• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ciężarówki w skali 1:43

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.142 387 20
Wczoraj ukazał się w sprzedaży kolejny model, tym razem typowo dla węgierskich kolekcjonerów - RABA - holownik.

Raba U 26-256 holownik 007.jpeg


Pozostałe fotki u mnie w temacie KLIK.
 

FH-12

Znany użytkownik
Reakcje
2.073 5 1
Niestety w zapowiedziach kolejnych numerów sporo jest takich "egzotyków". Szczerze to wolałbym mniej numerów ale z modelami, które faktycznie są u nas kultowe...
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.142 387 20
Prawie tydzień temu, bo 7 czerwca ukazał się w sprzedaży kolejny model w serii Kultowych Ciężarówek z okresu PRL. Tym razem Raba H9. Takiego samochodu na naszych drogach ja nie widziałem, także dla mnie to zbędna pozycja, ale z kronikarskiego obowiązku wklejam zdjęcie modelu w blistrze, który kupiłem, w związku z utrzymaniem dostaw do kiosku następnych modeli.


raba-h9-01.jpg



Model będzie do sprzedaży, a chętnych zapraszam do ogłoszenia KLIK.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.142 387 20
Od dziś w sprzedaży w kioskach i salonikach prasowych kolejny model. Tym razem miniatura węgierskiego pojazdu Csepel D750 z kabiną z Jelczańskich Zakładów Samochodowych.

Csepel D750 czyszc kanalizacji 0015.jpeg


Reszta fotek w moim temacie KLIK.
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.386 23 0
Żeby była pełna jasność, co z czym jest porównywane:

ALA_2023_25a.jpg


ALA_2023_25b.jpg


ALA_2023_25c.jpg


ALA_2023_25d.jpg


ALA_2023_25e.jpg


ALA_2023_25f.jpg


Kilka spostrzeżeń:

1. Rama samochodu w DeA dłuższa, w MK krótsza.

2. W DeA brak drabinki wejściowej do koparki.

3. Tłumik wydechu koparki w DeA ustawiony poziomo, a w MK pionowo.

4. Z prawej strony kabiny koparki zupełnie inny wygląd okien.

5. Korpus koparki w MK wyraźnie węższy od samochodu, w DeA niemalże równy.

Różnic jest więcej, ale wypisałem tylko te, które najbardziej zwróciły moją uwagę. Prócz ramy, która ewidentnie jest nieprawidłowa w DeA oraz szerokości koparki, pozostałe różnice mogą wynikać z różnic w oryginałach, a ponieważ trudno o materiały źródłowe do porównań, to ciężko wyrokować, co może być błędem, a co nie.

Swoją drogą, to porównanie jeszcze dobitniej pokazuje, jak kapitalną pracę wykonał w swoim modelu MK-projekt!
 

wojtek_

Aktywny użytkownik
Reakcje
164 20 1
wyrokować, co może być błędem, a co nie.
(...), to porównanie jeszcze dobitniej pokazuje, jak kapitalną pracę wykonał w swoim modelu MK-projekt!
Współczuję wszystkim chcącym kupić model w wielkości H0 - jak widać z porównania - cena może być dowolnie wysoka i będzie uzasadniona!
Mistrzowskie wykonanie modelu!
Prawdziwa ozdoba kolekcji!
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Ze świata modeli pojazdów ciężarowych i autobusów 46

Podobne wątki