• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ciężarówki z okresu PRL - skala 1:43

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.971 386 20
Janku, ode mnie nie będzie. Co prawda kupiłem model, żeby kiosk nie musiał zwracać i żeby dostawał kolejne modele. Ale to nie moja bajka. Nie dość, że strażackich nie zbieram, to jeszcze ten model prototypu, który został zrobiony w jednym egzemplarzu i nigdy nie wszedł do produkcji. Dla mnie to stracone miejsce na model ciężarówki, która jeździła po naszych drogach w ówczesnym czasie.
Może ktoś inny wklei zdjęcia tego modelu w dziale Aktualności.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.971 386 20
Dziś następny model. Tym razem z węgierskiego rynku. Wywrotka na licencji Dafa serii 3000.
EDIT - to nie była licencja, tylko kupione kabiny od DAF-a. ciekawy artykuł o Rabie KLIK.

Wykonanie, jak zwykle, na poziomie dobrym, choć w moim egzemplarzu lekko sprężynuje odstaje od ramy skrzynia. Nie otwiera się też tylna burta, jest zaklejona. Będę musiał rozebrać model i zobaczyć co tam przeszkadza, a burtę rozkleić.


Raba F26

Raba F26 001.jpeg
Raba F26 002.jpeg
Raba F26 003.jpeg
Raba F26 004.jpeg
Raba F26 005.jpeg
Raba F26 006.jpeg
Raba F26 007.jpeg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.971 386 20
Dziś model Skody 706RT jako podnośnika do sieci trakcyjnej. Powiem, że model mnie zaskoczył i to pozytywnie. Najpierw chciałem go odpuścić, ale jak na niego patrzę, to coraz bardziej mi się podoba. Dodatkowo przeważył fakt, że taka Skoda jest używana w Gdyni.

Skoda podnośnik sieć trakcyjna Gdynia.jpg




A teraz model:

Skoda 706RT Podnośnik 001.jpeg
Skoda 706RT Podnośnik 002.jpeg
Skoda 706RT Podnośnik 003.jpeg
Skoda 706RT Podnośnik 004.jpeg
Skoda 706RT Podnośnik 005.jpeg
Skoda 706RT Podnośnik 006.jpeg
Skoda 706RT Podnośnik 007.jpeg
Skoda 706RT Podnośnik 008.jpeg
 

Drozdzik

Znany użytkownik
Reakcje
1.519 0 0
Fajny model do napraw sieci trakcyjnej(y) Na zajezdnie PKT w Gdyni wpadam z dzieciakami jak jest dzień otwarty. Byliśmy już w środku w jakimś pojeździe sieciowym, ale nie pamiętam czy to była Skoda. Ogólnie to szwagier tam pracuje. Będzie dzień otwarty w tym roku to postrzelam trochę fotek wozów trakcyjnych.:)
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.289 61 2
Bardzo ciekawy dziwoląg. Ale przynajmniej ma swojego odpowiednika w Polsce. Bo już bardzo zaczęły mnie irytować pojazdy w takich wersjach jakich nie było żadnych szans spotkać na polskich drogach w czasach PRL-u.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.289 61 2
No faktycznie. Ale z trolejbusami też nie jest zbyt dobrze na rynku. Podejrzewam że najprędzej coś się znajdzie z terenu dawnego ZSRR.
Inna rzecz to ciekawi mnie czy ten pojazd z Gdyni to jest/był jedyny w Polsce czy mogło być tego więcej. W sumie to pojazdy innej marki i konstrukcji ale o identycznym przeznaczeniu są używane przez wiele przedsiębiorstw tramwajowych i trolejbusowych. Tak więc czysto teoretycznie istnieje możliwość że pojazd z Gdyni nie musiał być jedynym w Polsce. Ale nie wiem jakie są fakty.
 

Podobne wątki