• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Lokomotywa Marklin 89006 problem

Reakcje
5 0 0
#1
Witam mam problem z moja lokomotywa. Dziś jak co dzień uruchomiłem moją lokomotywę pięknie jeździła w pewnym momencie zatrzymała się i tylko brzęczała :( uruchomiłem ponownie i jedzie tylko do tyłu a do przodu tylko brzeczy lecz nie jedzie :( nasmarowałem zębatki itd ale nie pomogło nie che nadal jechać do przodu :( Proszę o pomoc !!!!
 
Reakcje
10 0 0
#4
Jeśli to elektro magnes musisz odkręcić śrubę w kominku lokomotywy i sprawdzić czy po pierwsze czy jest sprężyna na elektromagnesie ,sprawdzić czy z silnika kable są przylutowane do zmieniarki na elektromagnesie. Schemat niżej
Folie3.jpg
[DOUBLEPOST=1452445778][/DOUBLEPOST]Ze zdjęć widzę ,że śruba na elektromagnesie jest za luźna i w trakcie jazdy elektromagnes zamiast działać na 24v to działa za wcześnie już przy napięciu ok 12V
 
OP
OP
Fankolejki
Reakcje
5 0 0
#5
Jeśli to elektro magnes musisz odkręcić śrubę w kominku lokomotywy i sprawdzić czy po pierwsze czy jest sprężyna na elektromagnesie ,sprawdzić czy z silnika kable są przylutowane do zmieniarki na elektromagnesie. Schemat niżej
Zobacz załącznik 353439
[DOUBLEPOST=1452445778][/DOUBLEPOST]Ze zdjęć widzę ,że śruba na elektromagnesie jest za luźna i w trakcie jazdy elektromagnes zamiast działać na 24v to działa za wcześnie już przy napięciu ok 12V
[DOUBLEPOST=1452445916][/DOUBLEPOST]A gdzie dokładnie to widać bo niestety jestem zielony w te klocki dopiero rozpoczynam przygodę :(
 
Reakcje
10 0 0
#8
SchaltplanOriginal.jpg
lepszy schemat elektryczny
[DOUBLEPOST=1452447195,1452446773][/DOUBLEPOST]Może tak być . Sprawdź jeszcze kable, są dwa, od elektromagnesu do silnika. Jest jeszcze opcja zawieszonej szczotki w silniku. Spróbuj docisnąć delikatnie szczotki. Taki układ sprawia trochę problemów ,ale jak sie o niego dba to jest niezawodny. W tej chwili zlikwidowałem ten układ w swoich lokomotywach na dekodery ,ale jeszcze mam w paru ten układ ,ale dobudowałem elektronikę , układ w czasie przełącznia kierunku jazdy nie brzęczy tylko słychać klik typowy dla przekaźnika.
 
OP
OP
Fankolejki
Reakcje
5 0 0
#9
kable są wszystkie podłączone ok gdy daje siły by lokomotywa ruszyła to zmieniarka zaczyna się trząś ze sprężynka aż w końcu zmienia sama kierunek lokomotywy nie wiem jak mam dojść do ty szczotek w silniku co mam odkręcić itd ?
[DOUBLEPOST=1452448366][/DOUBLEPOST]teraz odkryłem że lokomotywa rusza dopiero gdy śrubokrętem przekręcę te zębatki z 1 zdj co to może być ?
[DOUBLEPOST=1452448994,1452448069][/DOUBLEPOST]Ok lokomotywa jeździ dziękuję za wszelką informację z Pana strony temat uważam za zamknięty :D :D
 

Podobne wątki