• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Osinobusy - nowy projekt

OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
752 12 0
#23
Nabiera kształtów, trzymam kciuki! Jak dla mnie, atrapa chłodnicy i pas reflektorów trochę za bardzo odstają od płaszczyzny frontu.
Masz rację, troszkę za bardzo odstaje, widziałem to od początku, ale trochę ciężko szliftnąć coś co ma już nie całe 1,5 mm, ale będe próbował to poprawić, jeżeli uda się bezinwazyjnie odkleić atrapę to zrobię tak jak ma być .
 

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
283 45 10
#24
W Starach jest podział na cztery części, atrapa górna(duża), atrapa dolna(mała) oraz reflektory. Atrapy zawsze zgrywały się z resztą blach kabiny, blachy z lampami były osadzone około 1,5 cm w głąb. Patrząc na zdjęcie oryginału wygląda że blachy z lampami delikatnie wystają, wobec tego atrapy muszą wystawać jeszcze trochę bardziej. A to może być trudne do uzyskania bez fototrawionek.
 

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#25
Ja bym wypiłował iglakiem w pudle otwór w kształcie atrapy z reflektorami i wpasował weń atrapę. Szlifowanie atrapy na grubość 0,5 mm, bo gdzieś tyle powinna wystawać z płaszczyzny raczej nie ma sensu.
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
752 12 0
#26
Nabiera realnych kształtów, choć ja czekam głównie na zabudowę.
Po weekendzie a może prędzej wstawię fotki zabudowy, teraz wygląda nie ciekawie bo jest poszpachlowana i czeka na szlifowanie .
Osinobus N07 - udało się odkleić atrapę, będzie poprawka, fotki zamieszczę po "zabiegu" .
ta atrapa też mnie raziła w oczy a chcę aby model był jak najbardziej wierny oryginałowi . Tak więc premiera modelu się nieco wydłuży ale tak już jest z tym modelowaniem, cos robimy, póxniej się nam nie podoba i poprawki, poprawki, poprawki . Mam nadzieje że dzięki tym zabiegom model będzie jakoś wyglądał .
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#27
Atrapa powinna odstawać od oblachowania reszty karoserii ale minimalnie, wg. mnie tak na grubość blaszek fototraw., tak przynajmniej wynika z pierwszego zdjecia oryginału. Gdybyś zrobił tą atrapę i lampy z blaszek i nakleił na bude byłoby idealnie. Jak zeszlifujesz tę którą masz nawet do 0,5 też będzie za grubo, do 0,1 - 0,2 byś musiał zejść a to raczej się nie uda, ale blaszki będą idealne.
Jak zamierzasz wykonać te listwy opasujące budę? bo na razie masz chyba tylko wyżłobienia.
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
752 12 0
#28
A ktoś oferuje gotowe blaszki ? Jeśli tak to proszę mnie nakieruj, pewnie że było by lepiej, na razie będę próbował robić z tego co mam .
Listwy boczne będą elementami odstającymi od karoserii,
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
752 12 0
#30
Na ile wolny czas pozwala na tyle coś wydłubię, fotki zabudowy (niektórzy może się ucieszą), myślę że już niedługo ten projekt zostanie zakończony





Będą listwy, klamki itp. zastanawiam się jak rozwiązać "problem" lufcików, najlepsze były by blaszki ale to się wiąże z kosztami a na tym etapie prac mam bardzo skromny budżet . Robienie lufcików jak odlew moim zdaniem mija się z celem, najprostszym i najtańszym chyba rozwiązaniem mogą być kalkomanie - ale to jeszcze do rozważenia .
Teraz będę strugał wnętrze .
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.940 386 20
#31
No i to mi się zaczyna coraz bardziej podobać. Trzymam kciuki za powodzenie i postęp prac, bo jestem chętny na taką zabudowę. (y)
Lufciki możnaby spróbować podocinać z cienkiego polistyrenu, np 0,25mm, pomalować na srebrno i nakleić na szybę.
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
752 12 0
#33
Chciałbym tylko jeszcze wspomnieć że projekt powstaje też dzięki Koledze Adamzalesie, Dzięki bardzo .
Zabudowa powstała na podstawie planów które zostały przeskalowane do 1/87 i powinna pasować do wszystkich modeli star oferowanych na rynku jeżeli tylko trzymają one skalę . Moja jest postawiona na produkcie Adammodelbaum bez konkretnych przymiarek pod ten model i pasuje
i wydaje mi sie że jest to cenowo bynajmniej najlepsza alternatywa .
Nie wiem czy widać na zdjeciach ale w dachu są otwory na świetliki, więc będzie sobie można zrobić np. w pozycji otwartej .
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
752 12 0
#34
Prawie koniec, na weekend może uda mi się zaformować matki, więc w przyszłym tygodniu powinny być pierwsze odlewy, niestety muszę jeszcze troszkę poczekać na kaleczki


 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
752 12 0
#38
W głównej mierze bedzie kit, chociaż gotowce też, oczywiście zanim zostanie skierowany do sprzedaży będzie pokazany w całości gotowy model na podwoziu stara 28 adamodelbaum (przepraszam jeżeli przekręcilem nazwę), cena kitu z kalkami powinna zamknąć się w 80 zł . Tylne lampy będą "szklone" . Zaraz po premierze osinobusa zabudowy bede pokazywal postęp z prac nad osinobusem n07, mam nadzieję że postęp prac pójdzie nieco szybciej . Zrozumcie mnie chłopaki - zaczął się sezon remontowy i moja druga połowa suszy mi głowę :eek: .
Jeszcze tylko jedno zdanie na temat zabudowy : model przedstawia wcześniejszą zabudowę tzn. z dużymi oknami z kabiną kierowcy i prostym tyłem "na zwisie", celowo wybrałem taką o[cje aby co zdolny mógł przerobić na zabudowę późniejszą, z mniejszymi oknami i skosem "na zwisie" .
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
752 12 0
#40
Fotki surowych matek, tak ostatecznie będzie wyglądał "kit", na zdjęciach brak jedynie lamp które będą "oszklone" - czerwone odlewy clear oraz wywietrzników (które będzie można zrobić w pozycji otwartej). Model będzie składał się z dwunastu części stąd też cena na poziomie 80 zł chyba nie jest zbyt wygórowana (cena dotyczy samej zabudowy - bez modelu stara - pełne zestawy jednak też będą dostępne) . Za chwilę wszystko trafia do silikonu i w przyszłym tygodniu będą pierwsze odlewy .
Montaż nie powinien sprawić kłopotu ale mimo wszystko zamieszczę tu instrukcję w formie zdjęć krok po kroku jak złożyć model .