• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

UMF - konwersje modeli taboru

OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Wszystko H0.

Teraz trochę o samych lokach. We wszystkich Ty2 użyłem swoich części fototrawionych - uszy, tabliczki, ściany tendra itp. Do tego części od APM oraz trochę ręcznie robionych.
W tych trzech egzemplarzach tabliczki ostrzegawcze są już tabliczką a nie kalką.

Z detali które można nabyć mogę mieć skrzynię tendra rosyjskiego, olejową, tabliczki na zamówienie.

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Tabliczki ostrzegawcze 7zł/szt. Trochę jest z tym zabawy albo fototrawione same podstawki pod tabliczki 10zł.
Tabliczki do oznaczenia parowozu dowolne 15zł/komplet. Gotowe tabliczki do oznaczenia parowozu 95zł w przypadku Ty2.

OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
W związku z pytaniami odpowiadam.
Stroną elektroniczną projektów zajmuje się Sławek. Stosuję diody jak i żarówki. W tych trzech egzemplarzach zastosowano diody ze względu na takie zamówienie.
Diodki są wysterowane, że świecą bardzo ładnie. Białe ciepłe i czerwone dyfuzyjne. Czerwona świecą tylko punktem nie rozświetlając całego gara. Pokaże na foto z DCC jak to wygląda.

Jeśli chodzi o malowanie to możemy namalować dowolny schemat, w trakcie malowania zawsze konsultujemy z nabywcą pewne kwestie. Nie zawsze wszystko co jest na oryginale dobrze wygląda na modelu.
Wszelkie modyfikacje mechaniczne tj. przeróbki w stylu zmiany lub przebudowy tendra jak najbardziej możliwe. Obecnie przymierzamy się do wykonania poprawnie wyglądającej wersji olejowej Ty2 oraz Ty4.

OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Potwierdzam. Koszt nie zawiera modelu bazowego. Mimo wszystko wg. mnie cena jest atrakcyjna w stosunku do tego co model oferuje. Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.
Dzisiaj w Pszczelej bedzie mozna zobaczyc modele na zywo na naszej imprezie modulowej.

Dawce moge kupic sam w cenie ok 750zl.

OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Trochę nowości, Ty42-69, Ty2-1049, Ty2-97, Ty2-654, Ty4-74
W niektórych lokomotywach sound, pełna paleta polskich światłe produkcji Sławka Nehrebeckiego.
dsc04041.jpg dsc04026.jpg dsc04048.jpg dsc04072.jpg dsc04068.jpg DSC04019.JPG DSC04010.JPG
Z widocznych rzeczy które spostrzegło moje oko na fotkach to brak wężyka z Ty2-97 do sprężarki(uzupełniony) oraz wysunięty wahacz krzyżulcowy w Ty4-74(wsunięty). Wybaczcie za te braki.
Po więcej fotek zapraszam tutaj i tutaj

Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

jafrap

Znany użytkownik
Z uwagi na to, że się raczej nie doczekamy Ty2 z epoki IV od Roco, chyba sobie kupię ten model z wydźwiękiem i zacznę ciułać na przeróbkę u Rangera, bo jak patrzę na te modele to ślinka mi cieknie.

OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Nie rosyjska, tylko jak już radziecka, a tak w ogóle to jest ex mazutowa! Radzieckie tendry wyglądają inaczej.
Pewnie, że ex mazut. Po to przebudowywano skrzynie węglowe aby umieścić zbiornik olejowy. Po wyjęciu mieliśmy taki oto wielki kosz węglowy ;)
Jeśli masz na myśli długie skrzynie z 6 żebrami na stronę przebudowywane na zlecenie MPS to się zgadzam.

Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Zastanawiam się nad tym. A jak jest w trwałością tego na wózkach itd? Plastik Rocowski jest bardzo tłusty i wszystko z niego złazi. Jak chwytasz lokomotywę to łapiesz za zbiornik, jak ustawiasz na torach to za wózki.
Macie jakiś sposób, specjalna farbę aby się utrzymała na tym? To będą lokomotywy użytkowe a nie egzemplarze do gabloty.

TELEJEK

Aktywny użytkownik
Ja zaczynam raczkować w sprawach postarzania modeli i jak dla mnie na początek to bardzo pomocne są poradniki pt. Weathering które kupiłem w sklepie M-zone Wrocław. Bardzo szczegółowo i krok po kroku są pokazane różne techniki nanoszenia np. rdzy, błota ,oleju etc.