• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Lokomotywa z platformy Gama (Pesa)

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.430 34 1
QUOTE="bstok70, post: 1132850, member: 4096"]Szalenie mi się podoba. Bardzo chciałbym aby się testy powiódły i żeby pojawiła się w ruchu (a kiedyś może i w modelu :) )
...może zamiast spalinówki, puszczą ją na Żubra czy Biebrzę ( nie pamiętam, które jechało z Warszawy Wschodniej do Gdyni przez Mińsk, Siedlce, Białystok....)... Widok w każdym rqzie byłby ciekawy, choć większość pasażerów nawet by, niewidziała różnicy...P ozdr,...
Pewnie, że by się przydała ale my już mamy te spalinowe. Trzeba się podzielić z innymi. Owszem psują się trochę ale jak nie są zepsute, to są wysoko cenione przez maszynistów, przynajmniej tych, z którymi rozmawialem. Na zdjęciu Biebrza z Gamą na czele zbliża się do p.o. i posterunku bocznicowego Białystok Stadion.
Gama z Biebrzą.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
E

escobar

Znany użytkownik
Reakcje
184 7 0
Podobno ten poślizg (2 lata) spowodowany był małym pożarem w przedziale maszynowym :-( prototypowej lokomotywy dwu trakcyjnej. Info od jednego z pracowników na innym forum. NCBiR dał grand na ten projekt więc musieli doprowadzić do końca ten projekt choć pierwotnie silnik spalinowy nie dawał rady. Dali potem większy silnik aby zwiększyć moc. Te zamówione przez PKPIC (16) mają być chyba już w wersji Gama 2.0 czyli po faceliftingu.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.430 34 1
......być chyba już w wersji Gama 2.0 czyli po faceliftingu.
O rany! Tylko nie to! Historia zatacza krąg. Szlachetne i niebanalne kształty SP45 już kiedyś zamieniono na prostą bryłę SU46, teraz ciekawy kształt i nowoczesny wygląd zamieniają na buźkę a`la EZT. Jak dla mnie wielka szkoda :-( .
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.823 486 29
Szlachetne i niebanalne kształty SP45 już kiedyś zamieniono na prostą bryłę SU46
Niebanalne to fakt, ale czy "szlachetne", to już kwestia gustu. Mnie SP45 nigdy się nie podobała i tak mi zostało, a SU46 i owszem. Natomiast co do Gamy, to przyznam, że nie bardzo rozumiem, w czym rzecz.
teraz ciekawy kształt i nowoczesny wygląd zamieniają na buźkę a`la EZT
Czy jest jakaś nowa Gama, inaczej wyglądająca? Nie śledzę aż tak dokładnie rozwoju tych lokomotyw, ale jakoś nie kojarzę innych czół.
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
5.401 36 4
@Andrzej Harassek
Jakieś wizualizacje były chyba jedynie na Rynku Kolejowym ze 2 lata temu, ale nie wyszły nigdy, jedynie było pisane o przygotowywaniu nowej linii montażowej, coś na ten styl. Wszystkie ostatnie numery wypuszczone miały normalny wygląd przodu. Jedynie Griffin się zmienił, ale za to na gorsze (moim zdaniem, choć w sumie by trzeba zobaczyć w innych barwach niż IC, bo te barwy każdą lokomotywę szpecą).
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.430 34 1
Niebanalne to fakt, ale czy "szlachetne", to już kwestia gustu. Mnie SP45 nigdy się nie podobała i tak mi zostało, a SU46 i owszem. Natomiast co do Gamy, to przyznam, że nie bardzo rozumiem, w czym rzecz.

Czy jest jakaś nowa Gama, inaczej wyglądająca? Nie śledzę aż tak dokładnie rozwoju tych lokomotyw, ale jakoś nie kojarzę innych czół.
Tak. Była wizualizacja. :X3:. Płaskonos skośny jakiś. Z dyskretnym podobieństwem do Elfa. Taki po prostu "zwyklak".
 

Maxxc

Użytkownik
Donator forum
Reakcje
114 0 0
Dzień dobry,

Podobno ten poślizg (2 lata) spowodowany był małym pożarem w przedziale maszynowym :-( prototypowej lokomotywy dwu trakcyjnej. Info od jednego z pracowników na innym forum. NCBiR dał grand na ten projekt więc musieli doprowadzić do końca ten projekt choć pierwotnie silnik spalinowy nie dawał rady. Dali potem większy silnik aby zwiększyć moc. Te zamówione przez PKPIC (16) mają być chyba już w wersji Gama 2.0 czyli po faceliftingu.
Z przykrością chciałbym zdementować część powyższych informacji.

1) Silnik spalinowy nigdy nie był zmieniany w tej lokomotywie, od początku był (i jest) Cummins QSK60.
2) Nie było żadnego pożaru w tej lokomotywie, od jej wykonania do dnia dzisiejszego.

Z poważaniem,
Maxxc
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
5.401 36 4
Olsztyn - Gutkowo. 07.08.2024.
Jedna z nowszych lokomotyw PESA Gama 111ED-090 Lotos Kolej odpoczywa zgaszona w Gutkowie po dostarczeniu beczek z paliwem.
tory 7 sie 24 1 6000 1200.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
9.289 18 0
22.07.2024r. 111Ed-078 na terenie kopalni gnejsu w Doboszowicach. Na pierwszym planie, przygotowane w bloczkach i przewiązane "tasiemką" fragmenty skalne, do "delikatnego załadunku". Zwróciłem na nie uwagę, ponieważ zdecydowana większość zamówień realizowana jest w postaci kruszyw. Zasadniczo załadunek urobku na pojazdy odbywa się na dwa sposoby. Pierwszy - kruszywo ładowane jest z taśmociągu bezpośrednio na podstawione wagony. Opcja druga - najpierw usypywana jest hałda. Obok niej zatrzymują się ciężarówki, które następnie ładowane są ładowarkami.
Swoją drogą, dopiero na monitorze komputera spostrzegłem, że kruszywo z taśmociągu może być też ładowane bezpośrednio do lokomotyw. ;)
1.JPG
 

Podobne wątki