• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Konwersja Modele lokomotyw TRAXX firmy Bombardier w barwach polskich przewoźników

wespe

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Ja bym się teraz spodziewał pozwu do sądu, jeżeli pkp cargo tego nie zrobi to ma fanatycznego obrońcę :)

... a tak poważnie to chyba takie modele w barwach pkp cargo są najlepszą reklamą, ja np chciałbym aby ktoś tworzył modele w barwach mojej firmy jakbym miał, LOTOS wobec PIKO też popełnia błąd
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 16 0
Już nie nowy, bo śmigają trzy sztuki, następny benzyniasz wszedł w elektryki. Orlen wylizingował Traxxy i dzielnie ciągnie nimi co można.
Choć pracownicy Orlenu obiecywali, że przyślą materiały to na obiecywaniach się tylko skończyło. Oznakowanie wykonane na podstawie zdjęcia prawdziwej lokomotywy. Na razie bez wszystkich oznaczeń, które się dopiero drukują.
3.JPG
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 16 0
Następny z Traxxów skończony, będzie można odkurzyć stary skład beczek Orlenu i go przewietrzyć.
O1.jpg
O2.jpg
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 16 0
Obraz Traxxów jeżdżących po naszych szlakach nie wzbudza już zdziwienia. Zdążyliśmy się do nich przyzwyczaić. Poniżej Traxx Lotosu wypożyczony do Kolei Śląskich. Model wykonany na bazie modelu Piko 59952.
2005_010116-03-13-20005.JPG
2005_010116-03-13-20004.JPG
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 16 0
Wreszcie Pioko wyprodukowało model E483 nadający się do przerobienia na Traxxy pracujące u naszych przewoźników. Model niestety tylko na rynek Włoski nie do kupienia gdzie indziej tak jak nasza SM42. Dzięki zaangażowaniu kolegi Gor 717 udało się zakupić modele na Ebayu. Poniżej model w malowaniu Wrocławskiego przewoźnika STK, który wcześniej przez ponad rok pracował w Lotosie.
Malowany farbami Gunze, z których udało się dorobić właściwy kolor, oznakowania wykonane na kalkomanii Techmodu, rysunki oznaczenia STK - Acid.
 

Załączniki

Gor717

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
704 8 0
TRAXX STK miał wczoraj debiut podczas imprezy modułowej w Jelczu-Laskowicach:
im_025.jpg

Zbieramy dopiero foty, więc mam nadzieję, że będę jeszcze miał jakiś inny "portrecik". Praca Darka wzbudzała naprawdę duże zainteresowanie, zwłaszcza, że wśród uczestników imprezy (członkowie KSK Wrocław(y) oraz odwiedzający nas Goście) było kilku pracowników STK:D. Same superlatywy!
Dodam tylko, że zawalczymy jeszcze z patykami w tym modelu. Przecudne produkty PIKO znikną z dachu loka, a zastąpią je Sommerfeld'y (lekko stuningowane). Myślę że już niedługo Darek zamieści foty/film również po tej zmianie. Baza modelu była sprowadzona z Włoch, jeśli ktoś chce poznać szczegóły to chętnie odpowiem na PW, żeby nie zaśmiecać wątku Darka.

Pozdrawiam.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 16 0
Dawno się tu nic nie działo ale w szafie znalazłem zalegającego Traxxa E486. Postanowiłem się trochę nim pobawić. Spiłowałem mu pseudo poręcze na czole i bokach, te przy drzwiach zostawiłem, bo nie miałem dojścia do frezarki, a poza tym one tak tragicznie nie wyglądają. Założyłem pantografy Sommerfeldta, w których wcześniej podpiłowałem środkową belkę odbierakową. Tak między nami, to są one przereklamowane, różnią się jedynie od tych Piko-wskich jedynie mocowaniem (przynajmniej te do Traxxów). Popracowałem trochę nad czołownicą i w miejsce spiłowanych poręczy wstawiłem drut miedziany 0,3 mm. Co do malowania to wybór był prosty, LOTOS - one się mi najbardziej podobają. Co z tego wyszło, poniżej. Fotograf ze mnie kiepski ale coś tam widać.
LP2.JPG LP3.JPG
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 16 0
Traxxy zadomowiły się na naszych szlakach i jeździ ich u nas już około 70 sztuk. Poniżej nowe wcielenie pracującego w Orlenie Traxxa. Baza modelu to oczywiście PIKO, które zostało trochę zmodyfikowane.
O1.JPG O2.JPG O4.JPG
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 16 0
Raz podjąłem się wykonania modelu w skali N i powiem szczerze, cieszyłem się że wybrałem dla siebie H0.

2.JPG

Wykonanie kalkomanii na modele w N-ce, moim sposobem na drukarce laserowej mija się z celem, niestety nie wygląda to zadowalająco.
 

Xsysiek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
A istnieje możliwość, abyś mi przesłał sam plik z oznaczeniami Traxxa DC LOTOSu? Mam dostęp do grafika oraz profesjonalnej drukarni kalkomanii (chociaż nie mam 100% czy mi zechcą wydrukować). Bo modele wyglądają szałowo, a w tym Traxxie co wysłałem jest bardzo mało roboty aby zrobić z niego Traxx LOTOSu.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 16 0
Irku wiesz że czasami modelarstwo jest sztuką kompromisu i korzysta się z dostępnych baz. Ja dość długo wykonywałem nasze modele na dostępnych E185. Dopiero po wypuście ACME i Piko można było pracować na modelach lokomotyw E186
 

Podobne wątki