• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Bocznica Solali - Żywieckie Zakłady Papiernicze

OP
OP
Alex D

Alex D

Znany użytkownik
Reakcje
310 2 0
#21
Wie ktoś może jak zakończone były tory?
Czy budynki, pomiędzy mostkiem, a zaznaczonymi bramami należały do papierni?
 
OP
OP
Alex D

Alex D

Znany użytkownik
Reakcje
310 2 0
#23
Przedstawiam zdjęcie wykonane przy drugiej bramie w kierunku na kościół.
Czy przepisy kolejowe dopuszczały możliwość wykonywania manewrów w tak bliskiej zabudowie?
Ludzie wychodząc z domów wpadali prosto na tory. Strzałkami zaznaczyłem ślady tłucznia, obok pozostała jeszcze betonowa płyta od przejazdu (dojścia) do posesji. Dobrze to widać na zdjęciu z geoportalu.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
Reakcje
51 0 1
#24
Odległość budowli od toru określają przepisy. Wpisz w Google skrajnie budowli.
Nie jestem pewien ale budynki na pierwszym zdjęciu, były kiedyś budynkami zakładowymi.
A czy Ty mieszkasz gdzieś w okolicach Żywca?
 

zgodny

Znany użytkownik
Reakcje
414 19 0
#27
Zainteresowany tematem zrobiłem sobie spacer i sfotografowałem to co pozostało ,mogą być pomocne,zdjecia robione są idąc od kościoła a kończąc na rozebranej bocznicy wzdłuż rzeki Soły i pracowniczych ogródków dzialkowych
 

Załączniki

zgodny

Znany użytkownik
Reakcje
414 19 0
#29
Cd
 

Załączniki

zgodny

Znany użytkownik
Reakcje
414 19 0
#30
Cd
 

Załączniki

zgodny

Znany użytkownik
Reakcje
414 19 0
#32
Po sprzedaży przyległych terenów lok został uwieziony w tej oto szopie .Byla na stanie papierni ,ponoć ze 3 lata temu jeszcze na chodzie,a zdjecia porobiłem dzisiaj.
 

Załączniki

OP
OP
Alex D

Alex D

Znany użytkownik
Reakcje
310 2 0
#33
Czy pan tam pracował? Jak widać obecnie nie ma śladu po bramie jedynie szyny w asfalcie świadczą, że kiedyś jeździła tam manewrówka.
Czy to była SM-03?
[DOUBLEPOST=1415789290][/DOUBLEPOST]Mam zdjęcie z 2013r tej szopy. Obok niej jest magazyn? Czy w tym miejscu mogły być 2 tory, jeden do szopy, drugi do magazynu?
[DOUBLEPOST=1415789981,1415789049][/DOUBLEPOST]Według mnie, analizując zdjęcia z geoportalu, tory w tym miejscu wyglądały jak na zdjęciu w załączniku. Świadczy o tym zaznaczona na czerwono rampa magazynu, lekko zakrzywiona na początku.
 

Załączniki

Reakcje
274 3 0
#35
Z pewnością to nie była SM03...

Niewątpliwie najbardziej znanym właścicielem bocznicy w tym mieście są Zakłady Piwowarskie “Żywiec” S.A. w Żywcu. Ten zakład eksploatuje lokomotywy SM30-1053 (Chrzanów 7871/69) oraz Ls300a-237 (Chrzanów 7017/65). Tę ostatnią odkupiono ok. pięciu lat temu z MD Jaworzno Szczakowa. Na terenie zakładu znajdują się także dwie drewniane lodówki do przewozu piwa konstrukcji powojennej. Łyk zimnego piwa (oczywiście bezalkoholowego) może sprawić, iż będą nam potrzebne wyroby innego żywieckiego wytwórcy. Mowa jest oczywiście o Żywieckich Zakładach Papierniczych “Solali” S.A. w Żywcu, na którego bocznicy stacjonują dwie lokomotywy 409Da-99 (Zastal 99/67) oraz 409Da-158 (Zastal 158/69). Aby odwiedzić bocznicę kolejnego żywieckiego zakładu trzeba udać się do dzielnicy Sporysz. Tu znajduje się Fabryka Śrub “Śrubena” S.A. w Żywcu. Tu także spotykamy dwie maszyny serii 409Da oznaczonych 409Da-461 i 409Da-464. Prócz lokomotyw eksploatuje się kilka wagonów gospodarczych oraz... przesuwnicę wagonową łączącą tory zakładowe z torami stacji PKP Żywiec Sporysz.
 
OP
OP
Alex D

Alex D

Znany użytkownik
Reakcje
310 2 0
#36
Czy to jest fragment jakiegoś opisu? W opisie tym brakuje bocznicy do tartaku. Pierwsza bocznica za stacją Żywiec jadąc do Sporysza.
Lokomotywy pozostają zagadką.
 
OP
OP
Alex D

Alex D

Znany użytkownik
Reakcje
310 2 0
#39
Podsumowując na chwilę obecną zakładam:
- były dwie lokomotywy, ale nie wiem czy obie były w tej samej szopie,
- znana jest trasa bocznicy, ale nie znam szczegółów układu torów za mostkiem tzw. 1 brama, przy szopie oraz nikt nie pamięta żeby był rozjazd przy Sole.
Gdyby ktoś miał te informację proszę pomoc.
 

zgodny

Znany użytkownik
Reakcje
414 19 0
#40
przebieg toru od bramy wyjazdowej przy sole w kierunku [rampy,magazynu]przy ul. ks. Slonki zdjecia ponumerowane w kolejnosci Zobacz załącznik 245605 2 przebieg torow miedzy budynkiem a plotem Zobacz załącznik 245606 Zobacz załącznik 245606 Zobacz załącznik 245612 Zobacz załącznik 245612 Zobacz załącznik 245634 Zobacz załącznik 245635 Zobacz załącznik 245635 Zobacz załącznik 245635 Zobacz załącznik 245635 Zobacz załącznik 245636 na ostatnim zdjęciu jest parking na którym podczas prac wykopyw Zobacz załącznik 245637 Zobacz załącznik 245641 aliśmy podkłady kolejowe
[DOUBLEPOST=1415992538,1415991631][/DOUBLEPOST]awaria wtyczki zdiecia wkleję jeszcze raz na ostatnim zdjęciu jest parking na którym podczas prac wykopywaliśmy podkłady kolejowe
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 19
Koleje w Polsce 3

Podobne wątki