• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

BR106 albo V36 (opinie, gdzie kupić)

Witam.

Jakiś czas temu czaiłem się na lokomotywę BR106, ale widać czaiłem się za długo, bo zniknęła ze sklepów :( Gdzie mogę teraz kupić BR106 (w Polsce)? Oczywiście nową z nowym silnikiem i gniazdem dekodera, no i w H0

Rozważam też zakup V36 tylko nie wiem czy cena 600zł z dekoderem i sterowanym sprzęgiem jest dobrą ceną? Po prostu do tej pory kupowałem loki z "drugiej ręki", a nie chciał bym dać "ciała" ;)

Teraz jeżdżę w "analogu", ale chcę kupić lokomotywę, którą w każdej chwili będę mógł zastosować kiedy przejdę na DCC (a ten dzień zbliża się wielkimi krokami :twisted: )

Proszę o pomoc :)

Pozdrawiam

OP
OP
L

Lucky

Użytkownik
Wydaje mi się, że jest to jest stare loko (zwykły silnik, bez gniazda dekodera itd.) Nowa, pewnie u niego znaczy - mało/nie używana :) A z tą ceną to przesadził i to na maxa... Kupiłem kiedyś na allegro taką w stanie idealnym za 180zł w opcji KUP TERAZ Ten zaczyna od 420zł

Chodzi mi o kupno nowej produkcji, w sklepie, ewentualnie używki, ale z nowej serii (z 5-polowym silnikiem i gniazdem dekodera) Jeśli dobrze pamiętam to do niedawna była w Techno-hobby (mam nadzieję, że to nie żadna reklama, czy coś za co mogę dostać ostrzeżenie :D )

W każdym razie dziękuję Ci za zainteresowanie ;)

Pozdrawiam

PS: Co do modelu, na który polowałem, to nie jestem pewien! Może to być BR105/BR107 (któraś jest podobna)... Wiem, bo miałem 106!

chf

Nowy użytkownik
Jak za 600pln masz na myśli v36 lenza to się nie zastanawiaj tylko kupuj. Świetnie wykonana no i ten automatyczny sprzęg jest rewelacyjny bie wpominając o niezwykle cichej pracy silnika ( kto widział to wie o czym piszę a są tu tacy co ją widzieli :) )

OP
OP
L

Lucky

Użytkownik
Tak Kolego, mam na myśli właśnie tą:
http://techno-hobby.pl/L30100+V36413+lo ... p3842.html

Jeszcze takie pytanko:
Ten sprzęg, to automatyczny jest z jednej strony, czy z obu? Jak z jednej, to z której (czysta ciekawość ;) ) Jak wygląda sterowanie tego loka w DCC? Czy każdy system jest ją w stanie "obsłużyć"? Np. Z zestawu startowego ROCO? Mycha i centrala?
Tu niestety jestem ciemny (jeszcze :twisted: )

A i jeszcze, jako że jestem laikiem jeśli chodzi o DCC, to:
Czy ta lokomotywa może jeździć od razu w analogu? Czy może w zestawie jest ta "magiczna" zaślepka, którą montuje się w miejsce dekodera i trzeba ją tam wsadzić? Bo jeśli nie da się jeździć nią analogowo, to trochę lipa, bo na razie potrzebuję jakąś manewrówkę, a potem dopiero pomyślę o DCC

chf

Nowy użytkownik
Sprzęg jest po obu stronach automatyczny. Ja sterowałem za pomocą roco i lenza i wszystko działało a jak jest z innymi to nie wiem. Podejżewam że też by się dało pod warunkiem że są zgodne ze sobą. Co do jazdy w analogu podejżewam że chyba szło odrazu ( teraz nie pamiętam tego bo jeżdżę nią tylko pod dcc ) . Co do dekodera w niej siedzącego to wymontowanie nie będzie możliwe. Jest on tam zamontowany na stałe.

Elvis

Znany użytkownik
SMK Katowice
V36 Lenz'a ma na 100 % dekoder, który umożliwia jazdę w DCC i analogu. Sprzęgi są sterowane cyfrowo, nie automaycznie, i działajątylko w czasie jazdy pod DCC. Sterować można wszystkimi systemami czy to roco, czy lenz, czy Piko, czy Fleischmann pod warunkiem, że jest to DCC.