• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa BUDOWA MAKIETY TT 220x125 cm

OP
OP
M

marcinx00

Aktywny użytkownik
Reakcje
50 0 0
Skleiłem sobie dworzec i trochę podłubałem znów przy makiecie
DSCN3372.JPG DSCN3373.JPG
pomyślałem sobie że wyjazd z tunelu wyszedł zbyt wąski wiec trochę go przerobię przesunę trochę drogę no i przyciąłem styrodur przy samych torach żeby zrobić tam kawałek placu
DSCN3377.JPG DSCN3378.JPG DSCN3379.JPG
zrobiłem zadaszenie portali wjazdowych
DSCN3383.JPG DSCN3386.JPG DSCN3387.JPG
oraz murki oporowe przy portalach
DSCN3393.JPG DSCN3395.JPG
zrobiłem też wyjście z arkad
DSCN3396.JPG DSCN3397.JPG DSCN3398.JPG
pod tymi arkadami zrobię mur będzie to przejście dla pieszych idących w stronę górnej stacji :)
 
OP
OP
M

marcinx00

Aktywny użytkownik
Reakcje
50 0 0
znów weekend więc piątkowy wieczór oraz większość soboty musiałem spędzić przy makiecie :)
zrobiłem słupy podtrzymujące górną stację
DSC_0002.JPG DSC_0008.JPG
przykleiłem paseczki styroduru które będą krawężnikami przy ulicy
DSC_0004.JPG
do dalszych prac muszę wykończyć wszystko co jest pod górna stacją aby ją zamontować i robić resztę więc trochę pomalowałem farbami (robiłem to pierwszy raz i trochę miałem obawy jak wyjdzie)
chodnik pomalowałem najpierw na ciemno aby uzyskać później efekt brudu miedzy płytkami
DSC_0013.JPG
pomalowałem też ścianę boczną
DSC_0016.JPG
następnie zacząłem rozjaśniać chodnik kolorem betonu i pomalowałem też słupy, oraz przejazd po drugiej stronie torów
DSC_0018.JPG DSC_0019.JPG
ponacinałem krawężniki i zrobiłem przymiarkę ściany pod arkadami
DSC_0024.JPG
no i kolejne malowanie arkady, portale wjazdowe oraz wylanie asfaltu na fotkach jeszcze gorący :)
DSC_0026.JPG DSC_0028.JPG DSC_0030.JPG
pomalowałem tez trochę na brązowo pod trawkę
DSC_0035.JPG
zrobiłem po drugiej stronie torów chodnik oraz płytkę styrodurową w taką kosteczkę (sam nie wiem czy to kostka czy bruk) pewnie trochę to podmaluje na jaśniejszy kolor
DSC_0040.JPG
 
OP
OP
M

marcinx00

Aktywny użytkownik
Reakcje
50 0 0
znów do przodu,powstała dalsza część asfaltu oraz przejazdy przez tory
DSCN3405.JPG DSCN3420.JPG
trochę zmieniłem to co wykonałem wcześniej zrobiłem nową drogę w tunelu będzie ona jeszcze przemalowana na jakiś jaśniejszy kolor na razie machnąłem ją na brązowo potem suchym pędzlem rozjaśnię
DSCN3399.JPG DSCN3406.JPG DSCN3424.JPG
zrobiłem drogę do górnej stacji też docelowo będzie miała inny kolor
DSCN3402.JPG
na tej fotce widać też powstały przejazd przez tory oraz przymiarkę schodów które powstaną do dworca na górze
DSCN3426.JPG DSCN3431.JPG
droga która idzie w górę będzie jakaś polna przed nią rogatka dolna po prawej (ślepa może miejsce do zatrzymania dla zwiedzających ) ten kawałek coś tam wymyśle mam taki plan żeby tu na górze zrobić jakieś ruiny może starego zamku ( będzie to prawdopodobnie własna konstrukcja ze styroduru)
DSCN3435.JPG
a no i zapomniałem dodać że powstały też nowe filary podtrzymujące widać je na fotce powyżej oraz tu
DSCN3429.JPG
 
OP
OP
M

marcinx00

Aktywny użytkownik
Reakcje
50 0 0
trochę malowania, piaskowania i robienie belek pod górną stacją oto co zrobiłem nowego
DSCN3446.JPG DSCN3447.JPG
Droga Brukowa robiona ze styroduru wyszła mi kolorystycznie nie tak jak chciałem (jak według was zostawiać czy poprawiać ????)
DSCN3449.JPG DSCN3450.JPG DSCN3454.JPG

DSCN3455.JPG DSCN3457.JPG DSCN3460.JPG DSCN3462.JPG
Miedzy płytami tymi z dziurkami które zapobiegaja obsunieciu się ziemi a krawężnikiem dam trawę
 

bankier9a

Aktywny użytkownik
Reakcje
246 9 4
Bruk do poprawy - nie przypominam sobie aby dostawał brązowej barwy :eek: Cała reszta zmierza w dobrym kierunku... Aż nie mogę się doczekać kiedy pojawi się zieleń na Twojej makiecie!
 
OP
OP
M

marcinx00

Aktywny użytkownik
Reakcje
50 0 0
No własnie jak robiłem ten bruk na szaro wyglądał według mnie mało ciekawie ten brąz w większości jest miedzy kostkami tu zdjęcia z innych katów
DSCN3448.JPG DSCN3451.JPG DSCN3452.JPG DSCN3453.JPG
może byście podpowiedzieli czym to pomalować to moja pierwsza makieta i brak doświadczenia w malowaniu i doborze farb chciałem pomalować ta drogę w takim stylu ale to dla mnie czarna magia mimo że widzę jak wyglą
Bez tytułu.jpg da
 
Ostatnio edytowane:

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.427 500 29
Na poprzednim zdjęciu i na ostatnich, bruk jak dla mnie ma taki am kolor, ja bym go zdecydowanie rozjaśnił, z ciemniejszymi śladami od opon w miejscu na to przeznaczonym , ale tez delikatnie.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Makieta i moduł TT 13
Makieta i moduł TT 14

Podobne wątki