• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Gdzie umieścić napisy na model lokomotywy ET41?

R.H.

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Pierwszy raz piszę w tym forum i zaraz przepraszam, że niezbyt dobrze piszę po polsku.
Ale mam problem, którege nie mogę obecnie z Niemczech rozwiązać inaczej. Buduję model lokomotywy ET41 i mam teraz prawie gotowe podwozia, pudła i dachy, ale wszystko jeszcze nie na zakończenie lakierowane. Także gotowe są kalkomanie z napisami jak n.p. lista ciężarów, rodzaj konstrukcji hamulca itd.
Niestety usunąłem plik z dokumentacją, gdzie mam umiescić te napisy. Niestety najpierw w przyszłym roku będę miał możliwość jeździć do Polski, żeby oglądać lokomotywę w rzeczywistośći. Kto mi może pomóc, n.p. z rysunkami, zdjęciami dolnej części pudła?

Z pozdrowieniami

R.H.
 

Załączniki

OP
OP
R

R.H.

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Bardzo dziękuję, ale już szukałem w tej galerii i na innych stronach internetowych. Niestety nie znalałam żadnego zdjęcia, na którym można poznać wspomniane napisy.
Z pozdrowieniami
R.H.
 
OP
OP
R

R.H.

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Cała lokomotywa nie ma podstawy modelu przemysłowego. Tylko podwozie części silnikowej pochodzi z starej lokomotywy firmy Märklin (elektrowóz serii 110 DB), a zostało skrócone. Z powodu krótszego odstępu między wózkiem i ścianą czołową przy ET41 zmieniłem zawieszenie wózka przednego. Poza tym były wymienione nieizolowane koła Märklina. Podwozie części „doczepnej” składa się z blachy mosiężnej o grubości 2 mm, wózki (bez kół) są też z firmy Märklin.

Pudło lokomotywy jest zrobione z blachy mosiężnej. Blacha ta została wycięta obrabiarką do obróbki elektroiskrowej, sterowana CNC. Na tej maszynie także wytworzyłem kraty w scianach bocznych i wywietrzniki na dachu. Dach jest konstrukcja z drewna balsa z blachą aluminiową. Pantografy są produktem firmy Sommerfeldt, ale dostaly „polskie” ślizgacze.

Dokładniejsze zdjęcia będę robić, jak model będzie trochę więcej kompletowane.

Z pozdrowieniami

R.H.
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 3
Tabor 2
Tabor 1
Tabor 18
Tabor 10

Podobne wątki