• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Problem z lokomotywą Piko BR 101

H0_fan_123456

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam wszystkich i proszę o pomoc w naprawie lokomotywy.

1. Kupiłem dziecku zestaw Piko z lokomotywą BR 101.
2. Po dość krótkim czasie zabawy, łącznie około 2 godzin, lokomotywa zaczęła jeździć bardzo wolno. Jedzie maksymalnie 10 cm i zatrzymuje się.
3. Sądziłem, że jest to spowodowane zabrudzeniem wózków. Zdemontowałem je, wyczyściłem (były brudne), ale po wyczyszczeniu nadal jest tak samo.
4. Przyłożyłem kabelki zasilacza bezpośrednio do kół i jest ponownie to samo, czyli silnik rusza koła się kręcą kilkanaście sekund po czym silnik się zatrzymuje.
5. Tory są wyczyszczone, bez luzów.
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
573 7 0
#5
Zrób jeszce coś takiego : wyjmij zaślepkę DCC i podaj napięcie bezpośrednio na silnik.
Co się wtedy dzieje ?
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
573 7 0
#8
Będzie to oznaczało tylko jedno - gdzieś gubi się napięcie ( koła - odbieraki - przewody - płytka - zaślepka )
A jak głośno pracuje silnik i czy światła działają przwidłowo ?
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
573 7 0
#10
To zrób tą próbę na złączce DCC - będę wiedział czy to jest uszkodzenie od strony napędu/silnika czy to co podałem w poprzednim poście.
Jeśli światła też się wyłączają to napęd raczej będzie ok.
 

Podobne wątki