• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa tortu

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#23
detlaw napisał(a):
krzychu12231 napisał(a):
detlaw napisał(a):
podmakietowy jest mniej widoczny
To prawda.
Jak chodzi o sterowanie, to szczurox ma rację, z Multimausa możesz sterować zwrotnicami.
Do zwrotnic podłączasz dekoder akcesoriów, MM przełączasz na tryb zwrotnic i sterujesz. Semafory podobnie.
może jakiś schemacik jak MULTI MOUSA PODŁĄCZYĆ DO SRK? :LOL:
Dekoder urządzeń sterujący rozjazdami nie podłączasz do MM tylko do centralki.

http://www.lenz.com/manuals/accessorydecoders/LS150.pdf - strona 7
Zasilanie do dekodera urządzeń można także pobrać z centralki (dla takich małych makiet).
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#24
krzychu12231 napisał(a):
detlaw napisał(a):
może jakiś schemacik jak MULTI MOUSA PODŁĄCZYĆ DO SRK?
Co do semaforów, to dokładnie nie wiem, ale gdzieś czytałem, że z MM da się sterowąć semaforami świetlnymi, ale do tego to specjalny dekoder jest potrzebny.
Tu jest schamemat jak podłączyć semafor do dekodera urządzeń: http://wiki.gbbkolejka.pl/tiki-index.ph ... o+do+LS150
Ale jak kupisz dekoder Martinezo, to nie będzie potrzeba tego dodatkowego przełacznika.
:D
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#26
szczurox napisał(a):
Do centralki Roco podłączyć dekoder urządzeń a do niego przekaźnik BTTB??
Tak. Dekoder urządzęń ma 2 wejścia: zasilanie i sygnał DCC.
Zasilanie w większych makietach bierze się z oddzielnego zasilacza. Ale w makiecie twojej wielkości można z centralki (albo tez z torów - bo tory sa podłączone do tego samego wyjścia w centralce). Sygnał DCC bierze się z torów (albo z wyjścia z centralki, do którego podłączone są tory).

Ale już dla zasilania semaforów świetlnych zorganizowałbym sobie oddzielny zasilacz (bo świecą non-stop). A skoro już będzie miał drugi zasilacz, to można nim także zasilić dekoder urządzeń, aby niepotrzebnie nie obciążał centralki (szczególnie Roco :D )

Jeżeli chodzi o przekażnik BTTB to ja bym z niego zrezygnował, ale wtedy do semaforów świetlnych (i tylko do takich) nie możesz uzyć dekodera Lenz LS150, bo ten dekoder nie potrafi podać stałego napięcia na więcej niż 1 wyjście w jednym momencie. Trzeba do tego po prostu kupić dekoder martinezo (do semaforów świetlnych)
 
OP
OP
detlaw

detlaw

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#27
klawiaturki bttb posiadam więc semafory ida w analogu i zwrotki też pójdą bo z cyfrowym to na srk troche mnie przerasta jeśli chodzi o konstrukcję :sad:
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#30
... nie jest to bardziej skomplikowane niż podłączenie ich do klawiaturki.
Klawiaturka ma 1 wejście i n wyjść.
Dekoder urządzeń na 2 wejścia (które można ze sobą podłączyć i wtedy jest jedno) i n wyjść.

Przy większych makietach zaletą dekodera urządzeń jest to, że montuje się go lokalnie w okolicach rozjazdów/semaforów (i ciągnie się tylko stałą niewielką ilość przewodów), a w przypadku klawiaturki trzeba kable wszystkie ciągnąć do pulpitu. Oczwiście przy 2 rozjazdach lepiej klawiaturkę... (na poczatek).
 
OP
OP
detlaw

detlaw

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#31
gbbsoft napisał(a):
... nie jest to bardziej skomplikowane niż podłączenie ich do klawiaturki.
Klawiaturka ma 1 wejście i n wyjść.
Dekoder urządzeń na 2 wejścia (które można ze sobą podłączyć i wtedy jest jedno) i n wyjść.

Przy większych makietach zaletą dekodera urządzeń jest to, że montuje się go lokalnie w okolicach rozjazdów/semaforów (i ciągnie się tylko stałą niewielką ilość przewodów), a w przypadku klawiaturki trzeba kable wszystkie ciągnąć do pulpitu. Oczwiście przy 2 rozjazdach lepiej klawiaturkę... (na poczatek).
Racja ale taki bajer bije po kieszeni,w każdym razie na pewno mój niewielki studencki budżet
 
OP
OP
detlaw

detlaw

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#33
Możecie mi wyjaśnić taki jeden drobiazg? Mój kumpel ma ROCO MM i szyny bodajże Geoline z gniazdkiem na kabel zasilający z zestawu MM.A jak wygląda sprawa takiego gniazdka podłączeniowego w wypadku zwykłych szyn ROCO tylko na podkładach?
 
OP
OP
detlaw

detlaw

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#35
Dzięki,ale jest drobny problem,MM sprzedają na gwarancji.Posiada on wtyczkę.Czy znaczy,to,że mam wywalić wtyczkę i styki połączyć z urządzeniem z pierwszego linka??
 
OP
OP
detlaw

detlaw

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#37
No i po przejrzeniu kilku galerii zdjęć z stacji kolejowych wybrałem nastawnię,niestety nie wiem co to za miejscowość bo Google grafika nie pokazało,co sądzicie to moja pierwsza kartonowa produkcja.

http://images45.fotosik.pl/13/c2a80767e55b6770.jpg
z góry

http://images41.fotosik.pl/13/c1d806bf570cd537.jpg
i z dołu

I co jak mi wyszło?? :LOL:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 55
Planuję 5
Planuję 67
Planuję 38
Planuję 74

Podobne wątki