• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kombajn Bizon Rekord Z058 w skali H0 Pytanie/Ankieta

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.956 386 20
Michał, zapewniam Cię, nie znajdziesz więcej! Szukałem! :D Materialy, które znalazłeś są autorstwa człowieka z którym ścisle współpracuję.
Nie wiem jaka dokumentacja potrzebna jest do zrobienia modelu, ale tak na szybko na alledrogo znalazłem taki oto katalog:

http://allegro.pl/kombajn-zbozowy-bizon-super-zo56-katalog-czesci-i4134808326.html

Więc nie mów kolego czacza, że dokumentacja jest niedostępna.[DOUBLEPOST=1397062841][/DOUBLEPOST]A jak chcesz bizona rekorda to katalog z rysunkami technicznymi jest np tu:

http://allegro.pl/katalog-czesci-kombajn-zbozowy-bizon-rekord-z058-1-i4055254774.html

Chcesz Bizona super w innej wersji? Proszę:

http://allegro.pl/katalog-kombajn-zbozowy-bizon-super-z056-5-z056-6-i4077115965.html

I tak można dalej, ale po co...
 
Ostatnio edytowane:

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
......Co do konkurencji, jeżeli jakaś inna firma zainteresuje się tym tematem i zechce porozmawiać na temat produkcji ze mną, to jestem jak najbardziej otwarty na współpracę.
Fajnie , tylko nie rozumie dlaczego trzeba się kontaktować z Tobą , chcąc zbudować model ? . Myślę że posiadając dokumentację techniczna można bez najmniejszego problemu zbudować model samemu , nie pytając Cię o zgodę i chęć współpracy , no chyba że Jesteś "monopolistą" i z komercjalizowałeś cały rynek modelarski i bez Twojej zgody nie ma prawa powstać jakikolwiek model . No Proszę Cię Czacza ... Bez przesady !!!
 
OP
OP
C

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
Katalog części nie jest dobrym wzorcem, ponieważ nie ma tak dokładnych wymiarów. Dokumentacja techniczna to szczegółowe rzuty całego kombajnu z wymiarowaniami. Katalog części zawiera przekrój podzespołów bez wymiarów wraz z wykazem i numerami częsci. Nie ma w nim zwymiarowanych rzutów kombajnu. Można z niego odwzorować części,ale prawdopodobieństwo wykonania wyskalowanej repliki części jest możliwe ale cięzkie i mało skuteczne. ;) Ja stawiam na precyzję.

Takiego rysunku w internecie nie znajdziesz!:)
 

Załączniki

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Takiego rysunku w internecie nie znajdziesz!:)
Żaden problem samemu taki rysunek zrobić bo tych kombajnów jest całe mnóstwo ale to chyba nadal nie dociera do Ciebie boś uparł się na te "swoje dokumenty" jakby bez nich nie mozna było pozyskać wszelkich potrzebnych wymiarów do budowy modelu tego bizona. Fakt jest jeden, że te dokumentacje które posiadasz ułatwiłby zadanie ewentualnemu producentowi ale bez nich też bez problemu mozna je zdobyć w bardzo prosty sposób.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.956 386 20
Katalog części nie jest dobrym wzorcem, ponieważ nie ma tak dokładnych wymiarów. Dokumentacja techniczna to szczegółowe rzuty całego kombajnu z wymiarowaniami. Katalog części zawiera przekrój podzespołów bez wymiarów wraz z wykazem i numerami częsci. Nie ma w nim zwymiarowanych rzutów kombajnu. Można z niego odwzorować części,ale prawdopodobieństwo wykonania wyskalowanej repliki części jest możliwe ale cięzkie i mało skuteczne. ;) Ja stawiam na precyzję.

Takiego rysunku w internecie nie znajdziesz!:)

No to czekamy na precyzyjny model kombajnu BIZON frank2.gif
 
OP
OP
C

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
Jeśli pytasz o współpracę, to chce wyrazić swoją chęć współpracy. Jak wiadomo, to zawsze przynieśie lepsze efekty. Jeżeli jakaś inna firma chciałaby taki model wykonać, ok, niech prubują swoich sił. Jeśli zdobędą rynek, tylko im pogratulować. Ale to nie będzie oznaczać,ze moje założenia szlag trafi. Mamy wolny rynek. :)[DOUBLEPOST=1397069319][/DOUBLEPOST]Dobrze Maverick, przygotuj mi wobec tego czołowy rzut kombajnu Z056 w wersji z kabiną. Możesz użyc programu AutoCAD! Jeśli to zrobisz, chylę czoła przed Tobą!:)
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Maverick, przygotuj mi wobec tego czołowy rzut kombajnu Z056 w wersji z kabiną. Możesz użyc programu AutoCAD! Jeśli to zrobisz, chylę czoła przed Tobą!:)
Jak będę potrzebował to sobie zrobię bez problemu, więc nie wyznaczaj mi zadań tylko posłuchaj i weż sobie do serca to co mówią, i podpowiadają Ci inni z tego forum bo to są twoi NAJWIĘKSI potencjalni i NAJLICZNIEJSI KLIENCI.
 
OP
OP
C

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
Czyli czego dokładnie ode mnie oczekujesz? To, czy użytkownicy tego forum będą najliczniejsza grupą potencjalnych klientów, to się okaże po zakończeniu prowadzenia ankiety. Dopiero wtedy będę mógł przyznać Ci ewentualną rację, gdy poznam wynik.
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.956 386 20
Czyli czego dokładnie ode mnie oczekujesz? To, czy użytkownicy tego forum będą najliczniejsza grupą potencjalnych klientów, to się okaże po zakończeniu prowadzenia ankiety. Dopiero wtedy będę mógł przyznać Ci ewentualną rację, gdy poznam wynik.
My oczekujemy tylko jednego. Modelu. I to jak sam napisałeś precyzyjnego. Nic więcej nam nie będzie potrzebne. Ani Twoje ankiety, ani Twoje plany i rysunki techniczne w Auto CAD-ie, czy w innych programach do projektowania. Zrozum, że my chcemy po prostu kupić model. I im szybciej taki model wyprodukujesz, tym większą masz szansę na sprzedaż.
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
I pamiętaj , jest aktualnie 3313 użytkowników , to Twoi potencjalni klienci ! Także myślę że już czas skończyć "bicie piany" i zabrać się za model , bo ankiet i obiecanych modeli już tu przez Forum trochę się przewinęło. Niewiele z nich powstało a jeżeli już to z reguły zrobiła to zupełnie inna osoba niż ta co robiła ankietę i zapewniała jaki to powstanie piękny model , a potem .... 215.gif , i wszyscy byli zadowoleni !
 
OP
OP
C

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
Doskonale to rozumiem. Ankieta i projekt jest wyłącznie mi potrzebny,aby jakie poznać jakie są Wasze oczekiwania, dzięki czemu będzie można poprostu Was zadowolić. Podchodzę do tematu profesjonalnie i merytorycznie. Tylko czasami odnoszę wrażenie, że nikt nie chce mnie zrozumieć. Bo jak inaczej zdobyć potrzebne informacje? Ankieta jest jednym z najlepszych sposobów. Dyskusja jest równiez potrzebna. Kilka przychylnych głosów dało mi kilka cennych wskazówek, które wykorzystam w rozmowie z producentem.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.956 386 20
Doskonale to rozumiem. Ankieta i projekt jest wyłącznie mi potrzebny,aby jakie poznać jakie są Wasze oczekiwania, dzięki czemu będzie można poprostu Was zadowolić.
No to już wiesz, po uzyskanych informacjach z dyskusji, że chcemy kombajn Bizon bez kabiny i zrobiony precyzyjnie.

Podchodzę do tematu profesjonalnie i merytorycznie. Tylko czasami odnoszę wrażenie, że nikt nie chce mnie zrozumieć.
My podchodzimy do tematu od strony praktycznej, a Ty od strony teoretycznej i dlatego masz wrażenie, że nikt Cię nie chce zrozumieć. A tak na prawdę to Ty chyba nie chcesz zrozumieć jaki my potrzebujemy model kupić.

Bo jak inaczej zdobyć potrzebne informacje? Ankieta jest jednym z najlepszych sposobów.
Tak, ale pod warunkiem, że jest dobrze skonstruowana i ma wszystkie dostępne opcje do wyboru.

Dyskusja jest równiez potrzebna. Kilka przychylnych głosów dało mi kilka cennych wskazówek, które wykorzystam w rozmowie z producentem.
No to czekamy na model Kombajnu Bizon ZO56, czyli bez kabiny.
 
OP
OP
C

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
Mimo,że na forum jest tylu użytkowników, na ankiete odpowiedziało dotychczas zaledwie kilkanascie osób. Najwięcej odpowiedzi padło na forach rolniczych. Tyle moge teraz powiedziec o ankiecie. A co w niej jest, tego sam jeszcze nie wiem i nie bedę odkrywał kart. Więc Twoja teza została obalona.

Jeżeli są na tym forum uzytkownicy,który jeszcze nie odpowiedzieli na ankietę, zachęcam do odpowiedzi. Jest to bardzo ważne, ponieważ bez namacalnych dowodów, nie mam na co liczyć w rozmowie z producentem. :) Proszę o pomoc! :)

Bez dobrej teorii nie ma dobrej praktyki! To jest nieodłączne!:)
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.414 47 0
Odpowiedziało zaledwie kilkanaście osób bo ankieta jest słaba.
Nie tylko teza Maćka została obalona, Ty zwyczajnie obalasz każdą tezę i podpowiedź.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.956 386 20
CZŁOWIEKU!!! ZROZUM, ŻE MY CHCEMY MODEL KOMBAJNU BIZON ZO56, A NIE CHCEMY WYPEŁNIAĆ ANKIETY. JAK NIE ROZUMIESZ TO PISZĘ CI DRUKOWANYMI LITERAMI. MOŻE TO DO CIEBIE DOTRZE, ŻE MY CHCEMY KUPIĆ MODEL. ALE ZA KILKA LAT TO NIE BĘDZIEMY CHCIELI.


Przepraszam, że piszę drukowanymi literami. Nie znaczy to,, że krzyczę ale już nie mogę czytać tego co kolega czacza pisze. Kończę sprawdzanie tego tematu.
Powtórzę. Jestem chętny na zakup Bizona ZO56 i mogę poczekać na niego przez najbliższe kilka, może kilkanaście miesięcy. Ale po tym czasie to niestety nie będę zainteresowany.
Dziękuję.
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Czyli czego dokładnie ode mnie oczekujesz? To, czy użytkownicy tego forum będą najliczniejsza grupą potencjalnych klientów, to się okaże po zakończeniu prowadzenia ankiety. Dopiero wtedy będę mógł przyznać Ci ewentualną rację, gdy poznam wynik.
Niestety w międzyczasie ankieta straciła na wiarygodności bo kilka osób w tym i ja nie chcą tego konkretnego modelu Bizona, który Ty zamierzasz wdrożyć do produkcji, więc dane z niej będą "przekłamane".

Kilka przychylnych głosów dało mi kilka cennych wskazówek, które wykorzystam w rozmowie z producentem.
Szkoda w takim razie, że tylko przychylne głosy są brane przez Ciebie pod uwagę bo z tych mniej przychylnych miałbyś więcej ważnych wskazówek.
Mi jest tak na prawdę to obojętne czy model tego Bizona w ogóle się ukaże czy też nie bo ja go i tak nie kupię tylko będę czekał na model Bizona Z056.
 
OP
OP
C

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
Więc dlaczego odpowiedziało znacznie więcej osób na forach rolniczych? Pierwsze zamowienia zaczęły nawet spływać.
Ok, nie chcecie wypełnic ankiety, w porządku.
Proszę pamiętać,że jeżeli ankeita dla Rekorda wypadnie pomyśłnie, to bedzie dla mnie znak, że Z056 tym bardziej wypali.
Skoro nie chcecie pomagać, spoko, tylko potem nie piszcie, że " projekt nie wypalił" To to zależy w dużym stopniu także od Was. Trudno jest dać coś dobrego, nie wiedząc,czego się oczekuje.
Producent określił, że chce mieć 1 000 potencjalnych klientów, ja chcę mieć około 2 000 wypełnionych ankiet, by miec pewność w inicjatywę!
I chcę to zrobić, choćbyście nie wiem jak mocno zmieszali mnie z błotem i skopali, "przetorali", naubliżali!

Maverick, pomyśl, jak można brać pod uwagę głosy, które nastawione są negatywnie do sprawy? Głosy negatywne są dekonstrukcyjne. Więc jak mam brać je sobie do serca? Mądre to? Napisałem już tak wiele postów, będzie Rekord i Super.
 
Ostatnio edytowane:

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Więc dlaczego odpowiedziało znacznie więcej osób na forach rolniczych? Pierwsze zamowienia zaczęły nawet spływać.
Ok, nie chcecie wypełnic ankiety, w porządku.
Proszę pamiętać,że jeżeli ankeita dla Rekorda wypadnie pomyśłnie, to bedzie dla mnie znak, że Z056 tym bardziej wypali.
Skoro nie chcecie pomagać, spoko, tylko potem nie piszcie, że " projekt nie wypalił" To to zależy w dużym stopniu także od Was. Trudno jest dać coś dobrego, nie wiedząc,czego się oczekuje.
Producent określił, że chce mieć 1 000 potencjalnych klientów, ja chcę mieć około 2 000 wypełnionych ankiet, by miec pewność w inicjatywę!
I chcę to zrobić, choćbyście nie wiem jak mocno zmieszali mnie z błotem i skopali, "przetorali", naubliżali! Dlatego wypełnenie ankiety jest ważne!

Maverick, pomyśl, jak można brać pod uwage głosy, które nastawione są negatywnie do sprawy? Głosy negatywne są dekonstrukcyjne. Więc jak mam brać je sobie do serca? Mądre to? Napisałem już tak wiele postów, będzie Rekord i Super. Niestety ja straciłem do Ciebie zaufanie.
Ręce opadają po prostu... Włącz myślenie i spójrz dalej i szerzej poza swój czubek nosa! Spadam z tego tematu bo to kabaret po całej linii.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.