• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Konwersja Konwersje modeli ,,Kaczajewo'' BR 52 na Ty2, BR 03 na Pm2...

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.286 2 0
Właśnie zacząłem pisać to co Mirek - napęd może być w tendrze. Jak nie zrobić, to kupić, jak od Weinerta za drogi, to może od PMT? To mozna przeskoczyć w rozsądnych kosztach.
 

Mirek555k

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
6 1 4
I jeszcze jedno. Fenix ! Zaszedłeś już tak daleko, że ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się, czy przypadkiem nie pokusić się o budowę Pt47 od podstaw i pieprznąć tą Brawą o ścianę...
 
OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
teraz będę gwałcił BR50 z Trixa celem uzyskania Ty5.
a widzę Mirka wpis,
są takie plany aby zastąpić ostoje Brawy konstrukcją własną,motorek z Maschimy i parę zębatek ,wiązary to drobiazg ,zaś mógłbyś przybliżyć temat kół , oczywista na gotowo do malowania.
 

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
Są w tym kraju piękne kółka do Petuchy i bynajmniej nie z RB. Poza tym, co to za nowa choroba napędu w parowozie ? Czy w Pt31 Brawa napęd jest taki doskonały ? Doczep 14-16 wagoników, tak jak Petuchy ciągały kuriery po 600 + 800 ton i się przekonasz. Że luzem się przejedzie po makiecie... Zrób porządny napęd w tendrze i tyle
Hehe, wszystko przerabiałem, kto włazi na martela to widział moją Pt47
http://www.forum.martel.pl/viewtopic.php?t=9779&postdays=0&postorder=asc&highlight=pt47&start=40
- szkoda czasu i kasy :)
Pozostało mi zbieractwo (zwane kolekcjonerstwem) w którym aktualnie raczkuję, bedzie to tylko i wyłącznie DR ep II/III, oraz lokomotywy pociągów tranzytowych na pomorzu przed II wś.
 

Mirek555k

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
6 1 4
teraz będę gwałcił BR50 z Trixa celem uzyskania Ty5.
a widzę Mirka wpis,
są takie plany aby zastąpić ostoje Brawy konstrukcją własną,motorek z Maschimy i parę zębatek ,wiązary to drobiazg ,zaś mógłbyś przybliżyć temat kół , oczywista na gotowo do malowania.
Przecież widziałeś zestawy kołowe na stalowych bandażach do Pt-y podczas spotkania w łódzkim klubie... Nie pasują te, to zrobimy inne. Kwestia poważnego podejścia do tematu i odpowiedniej kalkulacji;)
 
OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
kiedyś był konkurs na rysowanie kół na tablicy odręcznie ,wygrał nie rzucający się w oczy starszy jegomość ,narysowane koło było jak od cyrkla,może lepiej , idealny promień w wielu miejscach sprawdzono,grubość kreski,ogólnie perfekt , jak wydrukowane, na pytanie skąd takie umiejętności ,odpowiedział : ,, widzi pan ,ja tę ręką takie koła zataczam od 40 lat ,a mianowicie czyszczę deski klozetowe.
A to w temacie :
Tarcze buforów i ich bandażyki,...........przechodziłem ,przez kalki , potem epoka tamponowania tarcz, specjalny statyw w drukarni i inne szykany ,aż w końcu chwyciłem pędzel i wychodzą ,co prawda nie wszystkie ,jedna na pięć ,ale do mycia i kolejny raz .Rzeczywiste trening czyni mistrza, nie chwaląc się ,jest nie najgorzej.Może i lepiej od tych co w pudełkach.
Tak jak obiecywałem Ty5 powstała,ciężki romans ,obróbka kotła ,tendra i pokrywy dymnicy ,usuwanie nie używanych u nas rzeczy z metalu ,szlify ,polerki ..to niezłe wyzwanie , ale dla napędu z super motorkiem szwajcarskim w kotle i przeniesieniem mikrozębatkami mosiężnymi- warto było.
Ogólnie nowe produkty Trix'a są godne polecenia ,jak wspominałem zajebisty napęd ,wolny przestrzenny tender do elektroniki,ruchome wózki w tendrze ,metal koła.
 

Załączniki

OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
I PATRZ ,MOŻNA ZROBIĆ METALOWE KOŁA I ŚRUBY A NIE PLASTYCZNE KLINIKI,to mnie do dziś fascynuje u Roco ,dobre metalowe koła niczego sobie i wbijane plastyczne czopy ,gdzie tu sens? Fleischmann ciut mądrzej ,metal koła i czopy metalowe, ale znów wbijane.
Leży na boku BR94, z marzeniami na TKw2 ,także z Trixa ....,aż mnie korci go wybebeszyć ,ciekawe jak zrobili w nowej edycji tendrzaka?
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.920 111 7
Witam, Liliput posiada metalowe kola, wkrecane metalowe czopy. Ja akurat zrobilem operacje skracania przedniej czesci ostoi, w Lilipucie BR52 wystaje az 2,5mm za daleko. Czy Robiles kiedys Ty2 z Liliputa?
 
OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
ad.Karol-podejrzewam ,ze chodzi o szybszy montaż, to jest priori w wielkoseryjnych produkcjach -ainc wcisk bez wkręcania gdzie można urwać (dzień dobry- nie raz nie dwa )
ad. teigreky 2- nie miałem odwagi, aczkolwiek ,koła ,wiązary ma rzeczywiście godne wyższej półki
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 512
Tabor 216
K
Tabor 2
Tabor 1
Tabor 3

Podobne wątki