• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa tortu

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#41
Nie bardzo mi się ta natawnia podoba. Też kiedyś robiłem z kartonu, jednak ustąpił on miejsca polistyrenowi. O wiele łatwiej się z niego wycina i efekty są lepsze.
Zgadzam się z hugwą, że masz talent i wyczucie. Ćwicz dalej -nie jest źle, ale na prawdę polecam Ci polistyren.
 
OP
OP
detlaw

detlaw

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#43
Proszę bardzo teraz lepiej?

http://images46.fotosik.pl/14/ccf92683b3973ea0.jpg

http://images32.fotosik.pl/367/2e8ac104cb4bd0ac.jpg

trochę spatynowana :D
 
OP
OP
detlaw

detlaw

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#47
pepej napisał(a):
detlaw napisał(a):
Proszę bardzo teraz lepiej?

Obrazek

Obrazek

trochę spatynowana :D
tak - teraz możesz to wyrzucić i zacząć od nowa :D
Hahaha bardzo śmieszne Pepej :devil:
A tak konkretnie co ci się nie podoba?Bo mi np:żal kasy na "plastiki" preferuje samoróbki bo można bardziej realistycznie odtworzyć.A w plastikach jestem zależny od producenta.
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#52
detlaw, -pepej ma rację. Ja też nie kupuję plastików -rozrysowóję a Paincie lub na kartce od linijki, przyklejam taśmą na polistyren i wycinam skalpelem. Polistyren to taniocha, 0,5mm 20cm x 30cm 1 złoty, choć ja polecam Ci grubszy: 1mm (też nie wiele droższy).
 
OP
OP
detlaw

detlaw

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#53
krzychu12231 napisał(a):
detlaw, -pepej ma rację. Ja też nie kupuję plastików -rozrysowóję a Paincie lub na kartce od linijki, przyklejam taśmą na polistyren i wycinam skalpelem. Polistyren to taniocha, 0,5mm 20cm x 30cm 1 złoty, choć ja polecam Ci grubszy: 1mm (też nie wiele droższy).
Ok,rozumiem mea kulpa :oops:.Ale tę nastawnię męczyłem 3 godziny i na pewno jej nie wyrzucę bo stracę ten czas?.Powiedz mi czym ten Polistyren ciąć i gdzie go można kupić to może powielę w nim ten model.
 
Reakcje
0 0 0
#54
Zbyszek napisał(a):
Jak widzę takie produkcje, to mam wrażenie, że ktoś sobie z Nas robi jaja. :neutral:
No nie przesadzaj. Kiedyś każdy z nas zaczynał. Polowa zarejestrowanych to gadające głowy którym po wyłączeniu kompa ginie cały dorobek modelarski. Kolega detlaw stara się i należy to uszanować.
 
OP
OP
detlaw

detlaw

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#55
Kilkujadek napisał(a):
Zbyszek napisał(a):
Jak widzę takie produkcje, to mam wrażenie, że ktoś sobie z Nas robi jaja. :neutral:
No nie przesadzaj. Kiedyś każdy z nas zaczynał. Polowa zarejestrowanych to gadające głowy którym po wyłączeniu kompa ginie cały dorobek modelarski. Kolega detlaw stara się i należy to uszanować.
Wreszcie ktoś życzliwy :grin:
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#58
Hahaha bardzo śmieszne Pepej :devil:
A tak konkretnie co ci się nie podoba?Bo mi np:żal kasy na "plastiki" preferuje samoróbki bo można bardziej realistycznie odtworzyć.A w plastikach jestem zależny od producenta.
może i śmieszne ale tez prawdziwe

Kup sobie porządny dobrze sprasowany karton (1mm) - ostry nożyk modelarski, linijkę metalową - w miedzy czasie obejrzyj film Leszka Lewińskiego przedstawiającego technikę wycinania okien z kartonu ( linku niestety nie mam, może ktoś życzliwy udostępni :) ) i zacznij od nowa. Dobrze, że próbujesz - każdy kolejny będzie lepszy.

Nie oszukujmy się. Budynek, który pokazałeś w tym wątku nadaje sie do śmieci

Proszę nie odbieraj tego jako złośliwe uwagi tylko konstruktywną krytykę

PS nie jestem zwolennikiem plastiku - kupuje go bo tak szybciej i wygodniej, po patynowaniu plastikowe budynki wyglądają bardzo ok,

Mam też na swojej makiecie własnoręczne budowle właśnie z kartonu 1mm - też nie są idealne bo robiłem je na samym początku - ucząc się - co Tobie też polecam
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 55
Planuję 5
Planuję 67
Planuję 38
Planuję 74

Podobne wątki