• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele [ODWOŁANA] Wystawa Makiet Kolejowych - MIM Kraków 3-5.06.2016

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#1
KRAKOWSKI KLUB MODELARZY KOLEJOWYCH

ma zaszczyt zaprosić na

WYSTAWĘ MAKIET KOLEJOWYCH
Miejsce:
MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ ul. Św. WAWRZYŃCA 15, KRAKÓW
Data: 3-5 czerwca 2016

Godziny otwarcia dla zwiedzających:
3.06 PIĄTEK: 10-14 i 16-20
4.06. SOBOTA: 10-14 i 16-20
5.06. NIEDZIELA: 10-14 i 15-19

Zapraszamy do udziału:

  • kluby zrzeszające modelarzy kolejowych,
  • modelarzy z wykończonymi modułami szlakowymi, stacjami, bocznicami, itp.,
  • modelarzy z ciekawymi modelami taboru do uczestnictwa w jazdach rozkładowych,
  • zainteresowanych modelarstwem kolejowym, zawsze służymy poradą,
  • zwiedzających, z tej strony też jest ciekawie.

Terminarz:
Z uwagi na duże zainteresowanie organizowaną imprezą oraz niesamowitemu klimatowi jej towarzyszącemu jaki tworzy hala Tramwaju Krakowskiego, wydłużamy czas ekspozycji do 3 dni.


  • 1.06 (środa). Transport makiet dla KKMK
  • 2.06 (czwartek). Transport makiet dla osób przyjezdnych do godziny 13:00, Rozkładanie makiet od 12:00,
  • 3.06 (piątek). Jazdy rozkładowe w ciągu dnia z przerwą technologiczną (14-16),
  • 4.06 (sobota). Jazdy rozkładowe w ciągu dnia z przerwą technologiczną (14-16),
  • 5.06 (niedziela). Jazdy rozkładowe w ciągu dnia z przerwą technologiczną (14-15), Demontaż makiet.

Założenia:
  • Jazdy według przygotowanego rozkładu jazdy, bez podziału na epoki (obowiązuje tabor europejskich zarządów kolei),
  • Obowiązuje czas modelarski 1:4 lub 1:5,
  • Wszystkich uczestników bezwzględnie obowiązuje REGULAMIN imprezy, który będzie rozsyłany zgłoszonym uczestnikom
  • Wysokość szlaku - 110 cm,
  • Makiety odgrodzone od publiczności barierkami, w celu bezpiecznego eksponowania makiet.

Zakwaterowanie i wyżywienie:

  • zakwaterowanie w pobliżu miejsca wystawy dla osób przyjezdnych, po uprzednim zgłoszeniu, na własny koszt.
  • wyżywienie: we własnym zakresie w sąsiedztwie hali jest kilkadziesiąt lokali gastronomicznych.
  • bufet z ciepłymi napojami w miejscu odbywania się imprezy – dostępny przez cały czas trwania imprezy.

Warunki dla zgłaszanego taboru

  • tylko tabor europejski, ze względu na skrajnię wyklucza się tabor typu USA
  • lokomotywy przed spotkaniem sprawdzone, z wyczyszczonymi kołami, wszystkim lokomotywom zgłoszonym zostanie nadany adres z puli adresów czterocyfrowych, niedotyczy członków FREMO i listy z dawnego forum Martel, sprzęgi standardowe (oczkowe) z obu stron (z dopuszczalnymi wyjątkami - np. parowozy pośpieszne),sprzęgi typu „śledzie” dopuszczlne w zwartych składach.
  • manipulatory typu FRED obowiązkowo czytelnie oznaczone danymi lokomotywy oraz funkcjami i nazwiskiem właściciela,
  • wagony osobowe i towarowe sprzęgi standardowe (oczkowe) obustronnie,
  • składy osobowe i towarowe zgłaszane jako składy zwarte: sprzęgi zewnętrzne składu standardowe (oczkowe), wewnątrz dopuszczalne inne sprzęgi standardowe jak np. krótki sprzęg roco lub innych producentów, ale zapewniające bezproblemową jazdę zwartego składu.

Termin zgłoszeń, kontakt, informacje:

Zgłoszenia MAKIET, do 22.04(piątek),

Zgłoszenia TABORU, MASZYNISTÓW, do 29.04 (piątek),

Zgłoszeń należy dokonywać wyłącznie mailem na adres: kkmk.krakow@gmail.com


  • w formularzu MAKIET należy podać szczegółowe informacje odnośnie profili czołowych, długości makiety izastosowanego połączenia elektrycznego (XLR , bananki, inne), Zgłoszenia niekompletne będą proszone o uzupełnienie lub ewentualne doprecyzowanie.
  • Zgłoszony tabor ma być dostępny do dyspozycji organizatora wystawy na czas ustalony z organizatorem
    (czas udostępnienia - minimum dwie sesje - cały dzień). W wystawie może brać udział tylko tabor zgłoszony i zaakceptowany przez organizatora.
  • Uczestnicy, których zgłoszenia zostaną przyjęte, otrzymają zwrotnym mailem potwierdzenie.
  • Osoby poniżej 18-tego roku życia mogą brać udział pod opieką lub za pisemną zgodą opiekuna,
  • Każdy zgłoszony uczestnik dostanie w korespondencji zwrotnej szczegółowe informacje, terminarz imprezy i REGULAMIN.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
KRAKOWSKI KLUB MODELARZY KOLEJOWYCH.
 

Macowiec

Użytkownik
NAMR
Reakcje
69 0 0
#2
Byłoby ciekawe, ale nie będę z powodu "tylko tabor europejski, ze względu na skrajnię wyklucza się tabor typu USA".

Zamiast całkowitego zakazu, może lepiej dać jakiś maksymalne rozmary? General Electric ES44AC pewnie jest za duży. Ale coś jak Rapido LRC pewnie mieście się:

IMG_1219.jpg
 

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#4
Byłoby ciekawe, ale nie będę z powodu "tylko tabor europejski, ze względu na skrajnię wyklucza się tabor typu USA".

Zamiast całkowitego zakazu, może lepiej dać jakiś maksymalne rozmary? General Electric ES44AC pewnie jest za duży. Ale coś jak Rapido LRC pewnie mieście się:
Zamiast dawać nierealne propozycje nie lepiej trochę poklikać na klawiaturze i na forum znaleźć miłośników kolei Amerykańskich mających moduły, makiety i tak jak ty tylko tabor?
Przecież oni również się spotykają , łączą moduły i tworzą z nich makiety na spotkania takie jak to w Krakowie czy w innych miastach w kraju.
 

Macowiec

Użytkownik
NAMR
Reakcje
69 0 0
#5
Jest taki forum http://www.namr.pl i biore udzial tam.

Ale jest za mało osób ma moduły i do tej pory nie slyszalem o takich spotkaniach. Ja sam nie mam samochodu, więc nie mam możliwości transportować moduły.

Po prostu jest pytanie--po co daje te zakazy, kiedy, jak widocznie na foto, mniejsze amerykanskie tabor miescie sie bez problemu? (w Toruniu, w Bydgoszczy, i wkrotce bede w Grudziadzu)
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
#6
A po co dyskutować,jak organizatorzy nie chcą amerykańskiego taboru to ich nie
"uszczęśliwiaj"na siłę,dodatkowo coś mi się widzi że Amtrak po Europie nie jeżdzi.;)
 

Macowiec

Użytkownik
NAMR
Reakcje
69 0 0
#7
I give up. It is useless to discuss this with you people. It is supposed to be a fun activity, and all these rules and arguments take the fun right out of it.
 

tatkosz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
A ja mam pytanie ważne z perspektywy zwiedzającego. W NCK w lecie była klimatyzacja co powodowało, że zwiedzanie wystawy było przyjemne. Czy MIM również jest klimatyzacja? Jeśli nie, to w tak małym obiekcie przy dużym zagęszczeniu ludzi może być bardzo nieprzyjemnie.
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#10
W MiM jest klimatyzacja...... ale w biurach, a nie w zabytkowej hali postojowej dla tramwajów:podstepny:. Niestety w hali klimatyzacji brak!
 

tatkosz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Wszystko to wiem, bo w MIM byłem już dwa razy, ale w zimie. W lecie z uwagi na małą powierzchnię i duże skupiska ludzi będzie tam bez klimy strasznie.
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
316 13 0
#14
Nawet jakby, to temperatury z początku czerwca to nie lipcowe czy sierpniowe upały, nie przesadzaj.
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 16 0
#15
Dla samej atmosfery spotkania z gronem Małopolskich modelarzy, bez względu na temperaturę warto pojechać. Ja żałuję że w tym okresie nie dam rady ale może na zimowe spotkanie jeśli będzie chętnie się zamelduję.
 

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
283 45 10
#17
Ja również sprawdziłem i 4.06 nie przekraczało 23 stopni a miedzy 18 i 25 jak dochodziło do 20 stopni to był już upał.;)
To ciekawe jak teraz będzie?
 

tatkosz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
No mam nadzieję, że będzie chłodno bo moja mama bardzo chciała zobaczyć wystawę a kiepsko znosi duchoty :)
 
OP
OP
P

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#19
Szanowni Państwo, koleżanki i koledzy,
na wystawę czerwcową w MIM zgłosiło się bardzo mało makiet oraz ludzi do obsługi.
Wczoraj na zebraniu zarządu KKMK podjęliśmy decyzję o rezygnacji z imprezy w czerwcu 2016.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaoferowali chęć pomocy przy organizacji wystawy, zgłosili makiety, tabor lub własny udział.
Zapraszamy na wystawę makiet w grudniu 2016.

Paweł Kowalski
sekretarz KKMK

P.S. Proszę moderatora o zamknięcie wątku oraz dopisanie do tematu - odwołana.
 

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
283 45 10
#20
No i niema problemu z temperaturą i klimatyzacją, za to w grudniu będzie problem z temperaturą i ogrzewaniem.:podstepny:
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki