywny. Pozostaje mi życzyć wszystkim swoich wymarzonych odlewów, pięknych modeli a wytwórcy dojścia do ładu i unikania problemów bo widać, że w to co zrobił włożył sporo czasu szkoda aby to zaprzepaścić obsówami w wysyłce bo swoich wyrobów wstydzić się nie musi sa po prostu dobre. Gdyby ktos mnie posądzał o konszachty z producentem to nawet się nie znamy ale zrobił model czysty (tylko kilka miejsc do poprawki a znamy odlewy dziurawe jak sito po bąbelkach powietrza) do tego ciekawie zrobione kalkomanie na newralgiczne szczegóły(szybki górne) i to chwalę.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.947 386 20
#60
Ciekawie Ci wyszły te Osinobusy, ale wydaje mi się, że zabudowa jest trochę za wysoko zamontowana i przód zabudowy za mocno wystaje ponad dach kabiny.