• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kombajn Bizon Rekord Z058 w skali H0 Pytanie/Ankieta

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Reakcje
554 7 0
A tak konkretnie kiedy jest szansa na ten model fizycznie, a nie wirtualnie?
Może w tym czasie inne firmy które pokazują się na tym forum po prostu go wyprodukują?
 
OP
OP
C

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
Orientacyjnie moge powiedzieć, że prace moga potrwać około rok lub 2 lata. Bo w szybkim tempie można złapać zadyszki i wywrócić się, dlatego nie spieszę się. Wszystko zależy od wyników ankiety i rozmów z producentem, bowiem, ja tego modelu nie będe produkował. Jeżeli jakakolwiek inna firma sprubuje ukraść pomysł i wyprodukować ten model, to raczej się jej nie uda, z prostego powodu, tylko ja posiadam orginalną dokumentację techniczną, która umożliwi bardzo dobre odwzorowanie modelu.
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Maverick, co takiego Cię rozśmieszyło?
W sumie wszystko co napisałeś w tych postach a najlepiej ujął to Irokez a Ty mimo wszystko nadal swoje i jak czytam twoje uzasadnienia czemu uparłeś się na ten model/typ Bizona to ręce mi opadają po prostu i śmiać mi się chce. Nic do Ciebie nie dociera ale tak to jest chyba jak planuje się inwestycję czyimiś pieniędzmi chcąc spełnić swoje marzenia. Teoria o rolnikach i ich chęci zakupu modelu rozbawiła mnie do łez i nie obraż się ale znam mnóstwo rolników, a nawet mam kilku w rodzinie (w Polsce) i czterech z nich ma/miało nawet takie Bizony i uwierz mi żaden nie kupiłby modelu nawet mega wypasionego w 1/87 czy jakiejkolwiek w jakiejkolwiek innej skali nawet za 20zł bo wolałby za te pieniądze zatankować paliwo do maszyn chociażby a Ty snujesz jakieś teorie, że to będą główni klienci... wybacz ale dla mnie to śmiech na sali i po prostu fantasmagoria.
To, że posiadasz plany tego Bizona to też nie jest żadnym problemem dla firmy, która by chciała taki model wypuścić bo żaden problem pomierzyć takowy w 1:1 skoro jest ich jeszcze mnóstwo i to nawet w ciągłym użyciu. Przecież to ma być model a nie jeżdzący, koszący w pełni działający model cud techniki w 1/87. Nikt nie oczekuje, ze taki model będzie miał np.: bęben młócący czy inne bajery a już tym bardziej działające czy też ruchome. W takim modelu wystarczy aby były zgodne kształty i wymiary bryły tego Bizona no i jakieś inne detale jak to ma miejsce w innych modelach kombajnów w naszej skali a do tego na prawdę nie jest niezbędna oryginalna dokumentacja bo wystarczy zrobić to co pisałem wcześniej czyli pomierzyć Bizona w 1:1.
Nawet jeśli projekt wypali i model się ukaże to będzie totalną klapą bo sprzeda się tego nie wiele w porównaniu do modelu Bizona Z056 z daszkiem co wszyscy starają Ci wytłumaczyć, bo to MY kolekcjonerzy i modelarze jesteśmy NAJWIĘKSZYM potencjalnym klientem na ten model a nie żaden rolnik.
Szkoda bo ktoś za twoją namową utopi duże pieniądze w "niesprzedawalnym" modelu i o kolejnych modelach Bizona będzie można pomarzyć, bo kto normalny po takiej wtopie będzie chciał jeszcze ryzykować w kolejny projekt Bizona w 1/87 ??? Ja sam nie kupię tego modelu jaki masz zamiar "produkować" ale Bizona Z056 to kupiłbym nawet kilka sztuk ale Ty wiesz lepiej bo rolnicy go kupią... :LOL:
Powodzenia.
 
OP
OP
C

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
Beka z Ciebie!:p W szkole pewnie kiepskie oceny dostawałeś za czytanie ze zrozumieniem:p A takich ludzi z takim podejsciem w pracy w zespole poprostu wywalaliśmy! :D
Nigdzie nie napisałem, że z nikim się nie liczę. Czytam i rozważam Wasze opinie, patrzę na sprawę szeroko, o wiele szerzej niż Wy z załozonymi klapkami na jeden kanał modelarzy i kolekcjonerów! Zatem przeczytaj ponownie to co napisałeś, czy jest to budujace, bo z Twojego postu wnioskuję, że jak najszybciej powinenem spakowac manatki i odejść opuszczoną głową... Nie mniej jednak widząc po Twoim motto,że wolisz mieć wrogów, to gratuluję mądrości życiowej! :D

Aa, gratuluję również umiejętności przewidywania przyszłości, pewnie w fusach od kawy to zobaczyłeś.... :D
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Czytam i rozważam Wasze opinie, patrzę na sprawę szeroko, o wiele szerzej niż Wy z załozonymi klapkami na jeden kanał modelarzy i kolekcjonerów!
Nie wiem jak szeroko patrzysz i w jakim świecie żyjesz ale brniesz nadal w złym kierunku bo to MY kolekcjonerzy i modelarze zbieramy oraz robimy modele a modele z gruntu rzeczy są produkowane własnie DLA NAS a nie dla rolników, i to naszą opinię powinieneś najbardziej brać pod uwagę. Co do ubliżania to nie zniżę się do twojego stylu i pozostawię to bez komentarza, to tak poza tematem głównym ale przewidzieć "sukces" (czytaj "klapę") tego modelu to żadna sztuka i nie potrzebuję do tego fusów czy też być chiromantą.
 
OP
OP
C

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
Maverick, po pierwsze nie wolno swoich domysłów o przyszłości stawiać jako pewny fakt, który sie dokona, bo nie ma żadnych przesłanek ku temu. Jakiej metody użyłeś,aby to przewidzieć? Tak nie wolno. Po drugie, doceniam konstruktywną krytykę, a nie podwórkowe racje. Po trzecie kieruję się zasadą, że kazdą dobrą inicjatywę trzeba wspierać, więc skoro tak Ci się nie podoba mój projekt, pomóż mi chociaż milczeniem, bo nie znajduję żadnej wartości w Twoich słowach. A co do ublliżania, to Pan szanowny zechciał zaprosić do słowotoku....
 
Ostatnio edytowane:

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.063 36 0
Imponująca wymiana ciosów, jednakże nic z tego nie wynika :) @czacza czy rozważyłeś możliwość produkcji jednak Z0 56 z daszkiem? Czy już zapadła ostateczna decyzja co do modelu? Czy też czekasz na wyniki ankiety i wtedy podejmiesz decyzję (chociaż w ankiecie chyba nie było możliwości wyboru Z056)? Bo jeśli obstajesz przy nowszej wersji to właściwie kończy tą dyskusję, która sprowadza się do tego, że większość modelarzy i kolekcjonerów namawia Cię na budowe starszej wersji kombajnu ;)
 
OP
OP
C

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
Jest taka możliwość. Jeden i drugi model się nie wyklucza. Bizon Super Z056 i Bizon Rekord Z058 to najpopularniejsze polskie kombajny spotykane na polskich polach. Rezygnacja z któregoś z nich była by błędem. Dlatego poprzez Waszą namowę i nie tylko, na forach rolniczych, także padają głosy upominajace się za Bizonem Super (Chociaż Rekord również spotkał się z entuzjazmem) biorę jako opcję budowę Bizona Z056.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.409 47 0
Po Twoich ostatnich wpisach stwierdzam że nawet jak ten model wyjdzie to ja go zwyczajnie nie kupię.Powinieneś raczej zachęcać a nie obrażać potencjalnych nabywców.To napisałem jako modelarz, kolekcjoner a teraz napisze coś jako moderator.
Jeśli obrażanie innych sie tu powtórzy to zwyczajnie temat ląduje w koszu.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.930 386 20
Kolego czacza mam dla Ciebie propozycję. Skoro wiesz co masz robić, znasz nasze zdanie o modelu Bizona, to po prostu rób swoje. Jak twierdzisz, że prace potrwają rok, lub dwa lata to zapraszam Cię z informacjami i z konkretami za rok lub dwa lata. Unikniemy wtedy zbędnych dyskusji, ewentualnych sprzeczek, kłótni, czy ostrej wymiany zdań. Zrobisz model, przedstawisz jego fotki na tym forum i wtedy może ktoś się znajdzie i kupi.
 

dkmgtc88

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
Rolnicy i model H0? Świetna bajka, ni to gdzieś postawić, ni to do zabawy dla dzieci no sorry, ale jedynie modelarze i kolekcjonerzy bedą skłonni go kupić w tak małej skali za w tym przedziale cenowym, nie oszukujmy się nie jest to tania zabawa
 
OP
OP
C

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
Być może zagalopowałem się, nie ukrywam, że mam awers do popełniania podręcznikowych błędów zakładania, że coś się nie uda, bez sprawdzenia i rozpoznania sytuacji. Naturalną rzeczą jest bronic się, gdy zostanie się zatakowanym.

Liczyłem, że inicjatywa znajdzie osoby, które udzielą fachowej wiedzy, po częsci tak się stało,ale nie sądziłem, że będzie się mnie namawiać do zawężania horyzontów myślowych, bez namacalnych dowodów, że to ma sens. Myślę pozytywnie i poszukuję szans, żeby zwiekszyć szansę powodzenia. Nie sądziłem tylko, że polityka deptania i niszczenia inicjatyw spotka się z takim poparciem...

Jeżeli kogoś uraziłem, to oczywiście przepraszam. W temacie padło na mnie także kilka obraźliwych podejrzeń i posądzeń,
za co nie chcę przeprosin. Idę określoną drogą, dziękuję za wszystkie cenne sugestie przychylnych ludzi, które napewno zaowocują w przyszłości. Cel jest jeden, znaleść szansę dla modelu kombajnu Bizon, pierwszego wieloseryjnego modelu Bizona, który zasili kolekcje wszystkich miłośników tych kombjanów.

Dla chcących zgłębić swoją wiedzę przygotowałem prezentację na temat typoszeregu kombajnów Bizon.
Link: http://www65.zippyshare.com/v/18113020/file.html
 
Ostatnio edytowane:

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
Orientacyjnie moge powiedzieć, że prace moga potrwać około rok lub 2 lata. Bo w szybkim tempie można złapać zadyszki i wywrócić się, dlatego nie spieszę się. Wszystko zależy od wyników ankiety i rozmów z producentem, bowiem, ja tego modelu nie będe produkował. Jeżeli jakakolwiek inna firma sprubuje ukraść pomysł i wyprodukować ten model, to raczej się jej nie uda, z prostego powodu, tylko ja posiadam orginalną dokumentację techniczną, która umożliwi bardzo dobre odwzorowanie modelu.
Widzę że kolega się rozpędził , to tak jakby ktoś z nas " autkowiczów " i " kolejkowiczów " powiedział/napisał że tylko on ma dokumentację techniczną jakiegoś tam sprzętu , samochodu , lokomotywy ,wagonu , itp . Jak się dobrze przyłożyć do poszukiwań to wszystkie dokumenty /dokumentacje techniczne są do zdobycia i do tego legalną drogą . A wiec ! teraz model ! , bo konkurencja nie śpi
i może się okazać że po terminie roku /dwóch po prostu będzie już model innego wydawcy / producenta zrobiony na podstawie bardzo szczegółowej i oryginalnej dokumentacji technicznej , i nikt Ci nie ukradnie modelu (nie jest zastrzeżony w Urzędzie Patentowym) jak to określiłeś po prostu go WYPRODUKUJE .
 
OP
OP
C

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
mattia, w przypadku wielu nie produkowanych już pojazdów, być może dokumentacja techniczna jest dostępna w róznych bibliotekach instytutów badawczych, ja tego nie wiem, bo nie sprawdzałem. Dokumentację techniczną Bizonow ścisle chroni fabryka w Płocku. Fakt,że udało mi się zdobyć na cel tego projektu stosowne rysunki, to wielkie szczęscie i zaufanie fabryki. Można szukać dokumentacji w PIMR (Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych) lub ITP (Instytut Technologiczno-Przyrodniczy, dawny IBMER),ale jej tam nie ma.

Co do konkurencji, jeżeli jakaś inna firma zainteresuje się tym tematem i zechce porozmawiać na temat produkcji ze mną, to jestem jak najbardziej otwarty na współpracę.
 
Ostatnio edytowane:

Michał Type_r7

Moderator działu Modelarstwo Samochodowe
Zespół forum
Reakcje
13.486 158 2
Od razu napiszę, że nie zamierzam kupowac ani zagłębiac się w temat tej maszyny, ale zdjęcia, materiały są w necie.
Wpisałem w google... i wyskoczyło tego sporo.
http://www.konedata.net/bizonZ040.htm
http://www.kombajny.pl/bizon-gigant-z060-z083-dane-techniczne/
itp, itd
Pewnie jak się poszuka dłużej znajdziemy dokumentację szczegółową.
Nie mój temat maszyny rolnicze, ale kolego Czacza zacznij działac, bo za rok czy dwa ... a może i trzy ... będziemy już mogli tylko Rosyjskie maszyny zbierac, kolekcjonowac, oglądac.
 
OP
OP
C

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
Michał, zapewniam Cię, nie znajdziesz więcej! Szukałem! :D Materialy, które znalazłeś są autorstwa człowieka z którym ścisle współpracuję.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.