• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Kalkomania - PKP epoka III

Reakcje
41 7 0
#1
Poszukuję kalkomanii jak na załączonym zdjęciu. Ta była zakupiona ponad 10 lat temu i niestety nie jestem w stanie znaleźć czy ktokolwiek ma ją jeszcze w sprzedaży. Jest do wagonów pasażerskich PKP epoka III. Niestety są to jedyne zdjęcia jakie posiadam a kalkomania została wykorzystana. Czy ktokolwiek z was wie czy jest to jeszcze do kupienia i gdzie? Tylko GPM ma coś takiego ale w skali 1:43 a ja potrzebuje H0.
1670832359919.jpg
1670832359924.jpg
 
OP
OP
KronosVV

KronosVV

Użytkownik
Reakcje
41 7 0
#2
Udało mi się zdobyć kalkomanie. Efekt jak na zdjęciach poniżej.
Ostatnie zdjęcie to kalkomanie sprzed 10 lat które były w pierwszym poście. Dla porównania.
Co sądzicie?
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

brovarek

Użytkownik
Reakcje
24 1 0
#3
Kalkomanie na pierwszych zdjęciach wyglądają jakby były na zbyt grubym podkładzie lub położone bez płynów. Pomijając efekt „rozchwiania” bo może o taki Ci chodziło, daj lakier i wtedy pokaż ostre fotki.
 
OP
OP
KronosVV

KronosVV

Użytkownik
Reakcje
41 7 0
#5
Kalkomanie na pierwszych zdjęciach wyglądają jakby były na zbyt grubym podkładzie lub położone bez płynów. Pomijając efekt „rozchwiania” bo może o taki Ci chodziło, daj lakier i wtedy pokaż ostre fotki.
Są położone z płynami, ale podkład był gruby, napisy "Dla palących" i "Dla niepalących" zostały dorobione później i są podobno na cieńszym podkładzie. Ponadto moje wątpliwości budzi też intensywność kolorów. Te napisy "Dla palących" i "Dla niepalących" robione później mają wg. mnie bardziej intensywny kolor.
Załączam wyraźniejsze zdjęcie i drugie poniżej jaki miał być efekt, choć to też nie jest jeszcze koniec. Brak jest końcowego zmiękczenia i nałożenia lakieru.

DSC05952a.jpg
1672255459215a.jpg


Przepraszam, ale oznaczenia klasy 3 i szyldy dla niepalacych umieszczano w tym okresie pod oknami.
Pozdrawiam
Wagon nie był wiernie odwzorowywany. Był częściowo wzorowany na tym co jest w Wolsztynie i modelu Flaischmanna. Bardziej chodzi mi o ocenę tej kalkomanii. Ale dziękuje za tą uwagę.
 
Ostatnio edytowane:

brovarek

Użytkownik
Reakcje
24 1 0
#6
Kolor możesz zgasić bezbarwnym z odrobiną szarego, gunze ma takie gotowe. Na gruby podkład ciężko coś poradzić, niestety kalki „wstają” na brzegach szczególnie te o małej powierzchni. Możesz spróbować wamodem albo innymi specyfikami, ale z moich doświadczeń wynika, ze najlepiej zamówić nowe porządne kalki, a te usunąć.
 
OP
OP
KronosVV

KronosVV

Użytkownik
Reakcje
41 7 0
#7
Kolor możesz zgasić bezbarwnym z odrobiną szarego, gunze ma takie gotowe. Na gruby podkład ciężko coś poradzić, niestety kalki „wstają” na brzegach szczególnie te o małej powierzchni. Możesz spróbować wamodem albo innymi specyfikami, ale z moich doświadczeń wynika, ze najlepiej zamówić nowe porządne kalki, a te usunąć.
Dzięki za sugestie. Oczekiwaniem jest żeby kolor był podobny jak na 025 108 więc nie chciałbym go gasić. Mam w ten sposób zrobione 6 sztuk.
Z zamówieniem nowych jest kłopot, nie ma za bardzo gdzie. A przynajmniej mi się nie udało znaleźć i to co mam z numerem 026 470 to jest jedyne co udało mi się zdobyć w tym roku.
 
Ostatnio edytowane:

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.289 61 2
#8
Na "wstające" kalki jest ratunek ja użyłem z firmy Tamiya "Decal Adhesive" 87176. Nawet po wyschnięciu można ponownie rozmoczyć stary klej i ponownie nałożyć kalkę na miejsce z użyciem tego preparatu. Trzyma nawet sztywne kalki.
 
OP
OP
KronosVV

KronosVV

Użytkownik
Reakcje
41 7 0
#9
Na "wstające" kalki jest ratunek ja użyłem z firmy Tamiya "Decal Adhesive" 87176. Nawet po wyschnięciu można ponownie rozmoczyć stary klej i ponownie nałożyć kalkę na miejsce z użyciem tego preparatu. Trzyma nawet sztywne kalki.
Dziękuje za tą informację. Właśnie Tamiya 87176 tutaj użyłem. Raczej nie ma problemu "wstającej" kalki, choć dla 026 470 widać że jednak jest gruba i trzeba ją "zmusić do współpracy". I trzymają się dobrze. Bardziej chodzi o samą kolorystykę i "ostrość kalki". Przykładowo porównując godło w obu kalkach, w 026 470 wygląda ono kiepsko. Żółtej obwódki godła w zasadzie nie ma. Kolory są mało intensywne i ostrość słaba. To mnie trochę irytuje. Czy można gdzieś kupić jakościowo taką kalkę jak w 025 108.
godlo porownanie.jpg
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 5
Tabor 39
Tabor 29
Tabor 0
Tabor 22

Podobne wątki