• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza KOLEJ NA WYSZKÓW Wystawa Modułowej Makiety Kolejowej organizowana przez Gminę Wyszków

jacekz

Znany użytkownik
Reakcje
1.327 6 0
#23
Cześć organizatorzy!
Mam prośbę aby na planie makiety nanieść nazwy stacji! Ułatwi mi to opisywanie filmów. A i jeszcze, zapiszcie plan czarno-biały.
Impreza super i trochę materiału filmowego nakręciłem.
Jacek Niwiński
 

Maciek Wójcik

Znany użytkownik
Reakcje
1.083 129 15
#26
Mała fotorelacja z Wyszkowa. Impreza sympatyczna, spore zainteresowanie publiczności. Swoją imponującą kolekcję mini dioram zaprezentował ks. Janusz Grygier. Jedyną uwagę, jaką mogę mieć, to że połowa modułów była niedostępna nawet dla oczu zwiedzających, bo były umieszczone w środku sali, w drugim, a nawet trzecim rzędzie od barierek. Wychodzi, że jak często, impreza była pomyślna przede wszystkim dla organizatorów (zmieścić jak najwięcej szlaku i pobić kolejny rekord długości), a w mniejszym stopniu dla publiczności. Ponieważ wstęp był bezpłatny, to w pewnym sensie można to zrozumieć i do pewnego stopnia usprawiedliwić - ale tylko do pewnego stopnia...

Ogólny widok wystawy:

Zobacz załącznik 1037718
Zobacz załącznik 1037719

I parę scen, jakie zwróciły moją uwagę:

Zobacz załącznik 1037708

Niektóre moduły szlakowe wyróżniały się ciekawym terenem:

Zobacz załącznik 1037709
Zobacz załącznik 1037710 Zobacz załącznik 1037711 Zobacz załącznik 1037712 Zobacz załącznik 1037713 Zobacz załącznik 1037714 Zobacz załącznik 1037715 Zobacz załącznik 1037716 Zobacz załącznik 1037717
Zobacz załącznik 1037720
Zobacz załącznik 1037721
Zobacz załącznik 1037722
Panie Andrzeju, świetne zdjęcia... Niestety nie umiem zrozumieć, dlaczego koledzy @grosiszcze i @robertmuszka rozdali negatywne oceny. Chętnie poznałbym ich ustosunkowanie się do tego.

Pomijając to, mam pytanie do kolegi @Artur o podporę mostu drogowego na Porcie Wrocław. Czy czasami nie powinna być ona szersza?

Pozdrówki
M
 

Tomasz Sauer

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.656 81 4
#31
Tak z ciekawości: których dyrdymałów i co jest w treści posta #18, który cytuje wpis @Andrzej Harassek i piszący tenże post najwyraźniej sie z tym zgadza?
:D
387 składów pociągów dziennie, tj. na sesję 129 pociągów, czyli średnio co 1 minutę skład w ruchu, nie na widoczność a zgodnie z RJ.
Opinia "zmieścić jak najwięcej szlaku i pobić kolejny rekord długości", "impreza była pomyślna przede wszystkim dla organizatorów" nie przystaje Panu Andrzejowi, który jako specjalista w tej dziedzinie chyba nie kazałby nam jeździć po torcie lub w telewizorku.
Pełen szacunek dla Krzysia Fiałki za sensowny układ, choć kręgosłup jest odrobinę odmiennego zdania, który był w stanie pomieścić taki ruch i Artura z Cezarym, którzy wykorzystali ten układ do wygenerowania sensownych RJ (mała szpileczka, szkoda że nie było jednak więcej połączeń między dwu- i jednotorem).
Chciałbym też podziękować ponad 11000 odwiedzających, którzy za wyjątkiem kilku malkontentów, byli pod wrażeniem i przeciwnie do @Andrzej Harassek rozmawiali z nami, byli zainteresowani szczegółami budowy i funkcjonowania makiety.
Szkoda, że Pan Andrzej nie zniżył się do tego poziomu, aby przywitać się z uczestnikami spotkania, porozmawiać o czynnikach jakie miały wpływ na taki, a nie inny układ makiety.
Pozdrowienia od naszego dobrego ducha Rogatka, którego popularność, podobnie jak frekwencja, zaskoczyła przedstawicieli UTK.
wy1.jpg
 

Tomasz Sauer

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.656 81 4
#35

Tomasz Sauer

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.656 81 4
#36
Największe podziękowania dla Grzesia Kity głównego inicjatora, tego najważniejszego elementu sprawczego, bez którego tak naprawdę imprezy by nie było, któremu udało się znaleźć chętnego, wszystko dograć na naprawdę wysokim poziomie na przekór malkontentom.
Ostatnie dyspozycje przed wejściem publiczności.
wy3.jpg
 

Podobne wątki