• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nasze półki z modelami

hobbystah0

Znany użytkownik
Reakcje
511 20 1
Gablota napchana ino PIKO, ale nadawać cały czas na SM... Dokładnie mój humor, nie mam już żadnych pytań do tego Pana :LOL:
A jakie modele SM poza EU07 i talbotami mogłyby tam zagościć? Czy jakby w gablocie były np. same modele Roco, to byłaby w czymś lepsza? Myślę, że jeśli ktoś chce mieć w kolekcji SM31, to kupi SM31 obecną na rynku, a nie taką z zapowiedzi. "No offence" :p
 

Robert Reschka

Znany użytkownik
Reakcje
2.826 252 15
A jakie modele SM poza EU07 i talbotami mogłyby tam zagościć? Czy jakby w gablocie były np. same modele Roco, to byłaby w czymś lepsza? Myślę, że jeśli ktoś chce mieć w kolekcji SM31, to kupi SM31 obecną na rynku, a nie taką z zapowiedzi. "No offence" :p
Siódemka IC naprzykłąd. Ale o to nie chodzi, niech ma same ROCO, PIKO, ACME, whatever. Mi to naprawdę jest obojętne. Ale ja się wtedy pytam, co on chce w wątkach o moich modelach? @Budacz2137 się tylko w moich wątkach pojawja, aby siać ferment. Po co, jak nawet nie jest klientem moich modeli? ;) hmmmmmm...:niepewny::p
 
Reakcje
150 23 6
Siódemka IC naprzykłąd. Ale o to nie chodzi, niech ma same ROCO, PIKO, ACME, whatever. Mi to naprawdę jest obojętne. Ale ja się wtedy pytam, co on chce w wątkach o moich modelach? @Budacz2137 się tylko w moich wątkach pojawja, aby siać ferment. Po co, jak nawet nie jest klientem moich modeli? ;) hmmmmmm...:niepewny::p
Obiecuję Pan, i obiecuje, że już nie będzie odpowiadał na moje komentarze, a dalej łapię się Pan na zarzutki. Niech się Pan zdecyduje w końcu. Ja nie narzekam, bo mam rozrywkę, i przy okazji dalej utwierdzam się w przekonaniu, że nie jest Pan w stanie przeżyć jakiejkolwiek niepochlebnej opinii o Pana osobie, i o swoich wyrobach. Oby tak dalej, będę kibicował!
 

Robert Reschka

Znany użytkownik
Reakcje
2.826 252 15
Ja nie narzekam, bo mam rozrywkę, i przy okazji dalej utwierdzam się w przekonaniu, że nie jest Pan w stanie przeżyć jakiejkolwiek niepochlebnej opinii o Pana osobie, i o swoich wyrobach. Oby tak dalej, będę kibicował!
Ja jedynie nie znoszę małych tchurzy, którzy anonimowo na forum mają dużą gębę a na targach lub imprezach ogonek zwijają i nawet się nie odważą swojego zdania z forum określić osobiście.
 

Remaj12

Znany użytkownik
Reakcje
5.096 126 19
co to za skład IC odwzorowany na 2 półeczce od góry?
Skład na 2. półce (licząc od góry):
- pierwszy wagon to Roco 54172 (PKP Intercity, 1 klasa, segment Start)
- drugi to PIKO 97612 (Przewozy Regionalne, 2 klasa, segment EXPERT)
- trzeci PIKO 97613 (Przewozy Regionalne, 1 klasa, segment EXPERT)
- czwarty Roco 54173 (PKP Intercity, 2 klasa, segment Start)
- piąty Roco 54172 (PKP Intercity, 1 klasa, segment Start)
- szósty Roco 54174 (PKP Intercity, restauracyjny, segment Start)
- ostatni częściowo widoczny to PIKO 97613 (Przewozy Regionalne, 1 klasa, segment EXPERT)
 

qwertas

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.544 51 2
Kolego @donbal - fajna kolekcja!!!
To dla mnie jeden z najfajniejszych wątków - fajnie że odżył!
Czy mógłbym zapytać jakiej długości jest gablota (podejrzewam że ma 300 cm) i czy półki są ze szkła czy z pleksi oraz jak są zamontowane - czy tylko na krańcach, czy również jakość po środku. Pytam, bo długość półek sugerowałaby by się naturalnie wyginały, ale zupełnie tego nie widać. Gablota wygląda bardzo estetycznie i lekko, dzięki czemu nie optycznie nie rzuca się w oczy - widoczne są praktycznie wyłącznie modele.

A tu mały apel:-
Do Przeeeeszaaaaacownej Braci Kolejkowej,
idzie jesień, czas przewietrzyć szafy, skrytki, piwnice, strychy... Wyciągnąć modele postawić na półce i dla potomności cyknąć zdjęcie :)
Na zachętę przewietrzyłem własne bipy :) Gablotka własnej konstrukcji, zatem proszę łaskawie przymknąć oko na nierówności i krzywizny, o jakości zdjęć nie wspominając.
Może ktoś odgadnie relacje poszczególnych składów? :)
IMG_2237 2.jpg
IMG_2239 2.jpg
 

qwertas

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.544 51 2
Gablota powstała tydzień temu, jest tylko próbna, by sprawdzić czego użyć, czego nie używać, i jak mocować poszczególne elementy.
Modele i tak wróciły do pudełek i czekają na upchnięcie po szafach, szafeczkach, schowkach, regałach... Ech...
@Harry Potter eNka pod tym względem była dużo wygodniejsza :)

@RMP SUPER!!! :)
Ten denaturacik to chyba jakiś wstydzioch, tak sam daleko od wagonów stoi. Chyba, że konsumuje ;)
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.645 77 6
Patrzę na Wasze gabloty i nasuwa mi się parę wniosków...
1) dostępność polskiego taboru w H0 in plus /N to tak ½ na ½...
2) wielkość potrzebnej przestrzeni w H0 in minus / N in plus...
Ergo: przy ograniczonych możliwościach lokalowych N'ka jest trochę poręczniejsza..., a radość z zabawy i tu i tu jednakowa... Pomijam reakcję pozostałych członków rodziny na rozrost kolekcji ( szczególnie naszych lepszych połówek, które wolały by w tym miejscu szafkę lub obrazek na ścianie, a nie gablote z modelami:LOL:).

Pozdr,...

ps. rozkmina spowodowana prawdopodobnie "barową pogodą"...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 762
Tabor 170
Tabor 210
K
Tabor 19

Podobne wątki